З нагоди 18-ої річниці створення НСПП на Волині відбулась нарада з арбітрами та посередниками

опубліковано 5 груд. 2017 р., 05:18 НСПП Волинь
 
18 листопада у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада, присвячена 18-й річниці створення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП). 
 У нараді взяли участь арбітри, посередники НСПП та виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацький. 
 На початку наради начальник Відділення В. Демидюк привітав присутніх та поінформував про результати діяльності Відділення за 10 місяців 2016 року. 
 Він відзначив, що 2016 рік, як і попередній, був дуже напруженим. Фінансово-економічна криза, військовий конфлікт на сході країни відобразились й на соціально-трудових відносинах: спостерігається збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області. 
 Загалом, за 10 місяців поточного року було проведено 14 акцій соціального протесту, в яких взяли участь 1360 осіб. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із заробітної плати та її підвищення. 
 Найбільше до акцій протесту вдавались наймані працівники професійно-технічної освіти та вугільної галузі шляхом перекриття доріг державного значення, пікетування, й навіть голодування. 
 Протягом 10 місяців 2016 року Відділенням здійснювався комплекс заходів на 32 підприємствах, в установах, організаціях області, де зайнятий 8751 працівник. Майже 98% всіх чинників дестабілізації – заборгованість із заробітної плати. В результаті задіяних заходів, 22 чинника дестабілізації врегульовано. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше 30,9 млн. грн. 
 Відділення сприяло вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів): один з них знято з реєстрації, як вирішений (на Луцькому підприємстві електротранспорту), 4 – знаходяться в стадії вирішення. 
 Загалом, протягом 10 місяців поточного року вирішено шість вимог найманих працівників, проведено шість примирних процедур та одинадцять узгоджувальних зустрічей. 
 Підсумовуючи свій виступ начальник Відділення закликав арбітрів та посередників НСПП активно долучатись до підписки Бюлетеня НСПП на 2017 рік та наголосив, що кожен з бажаючих може підготувати статтю для публікації. 
 Під час наради відбулося урочисте вручення Почесної грамоти НСПП виконавчому директору Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців А. Сохацькому та Подяк арбітрам та посередникам НСПП. 
 По закінченню наради В.Демидюк наголосив, що Відділення спільно з арбітрами та посередниками НСПП й надалі сприятиме поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області. 
Comments