Відділенням вивчено стан соціально-трудових відносин у ПАТ «Електротермометрія»

опубліковано 8 черв. 2018 р., 00:12 НСПП Волинь
 
 За результатами засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації, відділенням НСПП у Волинській області (далі – Відділення) взято на облік стан соціально-трудових відносин у ПАТ «Електротермометрія» (м.Луцьк) з метою із запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). 
 В межах повноважень, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та здійснення аналітично – інформаційної діяльності головним спеціалістом Відділення В. Овчарук вивчено стан соціально-трудових відносин у товаристві та встановлено, що основними причинами виникнення заборгованості із заробітної плати є зменшення обсягів виробництва, оборотних коштів; значні суми нарахованого земельного податку; витрати на виплату і доставку пільгових пенсій. Також причиною затримки виплати заробітної плати стало й те, що на грошові кошти, що містилися на відкритих банківських рахунках були накладені арешти виконавчою службою. За цей період виконавчою службою в примусовому порядку було списано коштів на загальну суму 1 139, 4 тис.грн., що призвело до дефіциту обігових коштів, зростання тривалості виробничого процесу через несвоєчасні поставки сировини, комплектації. З метою уникнення прострочення сплати податків, застосування штрафів, першочергового спрямовування коштів на виплату заробітної плати ПАТ «Електротермометрія» намагалось скористатись правом на отримання відстрочення (розстрочення) грошових зобов'язань з податку на додану вартість, з земельного податку подавши відповідні заяви. За результатами розгляду заяв ГУ ДФС у Волинській області в розстроченні було відмовлено. На даний час товариство перебуває у досить скрутному становищі, працює на умовах неповного робочого тижня. 
 За результатами вивчення економічних і правових передумов виникнення чинників дестабілізації сторонам соціально-трудових відносин направлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин.
Comments