Робота відділення по запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів)


Про стан соціально-трудових відносин на комунальному некомерційному підприємстві «Старовижівський центр первинної медичної допомоги»

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:50 НСПП Волинь

 09 жовтня 2018 року працівниками відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) вивчено стан соціально-трудових відносин на комунальному некомерційному підприємстві «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» (далі – КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги»), яке перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). 
 У вивчені взяли участь головний лікар КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Н. Капітула, в.о. головного бухгалтера М. Остапук, голова трудового колективу Л. Голик. 
 Н. Капітула зазначила, що підприємство є закладом охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу населенню, а також вживає заходів із профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. До підприємства входить 8 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 35 фельдшерсько-акушерських пунктів по селах району. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за вересень 2018 року становила 3377г рн., порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 9,0% (вересень 2017 року – 3097 грн.). 
 М. Остапук повідомила, що станом на 01.09.2018 борг перед працівниками становив 518,5 тис.грн., невиплачена заробітна плата за серпень, вересень. Причиною виникнення заборгованості є складний фінансовий стан через недостатнє фінансування медичної установи з державного та місцевого бюджетів. Кошторис на 2018 рік ще у січні 2018 року був затверджений із дефіцитом коштів на виплату заробітної плати в сумі 1418,6 тис.грн. 
 В ході вивчення встановлено, що за січень - вересень поточного року на розрахунковий рахунок КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» надійшло 6176,8 тис. грн., із них на оплату праці направлено 4332,4 тис. грн., або 70,1 %, решта коштів використано на сплату податків та господарські витрати. 
 Головний лікар повідомила, що З жовтня 2018 року фінансування медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою підприємства здійснює Національна служба здоров’я України, на ці цілі найближчим часом мають надійти кошти в сумі 976,1 тис.грн. 
 Працівники Відділення надали рекомендації голові трудового колективу щодо можливостей вирішення проблемних питань шляхом вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 За результатами вивчення економічних та правових передумов ускладнення стану соціально-трудових відносин на КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» головним спеціалістом Відділення В. Овчарук було підготовлено довідку, з якою ознайомлено учасників зустрічі. 
 За матеріалами вивчення Відділенням буде підготовлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин на КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги». Також про стан соціально-трудових відносин на підприємстві буде повідомлено Старовижівську районну державну адміністрацію та районну раду.

Здійснено юридичний супровід підготовки документів для реєстрації КТС (К)

опубліковано 3 лют. 2017 р., 02:20 НСПП Волинь
 У зв’язку з напруженою ситуацією на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2», що склалася через заборгованість із заробітної плати, 01 лютого 2017 року завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко зустрівся з представниками трудового колективу щодо надання зразків документів для реєстрації колективного трудового спору (конфлікту). 
Від трудового колективу участь у зустрічі взяли: апаратчик переробки зерна А. Прокопчук та оператор пульта І. Сокальська. 
На початку зустрічі завідувач сектора правового забезпечення Відділення проінформував представників державного підприємства про те, що Відділенням взято на облік стан соціально-трудових відносин на підприємстві для здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). 
Також Ю. Сиротенко надав консультації представникам трудового колективу щодо вирішення проблемного питання у відповідності до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Зокрема, зупинився на порядку формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу; порядок і строки розгляду вимог найманих працівників роботодавцем. 
Разом з тим, під час зустрічі були надані зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). 
Наймані працівники державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» подякували працівнику Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.

