НОВИНИ

    
                        

Під час засідань примирних комісій прийнято погоджені рішення

опубліковано 30 бер. 2020 р., 06:21 НСПП Волинь

 20 березня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось продовження засідань примирних комісій з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками відділів менеджерів, охоронників та бригади автомеханіків селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ») та адміністрацією СФГ «Лучеськ».
 Участь у роботі примирних комісій взяли: роботодавець П. Левчук, голови представницьких органів найманих працівників П. Остапенко, В. Осійчук, В. Порнець та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час засідань керівник СФГ «Лучеськ» поінформував про фінансовий стан господарства, а також надав сторонам спорів пакет підтверджуючих документів щодо виконання зареєстрованих вимог в найблищий час.
 Представники від найманих працівників розглянувши документи надані керівником одноголосно прийняли рішення про виконання всіх вимог відділів менеджерів, охоронників та бригади автомеханіків в найближчий термін.
 У зв’язку з прийняттям погоджених рішень засідання примирних комісій припинили свою роботу.
 Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Співпраця відділення НСПП у Волинській області з трудовим арбітром НСПП

опубліковано 30 бер. 2020 р., 06:20 НСПП Волинь

 
11 березня 2020 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк провів робочу зустріч із трудовим арбітром НСПП у м. Володимир-Волинський В. Дячком з метою обговорення стану соціально-трудових відносин в м. Володимир-Волинський.
 Трудовий арбітр НСПП проінформував, що заборгованість із заробітної плати у місті станом на 01.03.2020 становила 166,5 тис. грн. Загострення стану соціально-трудових відносин спостерігається у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та Фермерському господарстві «Західний Буг» Юнака Сергія Петровича.
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати та недостатні темпи її погашення є одним із основних факторів негативного впливу на стан соціально-трудових відносин на підприємствах області. Він наголосив, що необхідно постійно проводити моніторинг стану виплати заробітної плати на всіх підприємствах області, з урахуванням виплати поточної заробітної плати, та оперативно реагувати на зростання заборгованості. Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством.
 На основі інформації, наданої В. Дячуком, було прийняте рішення про взяття на облік стану соціально-трудових відносин у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та Фермерському господарстві «Західний Буг» Юнака Сергія Петровича.
 По закінченню зустрічі начальник Відділення подякував арбітру НСПП за надану інформацію та зазначив, що тільки спільне та вчасне реагування допоможе всебічно сприяти вирішенню питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах та недопущення її виникнення. Присутні висловили сподівання, що такі зустрічі будуть проводитись і надалі.

Вирішено колективні трудові спори (конфлікти)

опубліковано 30 бер. 2020 р., 06:18 НСПП Волинь

 02 березня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) товариства з обмеженою відповідальністю «Прайд-Інвест» (далі – ТОВ «Прайд-Інвест»), під час яких обговорено хід виконання третіх вимог найманих працівників.
 Участь у зустрічах взяли: директор ТОВ «Прайд-Інвест» І. Грисюк, представники органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, відділів збуту готової продукції А. Строцюк, складальників виробів із дерева М. Дмитрук, логістики В. Бондя та начальник Відділення В. Демидюк.
 Керівник товариства поінформував, що на даний час здійснюється компенсація працівникам у разі виходу на роботу у вихідний день відповідно до ст. 72 КЗпП України та зареєстрованих НСПП вимог. У зв’язку з цим, І. Грисюк запропонував зняти з реєстрації колективні трудові спори (конфлікти).
 Представники органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, підтримали пропозицію директора.
 В результаті узгоджувальних зустрічей, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди, в яких зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.
 По закінченню зустрічей сторони спорів подякували керівнику та працівникам Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодженні соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин товариства.

