Робота відділення по запобіганню виникнення КТС та сприяння своєчасному їх вирішенню


Під час узгоджувальних зустрічей вирішено вимоги найманих працівників

опубліковано 29 жовт. 2020 р., 05:20 НСПП Волинь

 27 жовтня 2020 року відділенням Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальні зустрічі з сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ»), під час яких розглянули хід виконання других вимог найманих працівників, а саме:
 - «Відповідно до ст. 164 КЗпП України компенсувати витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту придбаних працівниками».
 Участь у зустрічах взяли: роботодавець СФГ «Лучеськ» П. Левчук, голови органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, відділів прибирання приміщення А. Борисюк, торгового І. Лаголовський, та в.о. начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Директор поінформував про фінансово-економічний стан господарства. Також було обговорено заходи, які спільно здійснюються керівництвом та представниками трудового колективу з метою покращення стану соціально-трудових відносин.
 Крім того, П. Левчук повідомив, що адміністрація компенсувала всі витрати найманих працівників вищевказаних відділів за придбаний спецодяг та інші засоби індивідуального захисту. У зв’язку з цим, запропоновано зняти з реєстрації дані вимоги.
 Представники від найманих працівників підтвердили цю інформацію та погодилися із виконанням вимог.
 В результаті узгоджувальних зустрічей сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди про вирішення вимог найманих працівників.
 Ю. Сиротенко, підводячи підсумки зустрічей, подякував присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності докласти зусиль для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в цілому.

Вирішено колективні трудові спори (конфлікти)

опубліковано 29 жовт. 2020 р., 05:18 НСПП Волинь

 19 жовтня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд»), під час яких обговорено хід виконання останніх вимог найманих працівників відділів водіїв, обслуговування автомобільної техніки та електриків.
 Участь у зустрічах взяли: директор ТОВ «Інвест Прайд» І. Грисюк, представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників – В. Борсук, О. Заєць, М. Новак та в.о. начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 І. Грисюк повідомив, що найманим працівникам виплачується компенсація у разі роботи у вихідний день, також забезпечуються здорові та безпечні умови праці і безкоштовно надається спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту. У зв’язку з цим, директор запропонував зняти з реєстрації колективні трудові спори (конфлікти).
 Представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, погодились та підтримали пропозицію директора.
 В результаті узгоджувальних зустрічей, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди, в яких зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.
 По закінченню зустрічі І. Грисюк та представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, подякували працівникам Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодженні соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин товариства.

Під час узгоджувальної зустрічі вирішено КТС у СФГ «Лучеськ»

опубліковано 29 вер. 2020 р., 23:11 НСПП Волинь

 17 вересня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальні зустрічі з сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ»).
 Під час зустрічей обговорено хід виконання останніх вимог найманих працівників відділів менеджерів, охоронників та бригади автомеханіків у колективних трудових спорах (конфліктах).
 В узгоджувальних зустрічей взяли участь: директор СФГ «Лучеськ» П. Левчук, голови органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, відділів менеджерів П. Остапенко, охоронників В. Осійчук, бригади автомеханіків В. Порнець та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Керівник господарства поінформував, що на підприємстві покращився фінансовий стан в результаті збільшення об’єму робіт, у зв’язку з цим господарство має можливість виконати вимоги найманих працівників.
 П. Левчук запропонував зняти з реєстрації останні вимоги. Представники від найманих працівників підтримали пропозицію керівника.
 В результаті зустрічей, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди № 2, в яких зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.
 По закінченню зустрічі директор та голови органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників СФГ «Лучеськ» подякували представнику Відділення за проведену роботу.

Примирною комісією прийнято погоджене рішення

опубліковано 29 вер. 2020 р., 23:08 НСПП Волинь   [ оновлено 29 вер. 2020 р., 23:10 ]

