На Волині проведено нараду з арбітрами та посередниками НСПП

опубліковано 31 січ. 2015 р., 05:43 НСПП Волинь
   
30 січня 2015 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) відбулась нарада-семінар з працівниками Відділення, трудовими арбітрами та посередниками НСПП. Метою проведення наради стало підбиття підсумків роботи Відділення за 2014 рік.

    Присутні розглянули питання: про результати діяльності Відділення за 2014 рік; правове регулювання вирішення колективних трудових спорів; практика роботи Відділення по запобіганню виникнення колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин.

    На початку наради начальник Відділення О. Клімович привітав присутніх та поінформував про результати роботи Відділення за 2014 рік. Зокрема, він повідомив, що протягом зазначеного періоду погіршувався стан соціально-трудових відносин на підприємствах транспорту, складського господарства, пошти та кур’єрської доставки, промисловості та в будівельних організаціях.
    Упродовж 2014 року взято на  облік 21 випадок дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 21 підприємстві, в установі, організації області. З врахуванням 4-х підприємств, що перебували на обліку з початку 2014 року, відділення сприяло врегулюванню 25 випадків дестабілізації  на 25-ти підприємствах, де зайнято 4573 працівники. Врегульовано за цей період 20 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин або 80 відсотка до загальної їх кількості. Невирішеними на кінець року залишилось 5 випадків дестабілізації на 5-х підприємствах, які спричинені невиконанням вимог законодавства про працю (незабезпеченням своєчасної виплати заробітної плати).

    Також О. Клімович підкреслив, що загальна сума заборгованості, яку погашено перед працівниками підприємств, де Відділенням здійснювались заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів,  в цілому за звітний рік  становить – 11952,7 тис.грн. Сума заборгованості, яка стала причиною виникнення чинників дестабілізації – 12677,3 тис.грн.

    За словами начальника Відділення залишаються складними соціально-трудові відносини у колективах підприємств автошляхового господарства області. Як пояснюють спеціалісти, основною причиною виникнення заборгованості із заробітної плати є недофінансування з державного бюджету за виконані роботи. У кінці 2014 року спостерігалось загострення стану соціально-трудових відносин в колективах Державних підприємств «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» та «Волиньвугілля», працівники яких вдавались до проведення акцій протесту через існуючу заборгованість із виплати заробітної плати.

    Про правове регулювання вирішення колективних трудових спорів розповів заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення В.Демидюк. Він більш детально зупинився на практиці вирішення колективних трудових спорів. Насамперед, відзначив, що протягом 2014 року Відділення сприяло вирішенню трьох колективних трудових спорів, зареєстрованих на виробничому рівні. Упродовж року було зареєстровано два колективних трудових спори, один з яких було знято з реєстрації. Крім цього, знято з реєстрації п’ять вимог найманих працівників, проведено дві примирних процедури та три узгоджувальні зустрічі із сторонами колективних трудових спорів.

    Про практику роботи Відділення по запобіганню виникненню колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин поінформувала головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення В. Овчарук. Вона звернула увагу присутніх на одну з основних проблем, яка існує на практиці. Зокрема на те, що профспілкові організації не завжди інформують Відділення про наявність проблем в тій чи іншій галузі, в той час, коли до служби надходить велика кількість звернень, в яких піднімаються питання заборгованості із виплати заробітної плати, її рівня, неправомірних скорочень.

    Крім того, коротко про свою роботу щодо вирішення колективних трудових спорів прозвітували арбітри і посередники НСПП. Вони наголосили, що повністю задоволені встановленими взаємовідносинами з Відділенням.

    Підсумовуючи нараду О. Клімович наголосив, що Відділення спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі сприятиме поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів на підприємствах, в установах та організаціях області.
Comments