На звернення помічників вихователів вивчено стан соціально-трудових відносин у КЗ «ДНЗ (Ясла-Садок) № 2 «Казка» м. Володимир-Волинський

опубліковано 26 січ. 2017 р., 00:58 НСПП Волинь
23 січня 2017 року завідувачем сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенком та головним спеціалістом Відділення В. Овчарук вивчено стан соціально-трудових відносин у комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (Ясла-Садок) № 2 «Казка» міста Володимир-Волинський (далі – ДНЗ № 2) та роз’яснено порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 Участь в зустрічі взяли: завідувач ДНЗ № 2 Л. Селещук, начальник управління освіти, молоді та спорту Володимир-Волинської міської ради В. Петрук, методист управління освіти, молоді та спорту з питань дошкільної освіти Володимир-Волинської міської ради Л. Салабай, бухгалтер (провідний фахівець) ДНЗ № 2 Н. Хомюк, голова первинної профспілкової організації – вихователь ДНЗ № 2 С. Сукач, заявники – помічник вихователя ДНЗ № 2 А. Панасюк, машиніст із прання та ремонту спецодягу ДНЗ № 2 В. Форманюк. 
 Причиною зустрічі стало звернення найманих працівників (помічників вихователів) ДНЗ № 2 до Відділення з приводу невиплати грошової допомоги на оздоровлення помічникам вихователів. 
 
Ю. Сиротенко проконсультував присутніх щодо правового врегулювання питань надання матеріальної допомоги на оздоровлення. Зокрема зазначив, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» посаду помічника вихователя не віднесено до категорії педагогічних працівників, тому ці категорії працівників згідно з Законом України «Про освіту» не мають права на таку виплату. Однак, відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та п. 4 (підпункт 5) наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ», керівники бюджетних установ, закладів та організацій мають право в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, але це повинно бути в межах кошторису та згідно з умовами колективного договору. 
 Працівники Відділення проконсультували ініціативну групу навчального закладу відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» щодо поняття колективного трудового спору (конфлікту), порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) та надали зразки документів. Крім того, найманих працівників ДНЗ № 2 було ознайомлено з порядком формування вимог та обрання представницького органу. 
 За результатами вивчення економічних та правових передумов ускладнення стану соціально-трудових відносин у ДНЗ № 2 головним спеціалістом Відділення В. Овчарук було підготовлено довідку, з якою ознайомлено учасників зустрічі. 
 За матеріалами вивчення Відділенням буде підготовлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин у ДНЗ № 2 та надіслано сторонам соціально-трудових відноси. 
 По закінченню зустрічі присутні подякували працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.
Comments