 04 вересня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось заключне засідання примирної комісії з вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками бригади комбайнерів селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ) та адміністрацією СФГ «Лучеськ».
 Участь у роботі примирної комісії взяли: заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко, роботодавець П. Левчук, голова представницького органу найманих працівників В. Семенюк.
 На початку засідання заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), порядок проведення її засідань та прийняття рішень.
 Під час заключного засідання члени примирної комісії прийняли рішення взяти до розгляду три вимоги найманих працівників, які зареєстровані НСПП згідно з пунктом «г» ст.2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Керівник поінформував, що адміністрація вживає всі необхідні заходи для виконання вимог найманих працівників щодо компенсації у вихідний день, виплати заробітної плати за три дні до початку відпустки та забезпечити оплату праці в надурочні часи як це передбачено в чинному законодавстві.
 Після заслуховування сторін спору, розглянувши матеріали та усі обставини справи, примирна комісія прийняла погоджене рішення по усіх вимогах найманих працівників та припинила свою роботу.
 Ю. Сиротенко зазначив, що завдяки налагодженню конструктивного соціального діалогу спір вирішується відповідно до вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Представники сторін постійно консультуються у Відділенні та дотримуються всіх наданих рекомендацій.Примирною комісією прийнято погоджене рішення

опубліковано 31 серп. 2020 р., 05:05 НСПП Волинь

 28 серпня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось перше засідання примирної комісії з вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками відділу комбайнерів селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ) та адміністрацією СФГ «Лучеськ».
 Участь у роботі примирної комісії взяли: заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко, роботодавець П. Левчук, голова представницького органу найманих працівників П. Бичков.
 На початку засідання заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень.
 П. Левчук поінформував, що вживаються заходи спрямовані на виконання вимог найманих працівників. Крім того, адміністрація підготувала для розгляду свої пропозиції щодо виконання вимог найманих працівників.
 Члени примирної комісії обговорили можливі шляхи виконання вимог найманих працівників. Після розгляду всіх питань порядку денного дійшли згоди, що на наступне засідання примирної комісії, директор господарства підготує рішення щодо виконання всіх вимог найманих працівників.
 Ю. Сиротенко зазначив, що завдяки налагодженню конструктивного соціального діалогу спір вирішується відповідно до вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Представники сторін постійно консультуються у Відділенні та дотримуються всіх наданих рекомендацій.

Примирна комісія розпочала роботу

опубліковано 29 лип. 2020 р., 22:57 НСПП Волинь

 27 липня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось перше засідання примирної комісії з вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками відділу експедиторів селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ) та адміністрацією СФГ «Лучеськ».
 Участь у роботі примирної комісії взяли: заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко, роботодавець П. Левчук, голова представницького органу найманих працівників П. Бичков.
 На початку засідання заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективного трудового спору (конфлікту), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень.
 Члени примирної комісії узгодили регламент її роботи та прийняли рішення взяти до розгляду вимоги найманих працівників:
 1. У разі роботи у вихідний день відділу експедиторів компенсацію проводити за згодою сторін, наданням іншого робочого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі згідно ст. 72 КЗпП України.
 2. Забезпечити оплату праці відділу експедиторів в надурочні часи та у святкові і неробочі дні відповідно до статті 106; 107 КЗпП України.
 По закінченню роботи комісії було вирішено, що сторони спору підготують та нададуть членам примирної комісії необхідні документи для подальшого розгляду вимог на наступному засіданні.
 Друге засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками відділу експедиторів та адміністрацією СФГ «Лучеськ» вирішили провести 5 серпня 2020 року.

Робоча зустріч з головою Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств

опубліковано 20 лип. 2020 р., 01:38 НСПП Волинь


    07 липня 2020 року відбулась робоча зустріч начальника відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюка з головою Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств (далі – Волинська ООПО працівників шляхових господарств) Л. Тимощуком.
    Зустріч відбулася в рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Волинської області та Відділенням та з метою здійснення об'єктивного моніторингу підприємств, установ і організацій, завчасного виявлення назріваючих проблем в соціально-трудових відносинах.
    Л. Тимощук поінформував про зростання соціальної напруги в трудових колективах філій ДП «Волинський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» через несвоєчасну виплату заробітної плати. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2020 р. № 36 «Деякі питання дорожнього господарства» передбачено фінансування з Державного дорожнього фонду в обсязі 31,5 млрд. грн., із них 307,7 млн. грн. – на фінансування робіт з реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автошляхів державного значення, якими опікується Служба автомобільних доріг у Волинській області. Також у 2020 році на ремонт доріг місцевого значення спрямують 738 млн. 406 тис. грн.
    У зв’язку із зростанням соціальної напруги в трудових колективах дорожньої галузі начальником та фахівцями Відділення були надані необхідні консультації та роз’яснення стосовно процедури вступу у КТС (К) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
    Учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю у напрямі стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах галузі.
    За результатами зустрічі прийнято рішення про взяття на облік Відділення конфліктної ситуації на ДП«Волинський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

