Досвід роботи


Робоча зустріч з головою профспілки

опубліковано 19 черв. 2020 р., 00:54 НСПП Волинь

 17 червня 2020 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк в дистанційному режимі провів робочу зустріч з головою первинної профспілкової організації ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» (далі – ППО ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська») В. Спиридоновим.
 Зустріч відбулась з метою обговорення стану соціально-трудових відносин на підприємстві.
 Начальник Відділення поінформував, що конфліктна ситуація на підприємстві перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) через наявність боргу із виплати заробітної плати, який станом на 01.05.2020 становив 2,4 млн. грн.
 Голова профспілки ППО ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» повідомив, що в червні 2020 року відкрито асигнування за програмою реструктуризації вугільної галузі України в розмірі 26,7 млн. грн. із 65,0 млн. грн. затверджених річних призначень. Кошти направили на виплату заробітної плати працівникам шахти №10 за січень-квітень та погашення боргів за електроенергію.
 12 червня 2020 року головам профспілок підприємства надійшов лист щодо скорочення найманих працівників ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» у зв’язку із мінімальним фінансуванням шахти. Планують скоротити 50 працівників. Такий шлях скорочення видатків через звільнення працівників копальні запропонувало профільне міністерство. Адміністрація ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» підтримала таку позицію.
 Голова профспілки також повідомив, що на 2021 рік розробляється паспорт шахти для того, щоб утримувати її в режимі водовідливу та підтримувати у безаварійному стані. Відтак, наступного року про добудову копальні вже не йдеться. Кошти будуть виділятися лише на утримання.
 Начальник Відділення надав необхідні консультації та роз'яснення щодо застосування положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 За підсумком робочої зустрічі досягнуто домовленості про спрямування зусиль сторін соціального діалогу для пошуку шляхів вирішення проблемних питань та намічено низку першочергових завдань щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві.

Співпраця відділення НСПП у Волинській області з трудовим арбітром НСПП

опубліковано 30 бер. 2020 р., 06:25 НСПП Волинь

 
11 березня 2020 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк провів робочу зустріч із трудовим арбітром НСПП у м. Володимир-Волинський В. Дячком з метою обговорення стану соціально-трудових відносин в м. Володимир-Волинський. 
 Трудовий арбітр НСПП проінформував, що заборгованість із заробітної плати у місті станом на 01.03.2020 становила 166,5 тис. грн. Загострення стану соціально-трудових відносин спостерігається у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та Фермерському господарстві «Західний Буг» Юнака Сергія Петровича. 
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати та недостатні темпи її погашення є одним із основних факторів негативного впливу на стан соціально-трудових відносин на підприємствах області. Він наголосив, що необхідно постійно проводити моніторинг стану виплати заробітної плати на всіх підприємствах області, з урахуванням виплати поточної заробітної плати, та оперативно реагувати на зростання заборгованості. Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством. 
 На основі інформації, наданої В. Дячуком, було прийняте рішення про взяття на облік стану соціально-трудових відносин у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та Фермерському господарстві «Західний Буг» Юнака Сергія Петровича. 
 По закінченню зустрічі начальник Відділення подякував арбітру НСПП за надану інформацію та зазначив, що тільки спільне та вчасне реагування допоможе всебічно сприяти вирішенню питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах та недопущення її виникнення. Присутні висловили сподівання, що такі зустрічі будуть проводитись і надалі.

Підписано угоду про співпрацю між відділенням НСПП у Волинській області та Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України в області

опубліковано 20 лют. 2020 р., 04:58 НСПП Волинь

 
6 лютого 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч начальника Відділення В. Демидюка з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області (далі – Регіональний представник) Л. Сітовською з метою підписання Угоди про співпрацю. 
 Угоду укладено за для об’єднання зусиль сторін, спрямованих на поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Волинської області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню. 
 Зокрема, в рамках виконання Угоди, сторони домовились взаємодіяти шляхом обміну об’єктивною інформацією для здійснення прогнозування стану соціально-трудових відносин; завчасного взаємного інформування у разі ускладнення соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області; надання в межах повноважень правової допомоги сторонам соціально-трудових відносин з питань захисту їх трудових, соціально-економічних прав та інтересів; підвищення рівня правової культури сторін соціального діалогу тощо. 
 
