Відділенням НСПП у Волинській області підведено підсумки роботи за 10 місяців 2012 року

опубліковано 26 лист. 2012 р., 01:13 НСПП Волинь
    
20 листопада 2012 року о 16.00 год. у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі - Відділення) відбулась нарада-семінар з працівниками Відділення, трудовими арбітрами та посередниками НСПП. Метою проведення наради стало підбиття підсумків роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за 10 місяців 2012 року. На нараду було запрошено виконавчого директора Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А.Сохацького.
Присутні розглянули питання: про підбиття підсумків роботи Відділення за 10 місяців 2012 року; проведення оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу у Відділенні; про прогноз розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області в першому півріччі 2013 року.
    На початку наради начальник Відділення О. Клімович привітав присутніх та поінформував про результати діяльності Відділення за 10 місяців 2012 року. Зокрема, він повідомив, що протягом зазначеного періоду Відділення здійснювало заходи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів на 35-ти підприємствах з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 10988 чол. З початку року взято на облік чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 24-ти підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 6781 чол. Разом з тим, знято з обліку чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 22-ох підприємствах в організаціях та установах Волині, з середньообліковою чисельністю найманих працівників – 5476 чол. Також О.Клімович підкреслив, що за сприяння Відділення погашено заборгованості із заробітної плати на суму близько 16 038 тис. грн.
    Начальник відділення відмітив, що Національна служба посередництва і примирення протягом 2012 року працювала в рамках Програми шведсько-українського проекту, де розглядалось питання «Вирішення трудових спорів в Україні».
    По другому питанню виступив заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення В.Демидюк. Він наголосив, що з набранням чинності статей 6, 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» Відділення проводить активну роботу з оцінки критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу. За звітний період на територіальному рівні свою репрезентативність підтвердило 19 профспілок та організацій роботодавців, проведено 37 засідань Комісії з розгляду даного питання.
О. Веремійчик, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування, ознайомив присутніх із підготовкою прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області на перше півріччя 2013 року. Також наголосив на необхідності більш тісної співпраці із організаціями роботодавців та головами профспілкових організацій області для ефективної роботи відділення.
    Зі словами вдячності за плідну співпрацю виступив виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А.Сохацький. Він підкреслив, що завдяки методичним матеріалам, консультаціям та роз'ясненням, які надають працівники відділення з питань вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, вдається вчасно вирішувати чинники дестабілізації на підприємствах, в організаціях та установах області.
    Коротко про свою роботу щодо вирішення колективних трудових спорів прозвітували арбітри і посередники НСПП. Вони наголосили, що повністю задоволені встановленими взаємовідносинами з відділенням НСПП в області.
    Підсумовуючи нараду О. Клімович наголосив, що відділення НСПП у Волинській області спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі виконуватимуть головне завдання – сприяти поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігати виникненню колективних трудових спорів в підприємствах, установах, організаціях області.
Comments