Стан виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах області обговорили на комісії у Волинській облдержадміністрації

опубліковано 26 лют. 2020 р., 23:37 НСПП Волинь

 
 20 лютого 2020 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації О. Троханенко.
 Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації О. Гобод поінформувала, що за попередніми статистичними даними відбулось збільшення заборгованості з виплати заробітної плати в області на 10317,0 тис. грн та станом на 01.02.2020 вона становила 38826,4 тис. грн. У структурі загального боргу 36274,8 тис. гривень, або 93,4 відсотка, становила заборгованість на економічно активних підприємствах.
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам становив 1782,6 тис. гривень, або 4,9 відсотка економічно активних підприємств, на комунальних підприємствах області – 5024,9 тис. грн.
 Разом з тим, директор департаменту зазначила, що станом на 01 лютого поточного року виникла заборгованість із заробітної плати на КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», ВП шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля». Загалом борги з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств вугільної галузі становили 25564,0 тис. грн.
 Під час дискусії начальник Відділення В. Демидюк проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Найближчим часом плануються зустрічі з профспілковими лідерами шахт для обговорення шляхів зниження соціальної напруги в колективах підприємств вугільної галузі.
 В ході комісії заслухали керівників найбільших підприємств-боржників, зокрема директорів ДКП «Луцьктепло» та ДП «Волиньвугілля».
 За результатами засідання тимчасової комісії прийнято ряд рішень щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
 За результатами роботи комісії у Відділенні проведено робочу нараду, під час якої проаналізовано ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Примирні комісії розпочали роботу у СФГ «Лучеськ»

опубліковано 20 лют. 2020 р., 04:57 НСПП Волинь

 17 лютого 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись засідання примирних комісій з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками бригади автомеханіків, відділів охоронників і менеджерів селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ») та адміністрацією СФГ «Лучеськ».
 Участь у роботі примирних комісій взяли: роботодавець П. Левчук, голови представницьких органів найманих працівників В. Порнець, В. Осійчук, П. Остапенко та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час засідань представник Відділення ознайомив присутніх з регламентом роботи та наголосив, що відповідно до вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» жодна із сторін спору не може будь-яким чином ухилятися від участі у примирних процедурах.
 Члени примирних комісій заслухали керівника СФГ «Лучеськ», який надав детальну інформацію про фінансово-економічне становище господарства та запропонував можливі заходи виконання вимог найманих працівників.
 Після обговорення всіх питань порядку денного дійшли згоди, що на наступні засідання примирних комісій, керівник господарства П. Левчук письмово підготує пропозиції щодо виконання вимог найманих працівників.
 Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Під час засідань примирних комісій прийнято погоджені рішення

опубліковано 20 лют. 2020 р., 04:55 НСПП Волинь

 
12 лютого 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось продовження засідань примирних комісій з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками бригад вантажників та водіїв селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ») та адміністрацією СФГ «Лучеськ».
 Участь у роботі примирних комісій взяли: роботодавець П. Левчук, голови представницьких органів найманих працівників О. Ткачевич, О. Міневич та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час засідань обговорено шляхи виконання вимог найманих працівників. Керівник СФГ «Лучеськ» поінформував про фінансовий стан господарства та зазначив, що зроблено нові замовлення спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, які незабаром надійдуть. На підтвердження сказаного були надані відповідні документи. Крім того, роботодавець надав графік виконання вимог.
 Представники від найманих працівників розглянувши пропозиції надані керівником СФГ «Лучеськ» одноголосно прийняли рішення про виконання всіх вимог найманих працівників бригад вантажників та водіїв в найближчий термін.
 У зв’язку з прийняттям погоджених рішень засідання примирних комісій припинили свою роботу.
 Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Підписано угоду про співпрацю між відділенням НСПП у Волинській області та Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України в області

опубліковано 20 лют. 2020 р., 04:53 НСПП Волинь

 
6 лютого 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч начальника Відділення В. Демидюка з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області (далі – Регіональний представник) Л. Сітовською з метою підписання Угоди про співпрацю.
 Угоду укладено за для об’єднання зусиль сторін, спрямованих на поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Волинської області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню.
 Зокрема, в рамках виконання Угоди, сторони домовились взаємодіяти шляхом обміну об’єктивною інформацією для здійснення прогнозування стану соціально-трудових відносин; завчасного взаємного інформування у разі ускладнення соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області; надання в межах повноважень правової допомоги сторонам соціально-трудових відносин з питань захисту їх трудових, соціально-економічних прав та інтересів; підвищення рівня правової культури сторін соціального діалогу тощо.
 
Начальник Відділення подякував Регіональному представнику за співпрацю та наголосив, що підписання Угоди дасть можливість оперативніше реагувати на всі без винятку сигнали соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ та організацій області.

