Спільна робота відділення НСПП у Волинській області та органів виконавчої влади області у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту)

опубліковано 18 лип. 2019 р., 00:11 НСПП Волинь
 
 23 березня 2017 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації (далі – Комісія). Засідання провела заступник голови облдержадміністрації С. Мишковець.
 За ініціативи Відділення на комісію було винесено питання «Про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Вжиття заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам». 
 Також на порядку денному розглянули питання: «Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 березня 2017 року»; «Про проведену роботу з питань погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Мишковець поінформувала, що за статистичними даними станом на 01.03.2017 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 6720,7 тис. гривень, в порівняні до попереднього місяця вона зменшилась і становила 4865,3 тис. гривень. У структурі загального боргу 4566,0 тис. грн. або 67,9 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становила 4371,3 тис. грн. або 95,7 відсотка економічно активних підприємств. 
 С. Мишковець поінформувала членів Комісії, що протягом 2017 року проведено 18 засідань Комісій на рівні області, районів та міст обласного значення, під час яких заслухано пояснення 14 керівників підприємств-боржників. 
 Начальник Відділення В. Демидюк виступив з питання про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». Він поінформував присутніх, що 16 лютого 2017 року Національною службою посередництва і примирення (далі – НСПП) зареєстрований колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» та адміністрацією ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» (реєстраційний номер 019-17/03-В). Зареєстровано одну вимогу найманих працівників: 
 Погасити заборгованість із заробітної плати за липень 2016 року – по січень 2017 року. 
 10 березня поточного року за сприяння відділення НСПП у Волинській області відбулось перше засідання примирної комісії з вирішення даного колективного трудового спору (конфлікту). Крім сторін колективного трудового спору, участь в примирних процедурах в якості експертів взяли представники органів виконавчої влади. 
 Під час засідання примирної комісії директором комбінату було проінформовано, що соціальна напруга у колективі спричинена існуючою заборгованістю із заробітної плати, яка виникла через неналежне проведення розрахунків з боку Державного агентства резерву України за послуги зберігання державного резерву зерна. 
 За домовленістю членів примирної комісії 20.03.2017 року до відділення НСПП у Волинській області звернувся директор ДП «Луцький КХП №2» за сприянням у вирішенні проблеми заборгованості із виплати заробітної плати. 
 З метою сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) Відділення НСПП у Волинській області звернулось до НСПП для направлення листів: 
 - до Державного агентства резерву України для прискорення погашення заборгованості перед ДП «Луцький КХП №2» за послуги зберігання державного резерву зерна; 
 - до Міністерства аграрної політики та продовольства України з приводу вивчення можливості реструктуризації кредиторської заборгованості та приєднання комбінату до ПАТ «Аграрний фонд». 
 За результатами роботи тимчасової комісії членами комісії, з метою сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» було прийнято рішення про направлення протоколу до тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Міністерстві соціальної політики України. 
Comments