Робота з арбітрами та посередниками

На Волині відзначили 19-ту річницю з дня утворення НСПП

опубліковано 5 груд. 2017 р., 05:23 НСПП Волинь

 
17 листопада 2017 року у відділенні Національної служби посередництва та примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада з нагоди 19-ї річниці утворення Національної служби посередництва і примирення. 
 На нараду були запрошені арбітри та посередники НСПП, а також виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацький, заступник директора департаменту – начальник управління з питань захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації О. Комар, начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради І. Cавчук та перший заступник начальника Головного управління статистики у Волинській області Л. Баранюк. 
 До присутніх звернувся начальник Відділення В.Демидюк. Він зачитав привітання Голови НСПП О. Окіса та від себе особисто привітав запрошених з річницею утворення НСПП. Зокрема, зазначив, що за роки свого існування Служба довела, що є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання трудових спорів, зниження соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій. 
 Начальник Відділення коротко поінформував про діяльність Відділення за 10 місяців поточного року. На Волині 2017 рік видався дуже напруженим. Спостерігається збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області. 
 За цей період було проведено 10 акцій соціального протесту, в яких взяли участь 950 осіб. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із заробітної плати. 
 Протягом 10 місяців 2017 року здійснювався комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на 34 підприємствах, в установах, організаціях області, де зайнято 6530 працівників. 
 Майже 97% всіх чинників дестабілізації – заборгованість із заробітної плати. 
 В результаті задіяних заходів 21 чинник дестабілізації врегульовано. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше 14,2 млн. грн. 
 Один випадок дестабілізації стану соціально-трудових відносин переріс в колективний трудовий спір (конфлікт) – на Державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Станом на 1 листопада на обліку Відділення перебуває 12 підприємств. 
 Протягом 10 місяців Відділення сприяло вирішенню 8 колективних трудових спорів (конфліктів). На сьогоднішній день 3 з них знято з реєстрації, як вирішені, 5 КТС(к) знаходяться в стадії вирішення. 
 Загалом, вдалось: 
 - вирішити 7 вимог найманих працівників; 
 - проведено 8 примирних процедур та 36 узгоджувальних зустрічей. 
 Також начальник Відділення В. Демидюк подякував першому заступнику начальника Головного управління статистики у Волинській області Л. Баранюк за тісну співпрацю, завдяки якій вдається оперативно опрацьовувати документи, що надходять для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців. 
 За 10 місяців 2017 року підтвердили свою репрезентативність: 
 - Волинська обласна організація профспілки працівників освіти і науки; 
 - Волинська обласна профспілкова організації агропромислового комплексу; 
 - Волинська обласна організація профспілки охорони здоров’я; 
 - Волинська обласна організація профспілки лісового господарства. 
 Після того, як було поінформовано про роботу Відділення В. Демидюк вручив Почесні грамоти та Подяки деяким з колег. Почесною грамотою нагороджено: заступника директора департаменту – начальника управління з питань захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації О.Комар, першого заступника начальника Головного управління статистики у Волинській області Л. Баранюк та головного спеціаліста Відділення В. Овчарук;
Подякою: начальника відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради І.Cавчук та виконуючого обов’язки заступника голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, посередника НСПП О. Матвіїшина.
В свою чергу запрошені соціальні партнери, представники виконавчої влади області та місцевого самоврядування подякували працівникам Відділення за роботу спрямовану на поліпшення соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективно-трудових спорів на Волині, попередження і врегулювання конфліктних ситуацій, здійснення посередництва і примирення при вирішенні цих спорів згідно вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 Підсумовуючи нараду В.Демидюк зазначив, що всі присутні працюють і повинні працювати на загальний результат – це стабілізація соціально-трудових відносин на Волині і саме основне у цій спільній роботі – бути об’єктивними при вирішенні трудових конфліктів, докладати максимум зусиль для недопущення виникнення конфліктів і трудових спорів

З нагоди 18-ої річниці створення НСПП на Волині відбулась нарада з арбітрами та посередниками

