«14-років НСПП є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів та стабілізації соціально- трудових відносин на Волині» - зазначив в інтерв’ю газеті «Місто вечірнє» начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович

опубліковано 22 груд. 2011 р., 01:48 Сергій Свінцицький   [ оновлено 8 лют. 2012 р., 07:10 користувачем НСПП Волинь ]
    14 жовтня начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області Олександр Дмитрович Клімович дав інтерв’ю кореспонденту громадсько-політичного тижневика «Місто вечірнє». Зустріч із представником мас-медіа відбулась у зв’язку із наближенням 14-ї річниці утворення Національної служби посередництва і примирення. „Служба як постійно діючий незалежний державний орган є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів, реалізації конституційних прав і гарантій людей”,- зазначив начальник відділення.
    О. Клімович проаналізував результати діяльності відділення НСПП у Волинській області за дев’ять місяців цього року. Зокрема, розповів про практику вирішення колективних трудових спорів (на ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат», Луцькому підприємстві електротранспорту, КП «Зелене господарство м.Луцька»), назвав найбільш конфліктогенні галузі (промисловість, будівництво, житлово-комунальне господарство), визначив, що найчастіше спричиняє соціальну напругу в колективах та які найтиповіші розбіжності виникають при колективних трудових спорах.
    Говорили і про нововведення в законодавстві. Начальник відділення зазначив, що з цього року відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області на територіальному рівні здійснює оцінку відповідності критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу. Оцінку репрезентативності на Волині вже отримали Федерація профспілок області та Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців. Їм видано відповідні Свідоцтва.
    Найбільше кореспондента газети цікавило питання про стан заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях Волинської області. Начальник відділення НСПП у Волинській області назвав основні суми загальної заборгованості із виплати заробітної плати по області та відмітив, що за дев’ять місяців цього року на підприємствах, в установах, організаціях Волині в результаті заходів, здійснених відділенням у ході вирішення колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше ніж 6,3 млн грн.
    Також Олександр Дмитрович наголосив, що у відділенні НСПП на всіх рівнях функціонує система зв'язків зі сторонами соціального діалогу. Прикладом такої взаємодії є угоди підписані відділенням НСПП в області з Федерацією профспілок області, обласним об'єднанням організацій роботодавців та головним управлінням праці соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської облдержадміністрації. «Така співпраця, як показує практика, дає можливість краще вирішувати наболілі питання у вирішенні дестабілізаційних чинників на підприємствах, установах, організаціях»,- підкресли начальник відділення.
    З метою запобігання виникнення колективних трудових спорів, врегулювання розбіжностей, покращення соціальної стабільності в регіоні важливою є співпраці відділення з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Як приклад, О. Клімович навів участь представників відділення у засіданні постійної депутатської комісії Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. За його словами, участь у засіданнях цих комісій дає можливість почути звіти керівників підприємств, установ, організацій, які перебувають на обліку у відділенні, привернути увагу депутатів обласної ради до роботи служби і вирішення питань соціально-трудових відносин, прийняти відповідні рішення з цих питань, які є обов’язковими для розгляду і надіслати їх головам районних державних адміністрацій, районних рад, міським головам для розгляду та вжиття заходів щодо їх вирішення.
    Підсумовуючи інтерв’ю начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович наголосив на тому, що для зниження в майбутньому соціальної напруги в області, насамперед, необхідно постійно підвищувати рівень правової культури усіх сторін соціально-трудових відносин. Саме це, за його словами, є пріоритетним завданням у роботі відділення.