На запрошення трудового колективу Державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» надано роз’яснення щодо порядку вступу у КТС

опубліковано 31 січ. 2017 р., 05:10 НСПП Волинь

 
30 січня 2017 року на запрошення найманих працівників та директора Державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» В.Гранюка начальником відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюком та завідувачем сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенком надано роз’яснення щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Причиною зустрічі стало ускладнення стану соціально-трудових відносин на ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» через заборгованість із виплати заробітної плати, в наслідок чого 27 січня наймані працівники провели акцію протесту на підприємстві.
 В ході зустрічі було обговорено причини виникнення заборгованості із заробітної плати та можливі шляхи вирішення питання в правовому полі. Начальник Відділення поінформував трудовий колектив державного підприємства про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу. Після чого, наймані працівники обрали три представники від трудового колективу, які в подальшому будуть готувати документи для реєстрації колективного трудового спору (конфлікту).
 По закінченню учасники зустрічі домовились про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між керівництвом підприємства та найманими працівниками для вирішення питання заборгованості із заробітної плати. Також було досягнуто домовленості продовжити консультування трудового колективу ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» у разі необхідності юридичного супроводу.
 Наймані працівники та директор державного підприємства подякували працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються рекомендації в межах компетенції.


На звернення помічників вихователів вивчено стан соціально-трудових відносин у КЗ «ДНЗ (Ясла-Садок) № 2 «Казка» м. Володимир-Волинський

опубліковано 26 січ. 2017 р., 00:58 НСПП Волинь

23 січня 2017 року завідувачем сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенком та головним спеціалістом Відділення В. Овчарук вивчено стан соціально-трудових відносин у комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (Ясла-Садок) № 2 «Казка» міста Володимир-Волинський (далі – ДНЗ № 2) та роз’яснено порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 Участь в зустрічі взяли: завідувач ДНЗ № 2 Л. Селещук, начальник управління освіти, молоді та спорту Володимир-Волинської міської ради В. Петрук, методист управління освіти, молоді та спорту з питань дошкільної освіти Володимир-Волинської міської ради Л. Салабай, бухгалтер (провідний фахівець) ДНЗ № 2 Н. Хомюк, голова первинної профспілкової організації – вихователь ДНЗ № 2 С. Сукач, заявники – помічник вихователя ДНЗ № 2 А. Панасюк, машиніст із прання та ремонту спецодягу ДНЗ № 2 В. Форманюк. 
 Причиною зустрічі стало звернення найманих працівників (помічників вихователів) ДНЗ № 2 до Відділення з приводу невиплати грошової допомоги на оздоровлення помічникам вихователів. 
 
Ю. Сиротенко проконсультував присутніх щодо правового врегулювання питань надання матеріальної допомоги на оздоровлення. Зокрема зазначив, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» посаду помічника вихователя не віднесено до категорії педагогічних працівників, тому ці категорії працівників згідно з Законом України «Про освіту» не мають права на таку виплату. Однак, відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та п. 4 (підпункт 5) наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ», керівники бюджетних установ, закладів та організацій мають право в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, але це повинно бути в межах кошторису та згідно з умовами колективного договору. 
 Працівники Відділення проконсультували ініціативну групу навчального закладу відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» щодо поняття колективного трудового спору (конфлікту), порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) та надали зразки документів. Крім того, найманих працівників ДНЗ № 2 було ознайомлено з порядком формування вимог та обрання представницького органу. 
 За результатами вивчення економічних та правових передумов ускладнення стану соціально-трудових відносин у ДНЗ № 2 головним спеціалістом Відділення В. Овчарук було підготовлено довідку, з якою ознайомлено учасників зустрічі. 
 За матеріалами вивчення Відділенням буде підготовлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин у ДНЗ № 2 та надіслано сторонам соціально-трудових відноси. 
 По закінченню зустрічі присутні подякували працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.