За результатами узгоджувальної зустрічі вирішено колективні трудові спори (конфлікти)без заголовка

опубліковано 8 лип. 2020 р., 23:02 НСПП Волинь


 15 червня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено в «он-лайн режимі» узгоджувальну зустріч зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) фізичної особи-підприємця Олексюк Раїси Іванівни (далі – ФОП Олексюк Р.І.), під час якої обговорено хід виконання других вимог найманих працівників.
 Участь у зустрічах взяли: ФОП Олексюк Р.І., представники органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, відділів вантажників І. Мельник, прибирань приміщення А. Поліха, торгового М. Сидорук, водіїв О. Черук та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Керівник поінформувала, що на даний час виконуються вимоги передбачені ст. 53 КЗпП України, а саме: на передодні святкових днів, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину. У зв’язку з цим, Олексюк Р.І. запропонувала зняти з реєстрації колективні трудові спори (конфлікти).
 Представники органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, погодились із пропозицією керівника.
 В результаті узгоджувальної зустрічі, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди, в яких зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.

Про стан соціально-трудових відносин на комунальному некомерційному підприємстві «Старовижівський центр первинної медичної допомоги»

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:50 НСПП Волинь

 09 жовтня 2018 року працівниками відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) вивчено стан соціально-трудових відносин на комунальному некомерційному підприємстві «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» (далі – КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги»), яке перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). 
 У вивчені взяли участь головний лікар КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Н. Капітула, в.о. головного бухгалтера М. Остапук, голова трудового колективу Л. Голик. 
 Н. Капітула зазначила, що підприємство є закладом охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу населенню, а також вживає заходів із профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. До підприємства входить 8 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 35 фельдшерсько-акушерських пунктів по селах району. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за вересень 2018 року становила 3377г рн., порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 9,0% (вересень 2017 року – 3097 грн.). 
 М. Остапук повідомила, що станом на 01.09.2018 борг перед працівниками становив 518,5 тис.грн., невиплачена заробітна плата за серпень, вересень. Причиною виникнення заборгованості є складний фінансовий стан через недостатнє фінансування медичної установи з державного та місцевого бюджетів. Кошторис на 2018 рік ще у січні 2018 року був затверджений із дефіцитом коштів на виплату заробітної плати в сумі 1418,6 тис.грн. 
 В ході вивчення встановлено, що за січень - вересень поточного року на розрахунковий рахунок КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» надійшло 6176,8 тис. грн., із них на оплату праці направлено 4332,4 тис. грн., або 70,1 %, решта коштів використано на сплату податків та господарські витрати. 
 Головний лікар повідомила, що З жовтня 2018 року фінансування медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою підприємства здійснює Національна служба здоров’я України, на ці цілі найближчим часом мають надійти кошти в сумі 976,1 тис.грн. 
 Працівники Відділення надали рекомендації голові трудового колективу щодо можливостей вирішення проблемних питань шляхом вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 За результатами вивчення економічних та правових передумов ускладнення стану соціально-трудових відносин на КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» головним спеціалістом Відділення В. Овчарук було підготовлено довідку, з якою ознайомлено учасників зустрічі. 
 За матеріалами вивчення Відділенням буде підготовлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин на КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги». Також про стан соціально-трудових відносин на підприємстві буде повідомлено Старовижівську районну державну адміністрацію та районну раду.

Здійснено юридичний супровід підготовки документів для реєстрації КТС (К)

опубліковано 3 лют. 2017 р., 02:20 НСПП Волинь
 У зв’язку з напруженою ситуацією на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2», що склалася через заборгованість із заробітної плати, 01 лютого 2017 року завідувач сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко зустрівся з представниками трудового колективу щодо надання зразків документів для реєстрації колективного трудового спору (конфлікту). 
Від трудового колективу участь у зустрічі взяли: апаратчик переробки зерна А. Прокопчук та оператор пульта І. Сокальська. 
На початку зустрічі завідувач сектора правового забезпечення Відділення проінформував представників державного підприємства про те, що Відділенням взято на облік стан соціально-трудових відносин на підприємстві для здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). 
Також Ю. Сиротенко надав консультації представникам трудового колективу щодо вирішення проблемного питання у відповідності до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Зокрема, зупинився на порядку формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу; порядок і строки розгляду вимог найманих працівників роботодавцем. 
Разом з тим, під час зустрічі були надані зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). 
Наймані працівники державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» подякували працівнику Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.

1-10 of 19