Відділенням НСПП у Волинській області підведено підсумки роботи за 2016 рік

опубліковано 18 лип. 2019 р., 00:07 НСПП Волинь
 
23 грудня 2016 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 
 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук. 
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 грудня 2016 року; 2. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області; 3. Про підсумки роботи відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області за 2016 рік. 
 Заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 01.12.2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівняні до попереднього місяця зросла на 971,1 тис. і становила 13490,7 тис. гривень. У структурі загального боргу 11454,4 тис.грн. або 85 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. 
 Значна сума заборгованості із заробітної плати (9584,8 тис. грн., або 83,6 відсотків економічно активних підприємств) припадає на підприємства вугільної галузі, а саме на ДП «Волиньвугілля». Начальник Відділення В.Демидюк проінформував учасників комісії, що на підприємствах вугільної галузі проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». 
 З третього питання порядку денного виступив начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк. Він поінформував присутніх про результати роботи відділення за 2016 рік. В. Демидюк зазначив, що протягом року відділенням здійснювався комплекс заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та зняття соціальної напруги в колективах 34 підприємств, установ та організацій області, де зайняті 8902 працівники. Майже 98% чинників дестабілізації – заборгованість із заробітної плати. В результаті задіяних заходів 32 чинники дестабілізації врегульовано. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму більше 34,9 млн грн. 
 У 2016 році Відділення сприяло вирішенню 5 колективних трудових спорів (конфліктів): один з них знято з реєстрації, як вирішений (на Луцькому підприємстві електротранспорту), 4 – знаходяться в стадії вирішення. Крім того, в реєстрації одного колективного трудового спору (конфлікту) було відмовлено, у зв’язку з тим, що висунуті вимоги не були предметом спору. Загалом, за звітний період за сприяння відділення вирішено сім вимог найманих працівників, проведено шість примирних процедур та одинадцять узгоджувальних зустрічей. 
 Під час свого виступу В. Демидюк відмітив, що 2016 рік був дуже напруженим, спостерігалось збільшення рівня конфліктності, зростання соціальної напруги в колективах підприємств, установ та організацій області. В області відбулось 14 акцій соціального протесту, в яких взяли участь 1360 осіб. Основною вимогою найманих працівників було погашення заборгованості із заробітної плати та її підвищення. Найбільше до акцій протесту вдавались наймані працівники професійно-технічної освіти та вугільної галузі шляхом перекриття доріг державного значення, пікетування, й навіть голодування. 
 Також начальник відділення НСПП у Волинській області повідомив, що у 2016 році, у зв’язку з закінченням 5 річного терміну дії Свідоцтва про визнання суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців репрезентативними, повторне підтвердження репрезентативності пройшли: Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців; Федерація профспілок області, обласні профспілки працівників державних установ, працівників культури та соціальної сфери. 
 На закінчення виступу В.Демидюк подякував всім за увагу та наголосив, що відділення НСПП у Волинській області й надалі сприятиме поліпшенню стану соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області. 
Comments