Відбулась узгоджувальна зустріч з представниками професійних навчальних закладів з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт)

опубліковано 24 трав. 2016 р., 01:32 НСПП Волинь

 19 травня поточного року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області – завідувач сектора правового забезпечення (далі - Відділення)       Ю. Сиротенко зустрівся з головою первинної профспілкової організації Н. Мельник, роботодавцем Нововолинського вищого професійного училища (далі – Нововолинське ВПУ) В. Приступою та представниками Нововолинського професійно-технічного училища №11 (далі – Нововолинське ПТУ №11) з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Причиною такої зустрічі стала напружена ситуація в колективі навчальних закладах через заборгованість із виплати заробітної плати за березень-квітень 2016 року.
 Голова первинної профспілкової організації Нововолинського ВПУ Н. Мельник поінформувала, що загострення стану соціально-трудових відносин склалося через неврегульованість питання щодо фінансування навчального закладу.
 Після обговорення з представниками Нововолинського ВПУ та Нововолинського ПТУ №11 ситуації, що склалась у професійних навчальних закладах, заступник начальника Відділення проконсультував про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Відділенням ведеться постійний моніторинг ситуації в навчальних закладах, надаються рекомендації в межах Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відбулась узгоджувальна зустріч на ПП «Там Проект -Сервіс» з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт)

опубліковано 27 квіт. 2016 р., 23:50 НСПП Волинь

 
25 квітня поточного року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч з представником найманих працівників приватного підприємства (далі – ПП «Там Проект-Сервіс») з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 В роботі узгоджувальної зустрічі взяли участь: заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко та головний архітектор підприємства П. Ляховський. Причиною такої зустрічі стало невиконання вимог законодавства про працю з боку адміністрації підприємства. 
 Після обговорення з представником ПП «Там Проект-Сервіс» вищезазначеного питання, заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко проконсультував про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Крім того, ознайомив з процедурою формування вимог найманих працівників та порядком обрання представницького органу. 
 По закінченню зустрічі присутні домовились про подальшу тісну співпрацю, П. Ляховський подякував представнику Відділення за проведену роз’яснювальну роботу. 
 Відділенням ведеться постійний моніторинг ситуації на підприємстві, надаються рекомендації в межах Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відбулась узгоджувальна зустріч з головою профспілкового комітету з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт)

опубліковано 9 вер. 2015 р., 06:09 НСПП Волинь

 
15 липня 2015 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», в якій взяли участь голова профспілкового комітету управління Національного банку України у Волинській області В. Хвещук, начальник Відділення В. Демидюк, заступник начальника Відділення – завідувач сектора правового забезпечення Ю. Сиротенко. Причиною такої зустрічі стало ускладнення стану соціально-трудових відносин в управлінні НБУ у Волинській області через скорочення найманих працівників керівництвом Правління Національного банку України.
 Після обговорення з представником банківської установи вищезазначеного питання начальник Відділення поінформував про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу.
 По закінченню зустрічі учасники домовились про подальшу тісну співпрацю. Голова профспілкового комітету банківської установи В. Хвещук подякував працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.
 Наразі Відділенням ведеться постійний моніторинг ситуації у представництві НБУ у Волинській області, надаються рекомендації в межах компетенції.

На Волині відбулась узгоджувальна зустріч з метою врегулювання напруженої ситуації на підприємствах автошляхового будівництва

