На Волині відзначили 19-ту річницю з дня утворення НСПП

опубліковано 5 груд. 2017 р., 05:23 НСПП Волинь
 
17 листопада 2017 року у відділенні Національної служби посередництва та примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада з нагоди 19-ї річниці утворення Національної служби посередництва і примирення. 
 На нараду були запрошені арбітри та посередники НСПП, а також виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацький, заступник директора департаменту – начальник управління з питань захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації О. Комар, начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради І. Cавчук та перший заступник начальника Головного управління статистики у Волинській області Л. Баранюк. 
 До присутніх звернувся начальник Відділення В.Демидюк. Він зачитав привітання Голови НСПП О. Окіса та від себе особисто привітав запрошених з річницею утворення НСПП. Зокрема, зазначив, що за роки свого існування Служба довела, що є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання трудових спорів, зниження соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій. 
 Начальник Відділення коротко поінформував про діяльність Відділення за 10 місяців поточного року. На Волині 2017 рік видався дуже напруженим. Спостерігається збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області. 
 За цей період було проведено 10 акцій соціального протесту, в яких взяли участь 950 осіб. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із заробітної плати. 
 Протягом 10 місяців 2017 року здійснювався комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на 34 підприємствах, в установах, організаціях області, де зайнято 6530 працівників. 
 Майже 97% всіх чинників дестабілізації – заборгованість із заробітної плати. 
 В результаті задіяних заходів 21 чинник дестабілізації врегульовано. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше 14,2 млн. грн. 
 Один випадок дестабілізації стану соціально-трудових відносин переріс в колективний трудовий спір (конфлікт) – на Державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Станом на 1 листопада на обліку Відділення перебуває 12 підприємств. 
 Протягом 10 місяців Відділення сприяло вирішенню 8 колективних трудових спорів (конфліктів). На сьогоднішній день 3 з них знято з реєстрації, як вирішені, 5 КТС(к) знаходяться в стадії вирішення. 
 Загалом, вдалось: 
 - вирішити 7 вимог найманих працівників; 
 - проведено 8 примирних процедур та 36 узгоджувальних зустрічей. 
 Також начальник Відділення В. Демидюк подякував першому заступнику начальника Головного управління статистики у Волинській області Л. Баранюк за тісну співпрацю, завдяки якій вдається оперативно опрацьовувати документи, що надходять для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців. 
 За 10 місяців 2017 року підтвердили свою репрезентативність: 
 - Волинська обласна організація профспілки працівників освіти і науки; 
 - Волинська обласна профспілкова організації агропромислового комплексу; 
 - Волинська обласна організація профспілки охорони здоров’я; 
 - Волинська обласна організація профспілки лісового господарства. 
 Після того, як було поінформовано про роботу Відділення В. Демидюк вручив Почесні грамоти та Подяки деяким з колег. Почесною грамотою нагороджено: заступника директора департаменту – начальника управління з питань захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації О.Комар, першого заступника начальника Головного управління статистики у Волинській області Л. Баранюк та головного спеціаліста Відділення В. Овчарук;
Подякою: начальника відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради І.Cавчук та виконуючого обов’язки заступника голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, посередника НСПП О. Матвіїшина.
В свою чергу запрошені соціальні партнери, представники виконавчої влади області та місцевого самоврядування подякували працівникам Відділення за роботу спрямовану на поліпшення соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективно-трудових спорів на Волині, попередження і врегулювання конфліктних ситуацій, здійснення посередництва і примирення при вирішенні цих спорів згідно вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 Підсумовуючи нараду В.Демидюк зазначив, що всі присутні працюють і повинні працювати на загальний результат – це стабілізація соціально-трудових відносин на Волині і саме основне у цій спільній роботі – бути об’єктивними при вирішенні трудових конфліктів, докладати максимум зусиль для недопущення виникнення конфліктів і трудових спорів
Comments