У СФГ «Лучеськ» розпочалося перше засідання примирної комісії

опубліковано 29 січ. 2020 р., 05:55 НСПП Волинь

 27 січня 2020 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось засідання примирної комісії з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками бригад вантажників і водіїв селянського (фермерського) господарства «Лучеськ» (далі – СФГ «Лучеськ») та адміністрацією СФГ «Лучеськ».
 Участь у роботі примирної комісії (далі – Комісія) взяли: роботодавець П. Левчук, голови представницьких органів найманих працівників О. Ткачевич, О. Міневич та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Відкрив засідання заступник начальник Відділення, який надав роз'яснення щодо порядку проведення та регламенту роботи Комісії. Одночасно було обрано головуючого та секретаря Комісії.
 Під час засідання було заслухано сторони колективних трудових спорів (конфліктів), які надали свої пропозиції щодо вирішення шести вимог, зареєстрованих Розпорядженнями НСПП від 13 січня поточного року № 039-р та № 040-р.
 Заслухавши та обговоривши пропозиції сторін, присутні дійшли згоди, що для повного і об'єктивного вирішення спорів, роботодавець на наступне засідання Комісії надасть підтверджуючі документи щодо задоволення вимог найманих працівників.
 Наприкінці засідання Комісії Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Під час «круглого столу» обговорено проблеми в освітній галузі

опубліковано 29 січ. 2020 р., 05:54 НСПП Волинь

 
21 січня 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбувся «круглий стіл» із заступником голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України (далі – Профспілка) О.Матвіїшиним на тему: «Стан соціально-трудових відносин у закладах освіти Іваничівського району».
 Згідно порядку денного О. Матвіїшин доповів про погіршення стану соціально-трудових відносин у закладах освіти Іваничівського району Волинської області через несвоєчасну виплату заробітної плати.
 Він пояснив, що через недостатнє фінансування освітньої субвенції на 2019 рік, працівникам окремих закладів освіти Іваничівського району не виплачена заробітна плата за грудень 2019 року та існує загроза її невиплати у січні 2020 року.
 За словами О. Матвіїшина, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях вживають заходи, спрямовані на забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, однак вирішити це питання лише за рахунок фінансового ресурсу місцевих бюджетів району у них не має можливості, потрібно залучати бюджети усіх рівнів.
 У ході зустрічі начальник Відділення В. Демидюк надав консультаційні та методичні роз'яснення щодо практичного застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Також під час «круглого столу» були обговорені шляхи подальшої співпраці Відділення з Профспілкою та напрями їх спільної діяльності, що сприятиме стабілізації соціально-трудових відносин у закладах освіти та науки Волинської області.
 За підсумками роботи «круглого столу» у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановано відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області.