опубліковано 26 трав. 2014 р., 02:40 НСПП Волинь

 
22 травня 2014 року з ініціативи та за сприяння відділення Національної служби посередництва та примирення у Волинській області (далі –– Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із директором ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та головою Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств (далі – Волинська ООПО працівників шляхових господарств) у зв’язку з напруженою ситуацією, що склалась на підприємствах автошляхового будівництва через заборгованість із виплати заробітної плати. 
    Зустріч відбулась на ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України". У ній взяли участь: начальник Відділення О.Клімович та його заступник В.Демидюк, директор ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" О. Зіньков, голова Волинської ООПО працівників шляхових господарств Л.Тимощук. 
    Узгоджувальна зустріч проведена з метою пошуку шляхів стабілізації стану соціально-трудових відносин у галузі підприємств автошляхового будівництва, а також проведення роз’яснювальної роботи щодо вступу у колективний трудовий спір. 
    В ході роботи начальник Відділення О.Клімович відмітив, що проблема заборгованості у філіях ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" спостерігалася і в минулих періодах. Так, протягом 2012-2013 років на обліку у Відділенні перебувало сім філій даного підприємства, зокрема: Ківерцівська, Горохівська, Рожищенська, Луцька, Маневицька, Любешівська, Ковельська. З них, на п’яти за сприяння Відділення було погашено заборгованість із заробітної плати на 69,51% від загальної суми боргу всіх філій. 
    Також О.Клімович повідомив, що в ході проведення моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області встановлено, що через заборгованість із заробітної плати існує соціальна напруга у ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України". 15 травня цього року наказом Відділення взято на облік стан соціально-трудових відносин на цьому підприємстві з метою запобігання виникненню колективного трудового спору. 
    За словами голови Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств Л. Тимощука, заборгованість із виплати заробітної плати виникла через недофінансування з Державного бюджету робіт, виконаних дочірніми філіями підприємствами на замовлення Служби автомобільних доріг у Волинській області, у січні – квітні 2014 року. Керівництво ДП "Волинський облавтодор" разом з обласною об’єднаною профспілковою організацією працівників шляхових господарств звернулись до Кабінету міністрів України з приводу врегулювання ситуації, що склалась. За дорученням Кабінету міністрів України з Державного агентства автомобільних доріг України надійшла відповідь про те, що станом на 05.05.2014 року з коштів, що надійшли ДП «Волинський автодор» у квітні, спрямовано 2801,2 тис.грн на виплату заробітної плати працівникам, сплату податку з доходів фізичних осіб та розрахунки з Пенсійним фондом, що складає 84 % від заборгованості за січень 2014 року. При наступному надходженні коштів з Державного бюджету в оплату виконаних дочірнім підприємством робіт, вони будуть першочергово спрямовані на подальше погашення заборгованості з оплати праці. 
    Начальник Відділення відмітив, що відповідно до підготовленого прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області в другому півріччі 2014 року, у зв’язку з недофінансування з Державного бюджету за виконанні роботи, наявністю боргів із виплати заробітної плати, роботою галузі у режимі скороченого тижня, найбільш конфліктогеною, як і в попередньому півріччі, буде галузь дорожнього будівництва. 
    Директор ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" зазначив, що адміністрацією вживаються всі можливі заходи для стабілізації ситуації у колективах підприємств. 
    Присутні обговорили можливість врегулювання ситуації шляхом вступу у колективний трудовий спір. Заступник начальника Відділення В.Демидюк проконсультував про порядок вступу у колективний трудовий спір. 
    По закінченню узгоджувальної зустрічі начальник Відділення О.Клімович наголосив на необхідності докласти максимум зусиль для стабілізації стану соціально-трудових відносин. Також зауважив, що розгляд питання заборгованості із заробітної плати на підприємствах автошляхового будівництва, Відділення буде ініціювати на засіданні комісії з питань заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації за участю керівництва ДП "Волинський облавтодор" та обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств.

У відділенні НСПП у Волинській області відбулась узгоджувальна зустріч з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір

опубліковано 28 лют. 2013 р., 04:15 НСПП Волинь

 18 лютого 2013 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області відбулась узгоджувальна зустріч із головою профспілкового комітету Луцького підприємства електротранспорту з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».                                В роботі узгоджувальної зустрічі взяли участь начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О.Клімович, заступник начальника відділення – завідувач сектора правового забезпечення В. Демидюк, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування О. Веремійчик та голова первинної профспілкової організації Луцького підприємства електротранспорту В. Герасимюк. 
    Причиною напруженої атмосфери в колективі Луцького підприємства електротранспорту стало невиконання адміністрацією підприємства умов колективного договору. 
    Начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович зазначив, що Луцьке підприємство електротранспорту є одним з найбільш проблемних підприємств серед бюджетної сфери в області. За сприяння відділення в січні цього року був знятий з реєстрації колективний трудовий спір між найманими працівниками та директором цього підприємства щодо погашення заборгованості із заробітної плати, який тривав з 2009 року. О.Клімович наголосив, що повторне звернення до відділення НСПП з метою реєстрації колективного трудового спору та сприяння у його вирішенні свідчить про факт ефективності практики застосування найманими працівниками процедури вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). 
    В ході зустрічі лідеру профспілкової організації Луцького підприємства електротранспорту надано зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
    По закінченню зустрічі голова профспілкової організації подякував працівникам відділення НСПП у Волинській області за проведену роз’яснювальну роботу. 
    Відділенням ведеться постійний моніторинг ситуації на підприємстві, надаються рекомендації в межах Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

