На Волині відбувся регіональний семінар «Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні»

опубліковано 24 вер. 2014 р., 04:14 НСПП Волинь
   
На виконання рішення Національної тристоронньої соціально-економічної ради, з ініціативи Національної служби посередництва і примирення та за сприяння Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі 16 вересня 2014 року у місті Луцьку відбувся регіональний семінар «Вирішення трудових спорів в Україні: Нова модель та перспективи її впровадження в Україні».

    У роботі семінару взяли участь О. Окіс, Голова Національної служби посередництва і примирення, С. Гербеда, заступник Голови Національної служби посередництва і примирення, О. Клімович, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області, Н. Зарько, радник Голови Національної служби посередництва і примирення, керівник Експертної групи та Робочого комітету із розроблення Нової моделі,  представники Волинської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, обласної державної адміністрації, Федерації професійних спілок області, обласних галузевих профспілок, Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців, працівники відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області, трудові арбітри та незалежні посередники Національної служби посередництва і примирення.

   Відкрив захід О. Окіс, Голова Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП).

   О. Окіс інформував учасників заходу про результат роботи Експертної групи шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні", до якої увійшли досвідчені фахівці НСПП, представники сторін соціального діалогу, науковці та незалежні експерти, та офіційної презентації Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні 18 лютого 2014 року на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

   Голова НСПП підкреслив, що метою напрацьованої Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні є формування ефективного механізму вирішення трудових спорів на основі найкращого досвіду, згідно з яким організації роботодавців та профспілок відіграватимуть важливу роль і нестимуть конкретну відповідальність у вирішенні спорів, а держава забезпечуватиме основні правила і засоби остаточного їх вирішення.

   Нова модель сформована як ефективний механізм вирішення трудових спорів, заснований на підвищенні ролі соціального діалогу, колективних договорів і угод, тристоронніх або двосторонніх органів, підвищенні ролі і активності організацій профспілок і роботодавців.

   Учасникам семінару побажав плідної роботи, запросив поділитися власним практичним досвідом, висловити думки щодо актуальності удосконалення системи вирішення трудових спорів в Україні та перспектив впровадження Нової моделі.

   До слова також було запрошено голову правління Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців, співголову Волинської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради В. Цибульського; голову обласної організації профспілки працівників освіти і науки, заступника співголови територіальної тристоронньої соціально-економічної ради В. Грановського; радника голови обласної державної адміністрації С. Кошарука, начальника відділення НСПП у Волинській області О. Клімовича.
  
Зокрема, В. Цибульський висловив вдячність ініціаторам та організаторам семінару – НСПП та Представництву Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі. Він відмітив, що семінар буде дуже корисним для сторін соціального діалогу, оскільки впровадження дієвого механізму врегулювання трудових конфліктів є нагальною потребою часу.

   В. Грановський привітав учасників регіонального семінару. Він розповів про засідання Волинської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулось 26 серпня цього року, та відмітив, що за увесь час діяльності ради було напрацьовано чимало спільних рішень та ініціатив для розвитку регіону. Завдяки сконсолідованим зусиллям соціальних партнерів в області  вдається вирішити найгостріші соціально-економічні питання.

   Також він подякував начальнику відділення НСПП в області О. Клімовичу за роз’яснювальну роботу щодо порядку надання оцінки репрезентативності сторонам соціального діалогу.

   С. Кошарук наголосив, що одним з головних чинників соціальної стабільності Волині є соціальний діалог. Він запевнив, що обласна державна адміністрація і надалі буде сприяти подальшому вдосконаленню рівня соціального діалогу в області.  Також представник виконавчої влади області висловив свою думку про доцільність запровадження Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні.

   О. Клімович привітав соціальних партнерів, членів Експертної групи із розроблення Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні. Він зазначив, що проведення семінару дасть можливість почути і зрозуміти, яка ж нова роль соціальних партнерів, трудових арбітрів, незалежних посередників НСПП, відділення НСПП у вирішенні трудових спорів і спонукатиме шукати нові підходи та шляхи вирішення цих спорів на підприємствах Волині.

   Керівник Експертної групи та Робочого комітету із розроблення Нової моделі Н.І.Зарько, яка була тренером-модератором семінару, охарактеризувала Нову модель вирішення трудових спорів в Україні: передумови, основні риси та перспективи її впровадження. Також вона відповідала на запитання учасників семінару.

   Також учасники регіонального семінару взяли участь у діловій грі по моделюванню процедур під час вирішення трудового спору, застосовуючи Нову модель.

   Одним з планових пунктів семінару була робота у групах, які формувалися з представників сторін профспілок, роботодавців та відділення НСПП. Вони напрацьовували пропозиції по вдосконаленню Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні.

   Після чого відбулась дискусія щодо нової ролі соціальних партнерів та НСПП у вирішенні трудових спорів. Представники сторін соціального діалогу взяли активну участь в обговоренні цього питання та дійшли висновків, що на сьогодні впровадження інноваційних механізмів вирішення колективних трудових спорів є досить актуальним. Нова модель може стати дієвою системою соціального захисту найманих працівників, згідно до якої підвищується роль і відповідальність організацій профспілок та роботодавців.

   У заключному слові Олександр Ярославович Окіс, Голова НСПП, з метою подальшого напрацювання відповідних пропозицій та рекомендацій до Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні запропонував представникам сторін соціального діалогу Волині провести наради, семінари, засідання круглих столів за участю фахівців відділення НСПП у Волинській області та долучитись до надання пропозицій до проекту Закону України ”Про трудові спори”.

   За словами Голови НСПП, запровадження Нової моделі в нашій державі дасть можливість суттєво підвищити роль профспілок та організації роботодавців у процесі вирішення трудових спорів, яке відбуватиметься в контексті європейського правового поля.

Comments