Начальник Відділення подякував Регіональному представнику за співпрацю та наголосив, що підписання Угоди дасть можливість оперативніше реагувати на всі без винятку сигнали соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ та організацій області. 

Під час «круглого столу» обговорено проблеми в освітній галузі

опубліковано 29 січ. 2020 р., 06:00 НСПП Волинь

 
21 січня 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбувся «круглий стіл» із заступником голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України (далі – Профспілка) О.Матвіїшиним на тему: «Стан соціально-трудових відносин у закладах освіти Іваничівського району». 
 Згідно порядку денного О. Матвіїшин доповів про погіршення стану соціально-трудових відносин у закладах освіти Іваничівського району Волинської області через несвоєчасну виплату заробітної плати. 
 Він пояснив, що через недостатнє фінансування освітньої субвенції на 2019 рік, працівникам окремих закладів освіти Іваничівського району не виплачена заробітна плата за грудень 2019 року та існує загроза її невиплати у січні 2020 року. 
 За словами О. Матвіїшина, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях вживають заходи, спрямовані на забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, однак вирішити це питання лише за рахунок фінансового ресурсу місцевих бюджетів району у них не має можливості, потрібно залучати бюджети усіх рівнів. 
 У ході зустрічі начальник Відділення В. Демидюк надав консультаційні та методичні роз'яснення щодо практичного застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 Також під час «круглого столу» були обговорені шляхи подальшої співпраці Відділення з Профспілкою та напрями їх спільної діяльності, що сприятиме стабілізації соціально-трудових відносин у закладах освіти та науки Волинської області. 
 За підсумками роботи «круглого столу» у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановано відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області.

Представникам управління соціального захисту надано роз’яснення про порядок вступу у КТС (К)

опубліковано 28 лист. 2019 р., 23:04 НСПП Волинь

 
12 листопада 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч із головою первинної профспілкової організації працівників управління соціального захисту населення А. Хітько та заступником начальника управління соціального захисту населення Н. Болда Маневицької райдержадміністрації через напружену ситуацію, яка склалася в колективі управління. 
 Зростання соціальної напруги в управлінні соціального захисту населення Маневицької райдержадміністрації відбулось у зв’язку з повідомленням про скорочення чисельності працівників. 
 В ході зустрічі було обговорено причини скорочення чисельності працівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Начальник Відділення В. Демидюк поінформував присутніх про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу. 
 Голова первинної профспілкової організації працівників управління соціальної захисту населення Маневицької райдержадміністрації також письмово звернулася до Відділення (лист від 12.11.2019 № 14-01/02) за сприянням у вирішенні питань щодо врегулювання конфліктної ситуації та зменшення соціальної напруги. 
 Начальник відділення наголосив на необхідності тісної співпраці за для забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин для вирішення проблемних питань. Також досягнуто домовленості продовжити консультування представників у разі необхідності юридичного супроводу. 
 По закінченню зустрічі голова первинної профспілкової організації працівників управління соціальної захисту населення А. Хітько та заступник начальника управління соціального захисту населення Н. Болда подякували працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу. 
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються роз’яснення та рекомендації в межах компетенції для стабілізації стану соціально-трудових відносин. 

Результати діяльності відділення НСПП у Волинській області за дев’ять місяців 2019 року

