НОВИНИ

    
                        

Співпраця відділення НСПП з органами місцевого самоврядування

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:17 НСПП Волинь   [ оновлено 27 вер. 2019 р., 04:17 ]

 26 вересня 2019 року заступник начальника відділення НСПП у Волинській області Ю. Сиротенко взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради (далі – ЛМР), яку провів начальник управління з питань праці ЛМР (далі – начальник управління) Н. Ігнатчук.
 Під час комісії обговорено стан виплати заробітної плати та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати, своєчасність сплати податку на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України підприємствами міста.
 Начальник управління Н. Ігнатчук повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати станом на 01.09.2019 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 3-х економічно активних підприємствах міста становила 9,0 млн. грн, із яких 3,5 млн. грн заборгували своїм працівникам ПАТ «Електротермометрія»; 0,3 млн. грн. – ПП «Там Проект-Сервіс»; 5,2 млн. грн. – ДКП «Луцьктепло». У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах сума невиплаченої вчасно заробітної плати зросла 40,7 %.
 На засідання комісії було запрошено керівників 3-х економічно активних підприємств-боржників для звіту щодо стану виплати заробітної плати та перспективи погашення боргу перед найманими працівниками. Однак, поінформувати членів комісії про ситуацію із заборгованістю перед своїми працівниками прийшли представники лише одного підприємства.
 Заступник начальника Ю. Сиротенко поінформував присутніх, що на приватному підприємстві «Там Проект-Сервіс» склалася така ситуація через існування дебіторської заборгованості за надані підприємством послуги з виготовлення проектної документації. На даний час підприємством ведеться претензійно-позовна робота щодо стягнення дебіторської заборгованості.
 Того ж дня у відділенні НСПП у Волинській області відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому конфліктних ситуацій стану соціально-трудових відносин.

Співпраця відділення НСПП у Волинській області із Головним управлінням статистики області

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:15 НСПП Волинь

 
19 вересня 2019 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у семінарі, який відбувся у Головному управлінні статистики у Волинській області. 
 На порядку денному розглянули питання: 
 1. Формування основних показників визначення реальної заробітної плати (доповідач – заступник начальника відділу аналізу даних демографічної та соціальної політики Головного управління статистики у Волинській області А. Захарчук); 
 2. Статистична інформація щодо оплати праці та соціально-трудових відносин населення (доповідач – начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної політики Головного управління статистики у Волинській області Н. Берегович). 
 Крім того, під час семінару учасники обговорили питання оплати праці, зокрема проблеми несвоєчасної або неповної виплати заробітної плати в області. 
 З цього питання виступив заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко. Він наголосив, що наявна заборгованість із виплати заробітної плати лишається однією з головних причин виникнення конфліктних ситуацій у колективах підприємств, установ та організацій області. За його словами, на кожному з підприємств, де Відділення здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) заробітна плата не виплачується або виплачується не в повному обсязі. Ю. Сиротенко зазначив, що посилена увага Відділення приділяється пошуку шляхів врегулювання розбіжностей соціально - трудових відносин правовим шляхом із застосуванням примирно-переговорних процедур в рамках діючого законодавства та Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Учасників семінару було поінформовано про стан соціально-трудових відносин в області. 
 По завершенню свого виступу Ю. Сиротенко подякував керівництву Головного управління статистики за запрошення взяти участь у семінарі та зазначив, що співпраця Відділення з управлінням дає змогу на основі аналізу статистичних даних попередити випадки виникнення колективних трудових спорів.

Під час «круглого столу» на Волині обговорено проблеми у галузі освіти

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:12 НСПП Волинь

 
18 вересня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» на тему: «Стан соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області», участь у якому взяли: начальник Відділення В. Демидюк, заступник голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшин та фахівці Відділення.
 Розпочинаючи засідання В. Демидюк проінформував, що одним із напрямів роботи Відділення є постійний моніторинг стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах, в установах та організаціях області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – ЗКТС(К)).
 За результатами моніторингу, проведеного у вересні 2019 року, стало відомо, що педагогічним працівникам Локачинського району та Привітненької об’єднаної територіальної громади несвоєчасно виплачується заробітна плата, відпускні та допомога на оздоровлення. Станом на 01.09.2019 сума невиплачених коштів становить 1,1 млн.грн.
 Заступник голови профспілки поінформував, що на розширеному засіданні президії комітету обласної організації профспілки за участю голів міських, районних організацій профспілки працівників освіти і науки обговорено стан соціально-трудових відносин в галузі освіти та прийнято звернення до Міністерства освіти і науки України щодо сприяння у вирішенні питання заборгованості із виплати заробітної плати освітянам.
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати є однією з головних розбіжностей соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та закладах області, яка викликає найбільше невдоволення серед найманих працівників, Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством.
 За підсумками роботи «круглого столу» у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановано відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області.