Підсумки роботи відділення НСПП у Волинській області за 2019 рік

опубліковано 29 січ. 2020 р., 05:52 НСПП Волинь

 Упродовж 2019 року діяльність відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) була спрямована на виконання завдань, визначених законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог в Україні» та нормативно правовими актами НСПП. Відділенням здійснювались заходи, спрямовані на забезпечення правового супроводу примирних процедур, здійснення посередництва у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів); прогнозування та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів); сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій області; підвищення рівня правових знань сторін соціально-трудових відносин; сприяння забезпеченню здійснення соціального діалогу, проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності профспілок та організацій роботодавців. 
 Відділення з метою виконання завдань та функцій взаємодіє з обласною та районними державними адміністраціями, Волинською обласною радою, виконавчим комітетом Луцької міської ради, Федерацією профспілок області, обласними галузевими профспілковими організаціями, Волинським обласним об’єднанням організацій роботодавців, керівниками та профспілковими представниками підприємств, установ та організацій області. 
 Аналіз Відділення причин ускладнення СТВ, виникнення КТС (К), конфліктів, проведення акцій соціального протесту показав, що при домінуючих вимогах – ліквідувати заборгованість із виплати заробітної плати, забезпечити своєчасну виплату поточної зарплати, не допускати утворення нової заборгованості – найманими працівниками в багатьох випадках висувалися й вимоги забезпечення інших соціальних гарантій і пільг, створення належних умов і охорони праці та ін. Частина ускладнень СТВ, виникнення спорів (конфліктів) була в 2019 році спричинена суб'єктивними факторами – порушеннями роботодавцями або уповноваженими ними органами (представниками) законодавства про працю, незабезпеченням ними належних умов праці, її охорони, прав, інтересів та соціальних гарантій працівників та ін. 
 Протягом 2019 року Відділення сприяло вирішенню 30 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками зазначених спорів були 227 найманих працівників 7 підприємств. У цих КТС (К) було висунуто 68 вимог щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 46 засідань примирних комісій та 98 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів. За сприяння Відділення вирішено 20 КТС (К) та задоволено 42 вимоги найманих працівників. 
 Упродовж 2019 року з метою запобігання виникненню КТС(К) Відділенням взято на облік 43 конфліктні ситуації на 43-х підприємствах. З врахуванням 2-х підприємств, де конфліктні ситуації залишались неврегульованими на початок року, Відділення сприяло врегулюванню 45 конфліктних ситуацій на 45 підприємствах, де зайнято 6075 працівників. 
 За звітний період врегульовано 44 розбіжності щодо невиконання вимог законодавства про працю, або 97,8% до загальної кількості. За цей період погашено 35,1 млн. грн. заборгованості (99,0% загальної суми, що стала основною причиною виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин – 35,5 млн. грн.). 
 В розрізі видів економічної діяльності конфліктні ситуації, що перебували на обліку Відділення, розподілилися наступним чином: 
 - промисловість – 12 (26,7% від загальної кількості), у т.ч. 6 – добувна, 4 – переробна; постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 2; 
 - будівництво – 5 (11,1%); 
 - транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 6 (13,3%); 
 - професійна, наукова та технічна діяльність – 3 (6,7%); 
 - державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 1 (2,2%); 
 - освіта - 16 (35,6%); 
 - охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 1 (2,2%). 
 Упродовж 2019 року Відділенням в ході здійснення заходів із запобігання виникненню КТС (К) проведено 90 узгоджувальних зустрічей з учасниками СТВ. Також Відділенням взято участь у 12 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат. На засіданнях було заслухано 45 керівників підприємств області, а загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на зазначених підприємствах склала 31,5 млн. грн. 
 За звітний період Відділення сприяло зменшенню соціального напруження та пошуку взаємоприйнятих рішень між сторонами конфліктів при проведенні найманими працівниками трьох протестних дій, пов’язаних з частковим або повним припиненням роботи. 
 Основними причинами проведення акцій соціального протесту залишаються наявна заборгованість із виплати заробітної плати та хронічне зволікання з виплатою поточної заробітної плати. На окремих підприємствах з метою привернення уваги до нагальних проблем, наймані працівники декілька разів вдавались до акцій соціального протесту. 
 В усіх випадках застосування найманими працівниками акцій соціального протесту або інших видів протестних дій, працівники Відділення приділяли значну увагу своєчасному відстеженню ситуації, сприянню взаємодії сторін соціального діалогу у процесі врегулювання розбіжностей, введення протестних дій працівників у правове русло. 
 З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ Відділення проводило роботу з інформування громадськості про свою діяльність. За рік здійснено 27 виступів. Також Відділенням проведено 13 робочих зустрічей, «круглих столів», нарад-семінарів з працівниками позаштатних інституцій НСПП. Працівники Відділення брали участь у роботі 17 навчально-практичних семінарів, «круглих столів», конференцій та інших заходах. Ця робота проводиться в тісній співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцево­го самоврядування, профспілковими організаціями, навчальними закладами та керівництвом підприємств. 
 На сайті НСПП у рубриках «Новини», «Практика вирішення КТС», «Актуальні питання», «Репрезентативність сторін соціального діалогу» розміщено 34 інформаційних повідомлення Відділення щодо діяльності по сприянню врегулювання КТС(К) та запобіганню їх виникненню. 
 Оперативно висвітлюється інформація про діяльність Відділення на офіційному сайті Відділення (http://nspp.volyn.net/) та на сайтах сторін соціального діалогу. За звітний період опубліковано 44 статті. 
 Для реалізації своїх завдань і функцій Відділення у своїй діяльності співпрацює з 9 арбітрами НСПП, 5 посередниками, в області на громадських засадах діють 18 інформаційно-консультаційних центрів НСПП. 
 Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС (К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

1-10 of 302