опубліковано 31 жовт. 2019 р., 05:16 НСПП Волинь

Упродовж дев’яти місяців 2019 року діяльність відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) у взаємодії з відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, вживались правові та організаційні заходи щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, забезпечення, в межах компетенції, розвитку соціального діалогу в області. 
 У звітному періоді Відділення сприяло вирішенню 26 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками зазначених спорів були 210 найманих працівників, висунуто 60 вимог щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 24 засідання примирних комісій та 69 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів. За сприяння Відділення вирішено 10 КТС (К) та задоволено 22 вимоги найманих працівників. 
 Упродовж дев’яти місяців 2019 року з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) Відділенням взято на облік 33 конфліктні ситуації на 33-х підприємствах. З врахуванням 2-х підприємств, де конфліктні ситуації залишались неврегульованими на початок року, Відділення сприяло врегулюванню 35 конфліктних ситуацій на 35 підприємствах, де зайнято 5856 працівників. 
 За звітний період врегульовано 23 розбіжності щодо невиконання вимог законодавства про працю, або 65,7% до загальної кількості. За цей період погашено 17,9 млн. грн. заборгованості (51,9% загальної суми, що стала основною причиною виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин –34,5 млн. грн.). 
 В розрізі видів економічної діяльності конфліктні ситуації, що перебували на обліку Відділення, розподілилися наступним чином: 
 - промисловість – 11 (31,4% від загальної кількості), у т.ч. 6 – добувна, 4 – переробна; постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря - 1; 
 - будівництво – 5 (14,3%); 
 - транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 6 (17,1%); 
- професійна, наукова та технічна діяльність – 3 (8,5%); 
- державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 1 (2,9%); 
- освіта 8 (22,9%); 
- охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 1 (2,9%). 
 Проведено 60 узгоджувальних зустрічей з адміністраціями та трудовими колективами підприємств, установ, організацій, стан СТВ яких перебуває на обліку ЗКТС (К). Також взято участь у 9 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат. 
 Основними причинами ускладнення стану СТВ між сторонами соціального діалогу залишалась наявна заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати. 
 Відділенням за звітний період розглянуто 228 звернень від фізичних та юридичних осіб, сторін СТВ, представників об’єднань громадян, якими було порушено 234 питання. 
 З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ Відділення проводило роботу з інформування громадськості про свою діяльність. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті НСПП та сайті Відділення (http://nspp.volyn.net/) 27 та 32 інформації про діяльність Відділення. За звітний період проведено 3 «круглих столи», 3 наради-семінари для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ, 1 навчально-практичний семінар. Працівниками Відділення здійснено 29 виступів на нарадах, семінарах, «круглих столах», комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати, також прочитано 2 лекції. 
 Для реалізації своїх завдань і функцій Відділення у своїй діяльності співпрацює з 9 арбітрами НСПП, 5 посередниками, в області на громадських засадах діють 18 інформаційно-консультаційних центрів НСПП. 
 Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС (К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

Співпраця відділення НСПП у Волинській області із Головним управлінням статистики області

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:21 НСПП Волинь

 
19 вересня 2019 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у семінарі, який відбувся у Головному управлінні статистики у Волинській області. 
 На порядку денному розглянули питання: 
 1. Формування основних показників визначення реальної заробітної плати (доповідач – заступник начальника відділу аналізу даних демографічної та соціальної політики Головного управління статистики у Волинській області А. Захарчук); 
 2. Статистична інформація щодо оплати праці та соціально-трудових відносин населення (доповідач – начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної політики Головного управління статистики у Волинській області Н. Берегович). 
 Крім того, під час семінару учасники обговорили питання оплати праці, зокрема проблеми несвоєчасної або неповної виплати заробітної плати в області. 
 З цього питання виступив заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко. Він наголосив, що наявна заборгованість із виплати заробітної плати лишається однією з головних причин виникнення конфліктних ситуацій у колективах підприємств, установ та організацій області. За його словами, на кожному з підприємств, де Відділення здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) заробітна плата не виплачується або виплачується не в повному обсязі. Ю. Сиротенко зазначив, що посилена увага Відділення приділяється пошуку шляхів врегулювання розбіжностей соціально - трудових відносин правовим шляхом із застосуванням примирно-переговорних процедур в рамках діючого законодавства та Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Учасників семінару було поінформовано про стан соціально-трудових відносин в області. 
 По завершенню свого виступу Ю. Сиротенко подякував керівництву Головного управління статистики за запрошення взяти участь у семінарі та зазначив, що співпраця Відділення з управлінням дає змогу на основі аналізу статистичних даних попередити випадки виникнення колективних трудових спорів.

