У відділенні НСПП Волинської області відбулась нарада-семінар з трудовими арбітрами та посередниками НСПП

опубліковано 25 черв. 2012 р., 05:10 НСПП Волинь
    
21 червня 2012 року о 15.00 год. у відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) відбулась нарада-семінар з працівниками Відділення, трудовими арбітрами та посередниками НСПП. Метою проведення наради було підбиття підсумків роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за перше півріччя 2012 року.
    На нараду було запрошено заступника виконавчого директора Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Н. Мартинюк.
    Присутні розглянули питання: про результати діяльності відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за перше півріччя 2012 року; правове регулювання вирішення колективних трудових спорів. Проведення оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні»; практика Відділення по запобіганню виникненню колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин.
    На початку семінару начальник Відділення О. Клімович привітав присутніх та поінформував про результати діяльності Відділення. Зокрема, він повідомив, що протягом першого півріччя 2012 року Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів на 30-ти підприємствах з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 10537 чол. З початку року взято на облік чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 19-ти підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 6330 чол. Разом з тим, знято з обліку чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 13-ти підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 5476 чол. Також О.Клімович підкреслив, що за сприяння Відділення погашено заборгованості із заробітної плати на суму близько 13,6 млн.грн.
    По другому питанню виступив заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення В.Демидюк. Він більш детально зупинився на практиці вирішення колективних трудових спорів. Насамперед, відзначив, що протягом першого півріччя відділення НСПП у Волинській області сприяло вирішенню 4-ох колективних трудових спорів (на ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» (двох колективних трудових спорів), Луцькому підприємству електротранспорту та Самарівському сільському споживчому товаристві).
    Також він наголосив, що з набранням чинності статей 6, 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» Відділення проводить активну роботу з оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу. Станом на 20 червня 2012 року на територіальному рівні свою репрезентативність підтвердило 34 профспілок та організацій роботодавців. Тільки протягом першого півріччя відділенням проведено 35 засідань Комісії з розгляду даного питання.
    Про практику відділення по запобіганню виникненню колективних трудових спорів, вдосконалення соціально-трудових відносин поінформував завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення О. Веремійчик. Зокрема, він акцентував увагу присутніх на проблемі, пов’язаній з тим, що на практиці профспілкові організації не інформують Відділення про наявність проблем в тій чи іншій галузі, в той час, коли до служби надходить велика кількість звернень, в яких піднімаються питання заборгованості із виплати заробітної плати, її рівню, неправомірних скороченнях. Завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення закликав представників Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців та лідерів профспілкових організацій області до більш ефективної і плідної співпраці.
    Після дискусії з обговорюваних начальник Відділення О. Клімович подякував присутнім за увагу та висловив надію на подальшу більш плідну співпрацю.
Comments