опубліковано 5 груд. 2017 р., 05:18 НСПП Волинь

 
18 листопада у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада, присвячена 18-й річниці створення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП). 
 У нараді взяли участь арбітри, посередники НСПП та виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацький. 
 На початку наради начальник Відділення В. Демидюк привітав присутніх та поінформував про результати діяльності Відділення за 10 місяців 2016 року. 
 Він відзначив, що 2016 рік, як і попередній, був дуже напруженим. Фінансово-економічна криза, військовий конфлікт на сході країни відобразились й на соціально-трудових відносинах: спостерігається збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області. 
 Загалом, за 10 місяців поточного року було проведено 14 акцій соціального протесту, в яких взяли участь 1360 осіб. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із заробітної плати та її підвищення. 
 Найбільше до акцій протесту вдавались наймані працівники професійно-технічної освіти та вугільної галузі шляхом перекриття доріг державного значення, пікетування, й навіть голодування. 
 Протягом 10 місяців 2016 року Відділенням здійснювався комплекс заходів на 32 підприємствах, в установах, організаціях області, де зайнятий 8751 працівник. Майже 98% всіх чинників дестабілізації – заборгованість із заробітної плати. В результаті задіяних заходів, 22 чинника дестабілізації врегульовано. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше 30,9 млн. грн. 
 Відділення сприяло вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів): один з них знято з реєстрації, як вирішений (на Луцькому підприємстві електротранспорту), 4 – знаходяться в стадії вирішення. 
 Загалом, протягом 10 місяців поточного року вирішено шість вимог найманих працівників, проведено шість примирних процедур та одинадцять узгоджувальних зустрічей. 
 Підсумовуючи свій виступ начальник Відділення закликав арбітрів та посередників НСПП активно долучатись до підписки Бюлетеня НСПП на 2017 рік та наголосив, що кожен з бажаючих може підготувати статтю для публікації. 
 Під час наради відбулося урочисте вручення Почесної грамоти НСПП виконавчому директору Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацькому та Подяк арбітрам та посередникам НСПП. 
 По закінченню наради В.Демидюк наголосив, що Відділення спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі сприятиме поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області. 

На Волині проведено нараду з арбітрами та посередниками НСПП

опубліковано 31 січ. 2015 р., 05:43 НСПП Волинь

   
30 січня 2015 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) відбулась нарада-семінар з працівниками Відділення, трудовими арбітрами та посередниками НСПП. Метою проведення наради стало підбиття підсумків роботи Відділення за 2014 рік.

    Присутні розглянули питання: про результати діяльності Відділення за 2014 рік; правове регулювання вирішення колективних трудових спорів; практика роботи Відділення по запобіганню виникнення колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин.

    На початку наради начальник Відділення О. Клімович привітав присутніх та поінформував про результати роботи Відділення за 2014 рік. Зокрема, він повідомив, що протягом зазначеного періоду погіршувався стан соціально-трудових відносин на підприємствах транспорту, складського господарства, пошти та кур’єрської доставки, промисловості та в будівельних організаціях.
    Упродовж 2014 року взято на  облік 21 випадок дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 21 підприємстві, в установі, організації області. З врахуванням 4-х підприємств, що перебували на обліку з початку 2014 року, відділення сприяло врегулюванню 25 випадків дестабілізації  на 25-ти підприємствах, де зайнято 4573 працівники. Врегульовано за цей період 20 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин або 80 відсотка до загальної їх кількості. Невирішеними на кінець року залишилось 5 випадків дестабілізації на 5-х підприємствах, які спричинені невиконанням вимог законодавства про працю (незабезпеченням своєчасної виплати заробітної плати).

    Також О. Клімович підкреслив, що загальна сума заборгованості, яку погашено перед працівниками підприємств, де Відділенням здійснювались заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів,  в цілому за звітний рік  становить – 11952,7 тис.грн. Сума заборгованості, яка стала причиною виникнення чинників дестабілізації – 12677,3 тис.грн.

    За словами начальника Відділення залишаються складними соціально-трудові відносини у колективах підприємств автошляхового господарства області. Як пояснюють спеціалісти, основною причиною виникнення заборгованості із заробітної плати є недофінансування з державного бюджету за виконані роботи. У кінці 2014 року спостерігалось загострення стану соціально-трудових відносин в колективах Державних підприємств «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» та «Волиньвугілля», працівники яких вдавались до проведення акцій протесту через існуючу заборгованість із виплати заробітної плати.

    Про правове регулювання вирішення колективних трудових спорів розповів заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення В.Демидюк. Він більш детально зупинився на практиці вирішення колективних трудових спорів. Насамперед, відзначив, що протягом 2014 року Відділення сприяло вирішенню трьох колективних трудових спорів, зареєстрованих на виробничому рівні. Упродовж року було зареєстровано два колективних трудових спори, один з яких було знято з реєстрації. Крім цього, знято з реєстрації п’ять вимог найманих працівників, проведено дві примирних процедури та три узгоджувальні зустрічі із сторонами колективних трудових спорів.