Примирна комісія прийняла погоджене рішення

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:10 НСПП Волинь

 06 вересня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулися засідання примирних комісій з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками відділів продажу та вантажників фізичної особи-підприємця (далі – ФОП) Тарасюк Ганни Несторівни та ФОП Тарасюк Ганною Несторівною.
 Участь у засіданнях взяли: члени примирних комісій від найманих працівників відділу продажу – Владичко О.В., Бляшик В.І., відділу вантажників – Дорош М.В., Коновалюк О.І., ФОП Тарасюк Г.Н., заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 На початку роботи заступник начальника Відділення роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та ознайомив присутніх з регламентом роботи примирної комісії.
 Роботодавець Тарасюк Г.Н. надала свої пропозиції щодо виконання чотирьох вимог найманих працівників по двох колективних трудових спорах. Також проінформувала сторони спорів про фінансовий стан та підготовку наказів відповідно до статей 72, 53 КЗпП України щодо тривалості роботи напередодні святкових і неробочих днів та компенсації за роботу у вихідний день.
 Крім того, роботодавцем складено графік виконання вимог найманих працівників, зареєстрованих Національною службою посередництва і примирення.
 Після розгляду та обговорення пропозицій було прийняте рішення про виконання всіх вимог найманих працівників в найкоротші терміни.
 У зв’язку з прийняттям погоджених рішень примирні комісії припинили свою роботу.
 Заступник начальника Відділення підсумовуючи подякував всім присутнім за співпрацю, домовлено про підготовку протоколів примирних комісій. У свою чергу, члени примирних комісій подякували представнику Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодженні соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин.

Вирішені колективні трудові спори (конфлікти) у ТОВ «Дах Фасад»

опубліковано 29 серп. 2019 р., 00:45 НСПП Волинь

 23 серпня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч із сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) товариства з обмеженою відповідальністю «Дах Фасад» (далі – ТОВ «Дах Фасад»), під час яких обговорено хід виконання вимог найманих працівників.
 В узгоджувальній зустрічі взяли участь: директор ТОВ «Дах Фасад» С. Кальчик, голови органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників відділу зварювання та ремонту Ю. Федчук, відділу продажу П. Дзенюк, транспортного відділу Ю. Карпюк та в.о. начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Керівник повідомив, що вимоги найманих працівників транспортного відділу, зварювання та ремонту, продажу виконані повністю та запропонував зняти з реєстрації колективні трудові спори (конфлікту) з реєстрації.
 Представники органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників підтвердили вищевказане і погодились із пропозицією директора.
 В результаті узгоджувальної зустрічі, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди № 2, в яких зазначалося, що висунуті вимоги найманих працівників виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.
 По закінченню зустрічі керівник та голови органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «Дах Фасад» подякували представнику Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодженні соціального діалогу між сторонами колективних трудових спорів (конфліктів).

Примирна комісія прийняла погоджене рішення

опубліковано 29 серп. 2019 р., 00:43 НСПП Волинь

 
22 cерпня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись заключні засідання примирних комісій по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками відділів водіїв; обслуговування автомобільної техніки та електриків товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд») та ТОВ «Інвест Прайд».
 Участь у роботі примирних комісій взяв в.о.начальника Відділення Ю. Сиротенко, директор товариства І. Грисюк та голови представницьких органів найманих працівників М. Новак, В. Борсук та О. Заєць.
 На початку засідань примирних комісій в.о.начальника Відділення роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень. Крім того, присутніх було ознайомлено з регламентом роботи примирної комісії та узгоджено організаційні питання.
 Сторони примирних комісій обговорили можливі шляхи виконання вимог найманих працівників.
 Керівник ознайомив членів примирних комісій з фінансовим станом товариства та запевнив, що вживатимуться всі необхідні заходи щодо виконання вимог найманих працівників. Також він погодився, що висунуті вимоги є обґрунтованими відповідно до норм чинного законодавства.
 Після дослідження всіх матеріалів сторони колективних трудових спорів (конфліктів) одноголосно прийняли рішення про задоволення всіх вимог найманих працівників відділів в найближчий час.
 У зв’язку з прийняттям погоджених рішень примирні комісії припинили свою роботу.
 Ю.Сиротенко підсумовуючи, подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Відбулись перші засідання примирних комісій по вирішенню КТС (К)

