Узгоджувальна зустріч із сторонами колективного трудового спору на Луцькому підприємстві електротранспорту

опубліковано 7 лют. 2012 р., 01:35 НСПП Волинь   [ оновлено 8 лют. 2012 р., 04:17 ]
1 липня 2011 року з ініціативи та за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із сторонами колективного трудового спору Луцького підприємства електротранспорту (розпорядження НСПП від 05 листопада 2009 року № 215-р), на якій розглянули хід виконання вимоги найманих працівників щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

На зустрічі були присутні: начальник Відділення О. Клімович, заступник начальника Відділення В. Демидюк, директор Луцького підприємства електротранспорту В. Пуц, голова первинної профспілкової організації Луцького підприємства електротранспорту, керівник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, В. Герасимюк та начальник відділу праці управління економіки Луцької міської ради Т.Стефанюк.

Начальник Відділення О. Клімович поінформував учасників зустрічі про стан виконання вимоги найманих працівників. Зокрема, він зауважив, що з початку року ситуація на Луцькому підприємстві електротранспорту значно ускладнилась, заборгованість із виплати заробітної плати постійно збільшується, що може спричинити передстрайкову ситуацію. О. Клімович запевнив присутніх, що з метою запобігання несанкціонованого припинення роботи працівниками Луцького підприємства електротранспорту працівниками Відділення ведеться моніторинг цієї ситуації та надаються рекомендації в межах Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Директор Луцького підприємства електротранспорту В. Пуц поінформував учасників зустрічі, що основною причиною складного фінансового становища підприємства є систематичне недофінансування із Державного бюджету коштів за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян. Станом на 01 червня 2011 року заборгованість із виплати заробітної плати становила 1892 тис. грн., заборгованість по сплаті внесків до Пенсійного фонду – 1958 тис. грн.

В ході зустрічі сторони розглянули можливі варіанти вирішення проблеми виплати заборгованості із заробітної плати. Зокрема, одним з таких варіантів є відміна пільгового перевезення окремих категорій громадян, натомість, впровадження цільових адресних відшкодувань коштів громадянам, які мають право на безкоштовний та пільговий проїзд.

Начальник відділу праці управління економіки Луцької міської ради Т.Стефанюк зазначила, що за результатами перевірки господарської діяльності, проведеної відповідно до розпорядження Луцького міського голови від 28.03.2011 року № 133 «Про проведення аналізу фінансового стану Луцького підприємства електротранспорту» та виходячи із результатів обстеження, організованого за вказівкою заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Е.Стоєва щодо вивчення кількості громадян з числа пільгових категорій, які користуються послугами електротранспорту (за фактичними показниками послугами електротранспорту користується 76,4% пасажирів пільгових категорій), Луцькою міською радою було прийнято рішення від 31.05.2011 року № 10/87 звернутись до голови Волинської обласної державної адміністрації та голови Волинської обласної ради щодо збільшення розміру субвенції з Державного бюджету для Луцького підприємства електротранспорту на 2011 рік, яка повинна складати 19.915, 00 тис. грн.

По закінченню узгоджувальної зустрічі начальник Відділення О.Клімович наголосив на необхідності докласти максимум зусиль для прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та подякував всім присутнім за плідну співпрацю.
Comments