    Про практику роботи Відділення по запобіганню виникненню колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин поінформувала головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення В. Овчарук. Вона звернула увагу присутніх на одну з основних проблем, яка існує на практиці. Зокрема на те, що профспілкові організації не завжди інформують Відділення про наявність проблем в тій чи іншій галузі, в той час, коли до служби надходить велика кількість звернень, в яких піднімаються питання заборгованості із виплати заробітної плати, її рівня, неправомірних скорочень.

    Крім того, коротко про свою роботу щодо вирішення колективних трудових спорів прозвітували арбітри і посередники НСПП. Вони наголосили, що повністю задоволені встановленими взаємовідносинами з Відділенням.

    Підсумовуючи нараду О. Клімович наголосив, що Відділення спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі сприятиме поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів на підприємствах, в установах та організаціях області.

На Волині підбили підсумки роботи за 10 місяців 2014 року

опубліковано 18 лист. 2014 р., 02:48 НСПП Волинь

    
14 листопада 2014 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) відбулась нарада-семінар з працівниками Відділення, арбітрами та посередниками НСПП. Метою проведення наради стало підбиття підсумків роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за 10 місяців 2014 року.

     На нараду було запрошено представників Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців та Федерацій профспілок області.

     На розгляд наради-семінару були винесені два питання:

     - 
про підбиття підсумків роботи Відділення за 10 місяців 2014 року;

     - 
аналіз процесу підготовки та підвищення кваліфікації арбітрів
та посередників НСПП, які відбулись в жовтні 2014 року.     
     На початку наради начальник Відділення О. Клімович привітав присутніх та поінформував про результати діяльності Відділення за 10 місяців 2014 року.

     Він наголосив, що 17 листопада 2014 року виповниться 16 років з дня підписання Указу Президента України про утворення Національної служби посередництва і примирення на підставі Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». «За цей період пройдено шлях, який сьогодні дає нам підстави говорити про те, що як збоку роботодавців, так і з боку найманих працівників та профспілок є взаємодія та порозуміння із працівниками Відділення під час вивчення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в організаціях, установах області та є сприяння під час проведення примирних процедур з розв`язання колективних трудових спорів», - підкреслив О. Клімович.

     За 10 місяців 2014 року в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) Відділення перебувало 23 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 23 підприємствах, з середньообліковою чисельністю штатних працівників 3864 особи.
Проблема заборгованості із заробітної плати продовжувала ускладнювати соціально-трудові відносини в колективах підприємств області.  Сума заборгованості із заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій, яка стала основною причиною виникнення чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, протягом 10-ти місяців 2014 року становила 11,7 млн.грн. Протягом січня – жовтня 2014 року врегульовано та знято з обліку Відділення 14 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин з приводу невиконання законодавства про працю (а саме – заборгованості із заробітної плати), погашено заборгованість із заробітної плати на загальну суму 8,5 млн.грн.

     Начальник Відділення відмітив, що Національна служба посередництва і примирення протягом 2014 року працювала в рамках Програми шведсько-українського проекту. 16 вересня 2014 року на Волині відбувся регіональний семінар «Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні», організаторами якого є НСПП та Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

     Крім того, О.Клімович зупинився й на одному з основних напрямів діяльності НСПП –  посередництві при вирішенні КТС. За його словами, практика роботи відділення показує, що посередництво допомагає відновити спілкування між сторонами; врахувати вимоги кожного, чиї інтереси фігурують в конфлікті; це спосіб уникнення численних проблем з судовими інстанціями, а значить - це економія часу, грошей, емоційних затрат. 

     Також начальник Відділення зазначив, що на сьогодні у відділенні НСПП функціонує система зв`язків зі сторонами соціального діалогу на усіх рівнях:

-
обласним об`єднанням організацій роботодавців;

-
Федерація профспілок області;

-
департамент соціального захисту населення;

-
Волинським обласним центром зайнятості населення.
     
     Однак, О. Клімович зауважив, що не дивлячись на позитивні результати роботи, ще є над чим працювати, адже на ринку праці як і в нашій області, так і в цілому по Україні існує ряд невирішених проблем: заборгованість із заробітної плати; низький рівень заробітної плати в ряді підприємств, організацій, установ; невиконання умов колективних  договорів; низький рівень правової культури сторін соціально-трудових відносин. Свідченням цього є звернення громадян до Відділення НСПП. За 10 місяців цього року на прийомі побувало майже 100 чоловік, де піднімались перелічені мною питання.

