Сторони колективного трудового спору Луцького підприємства електротранспорту намітили шляхи погашення заборгованості із заробітної плати

опубліковано 8 лют. 2012 р., 04:47 НСПП Волинь
    
7 лютого 2012 року з ініціативи та за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із сторонами колективного трудового спору Луцького підприємства електротранспорту, на якій розглянули хід виконання вимоги найманих працівників щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
    На зустрічі були присутні: начальник Відділення О. Клімович, заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення В. Демидюк, новопризначений директор Луцького підприємства електротранспорту І. Грицанчук, голова первинної профспілкової організації Луцького підприємства електротранспорту, керівник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, В. Герасимюк, начальник відділу праці управління економіки Луцької міської ради, трудовий арбітр НСПП Т.Стефанюк та головний бухгалтер Луцького підприємства електротранспорту М. Оляніцька.
    На початку зустрічі начальник Відділення О. Клімович поінформував новопризначеного директора Луцького підприємства електротранспорту про колективний трудовий спір, зареєстрований ще у 2009 році. Він зазначив, що підприємство є найбільш проблемним серед бюджетної сфери в області. Також О. Клімович наголосив, що Відділенням ведеться постійний моніторинг ситуації на підприємстві щодо виплати заборгованості із заробітної плати та надаються рекомендації в межах Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
    Директор Луцького підприємства електротранспорту І. Грицанчук поінформував учасників зустрічі, що основною причиною складного фінансового становища підприємства є несвоєчасне фінансування із Державного бюджету коштів за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян. Так в січні місяці поточного року на рахунки Луцького підприємста електротранспорту не надійшло жодних коштів за перевезення пільговиків. Він повідомив, що станом на 07 лютого 2012 року заборгованість із виплати заробітної плати становить 652 тис. грн. За словами І. Грицанчука, найбільшими дебіторами Луцького підприємства електротранспорту є: виконком та управління освіти Луцької міської ради, які за надані послуги не розрахувались.
    В ході зустрічі сторони розглянули можливі варіанти вирішення проблеми виплати заборгованості із заробітної плати та розробили графік погашення заборгованості.
    Голова первинної профспілкової організації Луцького підприємства електротранспорту, керівник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, В. Герасимюк повідомив, що ситуація у колективі залишається напруженою, але працівники надіються, що найближчим часом влада і керівництво підприємства знайдуть шляхи для погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
    Начальник відділу праці управління економіки Луцької міської ради Т.Стефанюк зазначила, що міська влада постійно працює над вирішенням проблеми на Луцькому підприємстві електротранспорту та шукає можливі шляхи виділення коштів з місцевого бюджету.
    По закінченню узгоджувальної зустрічі начальник Відділення О.Клімович наголосив на необхідності докласти максимум зусиль для прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та подякував всім присутнім за плідну співпрацю. Учасники зустрічі домовились, що директор Луцького підприємства електротранспорту надішле до відділення інформацію про дебіторську заборгованість перед підприємством, після чого з метою сприяння вирішенню колективного трудового спору Відділенням будуть підготовлені відповідні листи дебіторам з рекомендаціями для проведення розрахунку за надані послуги.
Comments