Відбулась робоча зустріч з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області

опубліковано 30 лип. 2019 р., 06:03 НСПП Волинь

 
 25 липня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюку рамках робочої зустрічі обговорив з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Л. Сітовською питання співпраці у напрямку забезпечення стабільності стану соціально-трудових відносин в області та підписання в подальшому Меморандуму про співробітництво. 
 У ході зустрічі обговорено питання співпраці щодо здійснення моніторингу, аналізу та обміну інформацією за дотриманням положень законодавства про працю, зокрема своєчасності виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій та створення безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов. 
 Піднімалось питання про проведення спільних правових та організаційних заходів щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, забезпечення, в межах компетенції, розвитку соціального діалогу в області. 
 За підсумками зустрічі було досягнуто домовленості про проведення спільних заходів спрямованих на підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин (найманих працівників, їх організацій та роботодавців), забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки.  Крім того, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк наголосив на необхідності напрацювання напрямів роботи для подальшої співпраці та підписання в майбутньому Меморандуму.

На Волині проведено засідання Робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів НСПП

опубліковано 18 лип. 2019 р., 00:20 НСПП Волинь

 

 29-30 травня 2019 року у місті Луцьку під керівництвом Голови Національної служби посередництва і примирення О.Окіса відбулось засідання Робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів Національної служби посередництва і примирення.
 У засіданні взяли участь: голова Робочої групи – заступник Голови НСПП С. Гербеда та члени Робочої групи: начальник відділу правового забезпечення НСПП О. Акімов, начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП О. Скуратовська та начальники відділень НСПП в областях –В. Демидюк (Волинська), О. Крайносвіт (Кіровоградська), Г. Оршак (Львівська),О. Євченко (Миколаївська), Н. Шершньова (Тернопільська), С. Лайков (Харківська),В. Бойко (Херсонська), Т. Бабич (Хмельницька).
 Крім того, у заході взяли участь: радник Голови НСПП М. Красько, начальник відділення НСПП в Житомирській області С. Лісневський та начальник відділення НСПП в Рівненській області Т. Фокіна.
 Відкриваючи захід, зі вступним словом до учасників засідання звернувся Голова НСПП О. Окіс, який підкреслив важливість проведення подібних заходів та побажав плідної конструктивної праці в обговоренні представлених нормативно-правових актів НСПП.
 Згідно з порядком денним, на засіданні основна увага була зосереджена на обговоренні положень НСПП "Про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" та "Про порядок підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та незалежних посередників НСПП".
 У межах заходу члени Робочої групи заслухали виступ заступника Голови НСПП,голови Робочої групи С. Гербеди щодо основних концептуальних підходів в питанні удосконалення Положення НСПП "Про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)".
Начальник відділу правового забезпечення НСПП О. Акімов надав узагальнену інформацію пропозицій Робочої групи щодо удосконалення Положення НСПП "Про порядок підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та незалежних посередників НСПП".
 Члени Робочої групи обговорили низку питань щодо доопрацювання зазначених нормативно-правових актів НСПП та подальшого їх впровадження як на рівні центрального апарату, та і на рівні територіальних підрозділів.
 О. Скуратовська, начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП, доповіла про окремі аспекти діяльності відділень НСПП в областях, зокрема, щодо стану ведення офіційних веб-сайтів у мережі Інтернет. Також, було обговорено та узагальнено пропозиції щодо удосконалення Положення про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності НСПП.
 Наприкінці засідання було визначено основні пріоритетні напрями діяльності Робочої групи на поточний рік.
   

Відбулась робоча зустріч з головою первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська»

опубліковано 18 лип. 2019 р., 00:16 НСПП Волинь

 
03 липня 2018 року у відділенні НСПП у Волинській області відбулась робоча зустріч з головою первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» (далі – ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська») В. Прадідом. 
 Причиною зустрічі стало ускладнення стану соціально-трудових відносин на ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» через заборгованість із виплати заробітної плати, внаслідок чого з 02 липня наймані працівники розпочали акцію протесту на підприємстві. 
 В ході зустрічі було обговорено причини виникнення заборгованості із заробітної плати та можливі шляхи вирішення питання в правовому полі. Начальник Відділення поінформував голову ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу. 
 Голові ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» надано зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та роз’яснено правомірність проведення акцій протесту відповідно до ст.42 Гірничого закону України. 
 По закінченню зустрічі голова профспілки подякував працівникам відділення НСПП у Волинській області за проведену роз’яснювальну роботу та домовились про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин підприємства для вирішення проблемних питань. Також було досягнуто домовленості продовжити консультування ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» у разі необхідності юридичного супроводу. 
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються рекомендації в межах компетенції. 

1-10 of 23