      Після цього, начальник Відділення привітав з успішним проходженням підвищення кваліфікації посередника НСПП Дехтяр Ірину Володимирівну,  нових арбітрів та посередників, які пройшли навчання: арбітра НСПП Мороза Ігора Славіковичата (адвокат), посередника НСПП Матвіїшина Олександра Сегрійовича (юрисконсульт Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти  і науки). Він висловив сподівання на тісну співпрацю задля єдиного результату – стабілізації стану соціально-трудових відносин в області.

      Крім цього, О.Клімович закликав арбітрів та посередників активно підключитись до підписки Бюлетеня НСПП на 2015 рік та зазначив, що кожен з бажаючих може підготувати статтю для публікації в Бюлетені.

      В ході наради присутні проаналізували процес навчання на базі
Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України та обговорили шляхи його удосконалення.

      Підсумовуючи нараду О. Клімович наголосив, що відділення НСПП у Волинській області спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі виконуватимуть головне завдання – сприяти поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігати виникненню колективних трудових спорів в підприємствах, установах, організаціях області.

Відділенням НСПП у Волинській області підведено підсумки роботи за 10 місяців 2012 року

опубліковано 26 лист. 2012 р., 01:13 НСПП Волинь

    
20 листопада 2012 року о 16.00 год. у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) відбулась нарада-семінар з працівниками Відділення, трудовими арбітрами та посередниками НСПП. Метою проведення наради стало підбиття підсумків роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за 10 місяців 2012 року. На нараду було запрошено виконавчого директора Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А.Сохацького.
Присутні розглянули питання: про підбиття підсумків роботи Відділення за 10 місяців 2012 року; проведення оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу у Відділенні; про прогноз розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області в першому півріччі 2013 року.
    На початку наради начальник Відділення О. Клімович привітав присутніх та поінформував про результати діяльності Відділення за 10 місяців 2012 року. Зокрема, він повідомив, що протягом зазначеного періоду Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів на 35-ти підприємствах з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 10988 чол. З початку року взято на облік чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 24-ти підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 6781 чол. Разом з тим, знято з обліку чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 22-ох підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 5476 чол. Також О.Клімович підкреслив, що за сприяння Відділення погашено заборгованості із заробітної плати на суму близько 16 038 тис. грн.
    Начальник відділення відмітив, що Національна служба посередництва і примирення протягом 2012 року працювала в рамках Програми шведсько-українського проекту, де розглядалось питання «Вирішення трудових спорів в Україні».
    По другому питанню виступив заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення В.Демидюк. Він наголосив, що з набранням чинності статей 6, 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» Відділення проводить активну роботу з оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу. За звітний період на територіальному рівні свою репрезентативність підтвердило 19 профспілок та організацій роботодавців, проведено 37 засідань Комісії з розгляду даного питання.
О. Веремійчик, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування, ознайомив присутніх із підготовкою прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області на перше півріччя 2013 року. Також наголосив на необхідності більш тісної співпраці із організаціями роботодавців та головами профспілкових організацій області для ефективної роботи відділення.
    Зі словами вдячності за плідну співпрацю виступив виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А.Сохацький. Він підкреслив, що завдяки методичним матеріалам, консультаціям та роз'ясненням, які надають працівники відділення з питань вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, вдається вчасно вирішувати чинники дестабілізації на підприємствах, в організаціях та установах області.
    Коротко про свою роботу щодо вирішення колективних трудових спорів прозвітували арбітри і посередники НСПП. Вони наголосили, що повністю задоволені встановленими взаємовідносинами з відділенням НСПП в області.
    Підсумовуючи нараду О. Клімович наголосив, що відділення НСПП у Волинській області спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі виконуватимуть головне завдання – сприяти поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігати виникненню колективних трудових спорів в підприємствах, установах, організаціях області.

У відділенні НСПП Волинської області відбулась нарада-семінар з трудовими арбітрами та посередниками НСПП