На конференції ДП «Волинський облавтодор» роз’яснено порядок вступу у колективний трудовий спір

опубліковано 3 січ. 2013 р., 01:58 НСПП Волинь

  
 
27 грудня 2012 року заступник начальника відділення НСПП у Волинській області – завідувач сектора правового забезпечення В. Демидюк, на запрошення голови Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств (далі – Волинська ООПО працівників шляхових господарств) Л. Тимощука, взяв участь у конференції трудових колективів філій Дочірнього підприємства ««Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі – ДП «Волинський облавтодор») з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір на територіальному рівні. 
    На конференції були присутні директор ДП «Волинський облавтодор» І. Павлів, начальник Служби автодоріг Волинської області А. Посполітак, керівники та делегати від трудових колективів районних філій ДП «Волинський облавтодор». 
    Причиною проведення конференції стала напружена ситуація в колективі ДП «Волинський облавтодор» через заборгованість із виплати заробітної плати за вересень-грудень 2012 року. 
    Першим на конференції з вітальним словом виступив голова Волинської ООПО працівників шляхових господарств Л. Тимощук. Він наголосив, що в кожній філії ДП «Волинський облавтодор» відбулись збори найманих працівників, які надали повноваження делегатам, що прибули на конференцію, приймати від їх імені відповідні рішення. Основною причиною виникнення заборгованості із заробітної плати Л. Тимощук назвав не проведення розрахунків Службою автодоріг Волинської області за виконані філіями ДП «Волинський облавтодор» роботи. 
    Начальник Служби автодоріг Волинської області А. Посполітак під час свого виступу зазначив, що до Нового року планується перерахувати кошти для виплати найманим працівникам заборгованості із заробітної плати за вересень та жовтень 2012 року. 
    Директор ДП «Волинський облавтодор» І. Павлів поінформував присутніх про ситуацію, яка склалася на підприємстві. Він запевнив працівників, що незважаючи на складний фінансовий стан, скорочення не буде. За його словами, адміністрація підприємства шукає всі можливі шляхи для погашення заборгованості із заробітної плати. 
    Заступник начальника відділення НСПП у Волинській області – завідувач сектора правового забезпечення В. Демидюк проконсультував учасників конференції про порядок вступу у колективний трудовий спір на територіальному рівні. Зокрема, він ознайомив з порядком обрання представників (делегатів) найманих працівників для участі в конференції, нормами представництва на конференції, а також порядком формування вимог найманих працівників, профспілки на територіальному рівні. 
    В результаті конференції було прийняте рішення розпочати процедуру вступу у колективний трудовий спір та сформовані вимоги найманих працівників: 
    - Погасити заборгованість із заробітної плати за вересень-жовтень 2012 року до 05 січня 2013 року; 
    - Погасити заборгованість із заробітної плати за листопад-грудень протягом січня 2013 року. 
    Крім того, на конференції наймані представники надали повноваження Волинській ОПО працівників шляхових господарств представляти їх інтереси у колективному трудовому спорі. 
    Представник відділення НСПП у Волинській області надав голові Волинської ООПО працівників шляхових господарств зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».         По закінченню конференції учасники зустрічі подякували заступнику начальника відділення НСПП у Волинській області – завідувачу сектора правового забезпечення В. Демидюку за проведену роз’яснювальну роботу.

1-10 of 11