Про стан соціально-трудових відносин на комунальному некомерційному підприємстві «Старовижівський центр первинної медичної допомоги»

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:50 НСПП Волинь
 09 жовтня 2018 року працівниками відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) вивчено стан соціально-трудових відносин на комунальному некомерційному підприємстві «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» (далі – КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги»), яке перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). 
 У вивчені взяли участь головний лікар КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Н. Капітула, в.о. головного бухгалтера М. Остапук, голова трудового колективу Л. Голик. 
 Н. Капітула зазначила, що підприємство є закладом охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу населенню, а також вживає заходів із профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. До підприємства входить 8 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 35 фельдшерсько-акушерських пунктів по селах району. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за вересень 2018 року становила 3377г рн., порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 9,0% (вересень 2017 року – 3097 грн.). 
 М. Остапук повідомила, що станом на 01.09.2018 борг перед працівниками становив 518,5 тис.грн., невиплачена заробітна плата за серпень, вересень. Причиною виникнення заборгованості є складний фінансовий стан через недостатнє фінансування медичної установи з державного та місцевого бюджетів. Кошторис на 2018 рік ще у січні 2018 року був затверджений із дефіцитом коштів на виплату заробітної плати в сумі 1418,6 тис.грн. 
 В ході вивчення встановлено, що за січень - вересень поточного року на розрахунковий рахунок КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» надійшло 6176,8 тис. грн., із них на оплату праці направлено 4332,4 тис. грн., або 70,1 %, решта коштів використано на сплату податків та господарські витрати. 
 Головний лікар повідомила, що З жовтня 2018 року фінансування медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою підприємства здійснює Національна служба здоров’я України, на ці цілі найближчим часом мають надійти кошти в сумі 976,1 тис.грн. 
 Працівники Відділення надали рекомендації голові трудового колективу щодо можливостей вирішення проблемних питань шляхом вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 За результатами вивчення економічних та правових передумов ускладнення стану соціально-трудових відносин на КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» головним спеціалістом Відділення В. Овчарук було підготовлено довідку, з якою ознайомлено учасників зустрічі. 
 За матеріалами вивчення Відділенням буде підготовлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин на КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги». Також про стан соціально-трудових відносин на підприємстві буде повідомлено Старовижівську районну державну адміністрацію та районну раду.
Comments