опубліковано 25 черв. 2012 р., 05:10 НСПП Волинь

    
21 червня 2012 року о 15.00 год. у відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) відбулась нарада-семінар з працівниками Відділення, трудовими арбітрами та посередниками НСПП. Метою проведення наради було підбиття підсумків роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за перше півріччя 2012 року.
    На нараду було запрошено заступника виконавчого директора Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Н. Мартинюк.
    Присутні розглянули питання: про результати діяльності відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за перше півріччя 2012 року; правове регулювання вирішення колективних трудових спорів. Проведення оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні»; практика Відділення по запобіганню виникненню колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин.
    На початку семінару начальник Відділення О. Клімович привітав присутніх та поінформував про результати діяльності Відділення. Зокрема, він повідомив, що протягом першого півріччя 2012 року Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів на 30-ти підприємствах з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 10537 чол. З початку року взято на облік чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 19-ти підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 6330 чол. Разом з тим, знято з обліку чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 13-ти підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 5476 чол. Також О.Клімович підкреслив, що за сприяння Відділення погашено заборгованості із заробітної плати на суму близько 13,6 млн.грн.
    По другому питанню виступив заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення В.Демидюк. Він більш детально зупинився на практиці вирішення колективних трудових спорів. Насамперед, відзначив, що протягом першого півріччя відділення НСПП у Волинській області сприяло вирішенню 4-ох колективних трудових спорів (на ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» (двох колективних трудових спорів), Луцькому підприємству електротранспорту та Самарівському сільському споживчому товаристві).
    Також він наголосив, що з набранням чинності статей 6, 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» Відділення проводить активну роботу з оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу. Станом на 20 червня 2012 року на територіальному рівні свою репрезентативність підтвердило 34 профспілок та організацій роботодавців. Тільки протягом першого півріччя відділенням проведено 35 засідань Комісії з розгляду даного питання.
    Про практику відділення по запобіганню виникненню колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин поінформував завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення О. Веремійчик. Зокрема, він акцентував увагу присутніх на проблемі, пов’язаній з тим, що на практиці профспілкові організації не інформують Відділення про наявність проблем в тій чи іншій галузі, в той час, коли до служби надходить велика кількість звернень, в яких піднімаються питання заборгованості із виплати заробітної плати, її рівню, неправомірних скороченнях. Завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення закликав представників Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців та лідерів профспілкових організацій області до більш ефективної і плідної співпраці.
    Після дискусії з обговорюваних начальник Відділення О. Клімович подякував присутнім за увагу та висловив надію на подальшу більш плідну співпрацю.

Відділенням НСПП у Волинській області проведено нараду з арбітрами та посередниками НСПП, присвячену 13-й річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення

опубліковано 22 груд. 2011 р., 06:00 Сергій Свінцицький   [ оновлено 12 лют. 2012 р., 01:29 користувачем НСПП Волинь ]

З  нагоди 13-ї річниці створення Національної служби посередництва і примирення та за підсумками наради-семінару НСПП, що відбулась 10-11 листопада у м. Києві, відділенням НСПП у Волинській області  було проведено нараду з  арбітрами та посередниками НСПП з метою підбиття підсумків роботи відділення НСПП у Волинській області. Участь у нараді також взяв виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А.Сохацький.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович. Після чого він поінформував присутніх про  нараду-семінар, що відбулась у м. Києві, окреслив завдання, які були поставлені за результатами її проведення, проаналізував роботу відділення за десять місяців 2011 року та намітив плани на майбутнє, поінформував присутніх про практику вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню, співпрацю з  органами виконавчої влади області та місцевого самоврядування.

 О. Клімович повідомив, що у відділенні НСПП у Волинській області поповнились ряди трудових арбітрів НСПП – новопризначений трудовий арбітр Т.С. Стефанюк (начальник відділу праці управління економіки Луцької міської ради). Він наголосив, що відділення НСПП в області вже давно співпрацює з   Т. Стефанюк. Вона постійно брала участь в примирних комісіях в якості експерта від Луцької міської ради.

У зв’язку з 13-ю річницею створення Національної служби посередництва і примирення О. Клімович вручив Подяки НСПП, Волинської обласної державної адміністрації та Волинської обласної ради за сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігання виникнення колективних трудових спорів.

Окрему увагу начальник відділення НСПП приділив ходу реалізації Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Зокрема, проаналізував роботу відділення по здійсненню оцінки відповідності критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу. О. Клімович відмітив, що при проведенні процедури оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні працівникам відділення вдалося налагодити тісну співпрацю з Головним управлінням статистики у Волинській області сторонами соціального діалогу.

Зі словами вдячності за плідну співпрацю виступив виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А.Сохацький. Він підкреслив, що завдяки методичним матеріалам, консультаціям та  роз'ясненням, які надають працівники відділення з питань вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, вдається вчасно вирішувати чинники дестабілізації на підприємствах, в організаціях та установах.

Коротко про свою роботу щодо вирішення колективних трудових спорів прозвітували арбітри і посередники НСПП. Вони наголосили, що повністю задоволені встановленими взаємовідносинами з відділенням НСПП в області.

Підсумовуючи нараду О. Клімович наголосив, що  відділення НСПП у Волинській області спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі виконуватимуть головне завдання – сприяти поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігати виникненню колективних трудових спорів в області.

1-7 of 7