опубліковано 29 серп. 2019 р., 00:41 НСПП Волинь

 
15 серпня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись засідання примирних комісій з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками відділу водіїв, відділу обслуговування автомобільної техніки, відділу електриків товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд») та ТОВ «Інвест Прайд». Участь у засіданнях взяв в.о. начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час засідання представник Відділення роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень. Також присутніх було ознайомлено з регламентом роботи примирної комісії та узгоджено організаційні питання.
 Адміністрація товариства підготувала для розгляду свої пропозиції щодо виконання вимог найманих працівників.
 Крім того, поінформувала, що керівництвом вживаються заходи спрямовані на виконання вимог найманих працівників. Також було ознайомлено членів примирної комісії з фінансовим станом та повідомлено про підписання нових договорів на виконання робіт.
 Члени примирних комісій обговорили можливі шляхи виконання вимог найманих працівників. Після розгляду всіх питань порядку денного дійшли згоди, що на наступне засідання примирних комісій, директор товариства І. Грисюк підготує рішення щодо виконання всіх вимог найманих працівників.
 В.о. начальника Відділення Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Відбулась робоча зустріч з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області

опубліковано 31 лип. 2019 р., 01:42 НСПП Волинь

 
 25 липня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюку рамках робочої зустрічі обговорив з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Л. Сітовською питання співпраці у напрямку забезпечення стабільності стану соціально-трудових відносин в області та підписання в подальшому Меморандуму про співробітництво. 
 У ході зустрічі обговорено питання співпраці щодо здійснення моніторингу, аналізу та обміну інформацією за дотриманням положень законодавства про працю, зокрема своєчасності виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій та створення безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов. 
 Піднімалось питання про проведення спільних правових та організаційних заходів щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, забезпечення, в межах компетенції, розвитку соціального діалогу в області. 
 За підсумками зустрічі було досягнуто домовленості про проведення спільних заходів спрямованих на підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин (найманих працівників, їх організацій та роботодавців), забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки.  Крім того, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк наголосив на необхідності напрацювання напрямів роботи для подальшої співпраці та підписання в майбутньому Меморандуму.

Проведено узгоджувальну зустріч з метою роз’яснення порядку створення примирних органів

опубліковано 30 лип. 2019 р., 05:54 НСПП Волинь   [ оновлено 31 лип. 2019 р., 01:41 ]


  25 липня 2019 року у приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників відділу водіїв товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд») В. Романюком з метою роз’яснення порядку створення примирних органів.
  Начальник Відділення В. Демидюк зазначив, що Розпорядженнями Національної служби посередництва і примирення від 15.07.2019 № 231, № 232, № 233 у ТОВ «Інвест Прайд» зареєстровано три колективні трудові спори (конфлікти). В свою чергу, В. Романюк поінформував, що після реєстрації спорів у товаристві проводяться колективні зустрічі з роботодавцем, під час яких обговорюються можливі шляхи виконання вимог найманих працівників.
  Під час зустрічі заступником начальника Відділення Ю. Сиротенком було роз’яснено порядок створення примирних органів з вирішення колективного трудового спору (конфлікту), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень, ознайомлено з регламентом роботи примирної комісії у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
  Крім того, по закінченню зустрічі начальник Відділення надав зразки документів для створення примирної комісії та наголосив на необхідності докласти зусиль для прискорення вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

У Луцькому педагогічному коледжі проведено лекцію

опубліковано 30 лип. 2019 р., 05:50 НСПП Волинь   [ оновлено 31 лип. 2019 р., 01:36 ]

 22 липня 2019 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко прочитав лекцію для студентів Луцького педагогічного коледжу на тему: «Порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)».
  У вступному слові заступник начальника Відділення розповів про завдання і функції Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП), назвав якими нормативно-правовими актами керується служба та її відділення в областях у своїй діяльності.
  Розкриваючи тему лекції Ю. Сиротенко розповів про комплекс заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), які здійснює НСПП та її відділення в областях, відповідно до Положення про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 06.06.2019 №39. Зокрема, про підготовку та реалізацію комплексу правових, соціально-економічних, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на: врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин; проведення оцінки стану соціально-трудових відносин (далі – стану СТВ), пошук шляхів вирішення конфліктних ситуацій виключно в конструктивному правовому руслі; завчасне реагування на ймовірність виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), стихійних страйків та акцій соціального протесту на основі даних моніторингу (спостережень), досліджень та прогнозів з метою недопущення ескалації конфліктних ситуацій в загальнодержавних масштабах; сприяння розвитку соціального діалогу.
  Представник Відділення наголосив, що основними причинами ускладнення стану СТВ між сторонами соціального діалогу протягом першого півріччя 2019 року залишались: наявна заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати.
  Студентам було наведено статистику врегулювання Відділенням конфліктних ситуацій на підприємствах, в установах та організаціях області. Зокрема поінформовано, що з метою запобігання виникненню КТС (К) та стабілізації стану СТВ у першому півріччі поточного року здійснювались заходи щодо врегулювання 23 конфліктних ситуацій на 23 підприємствах із чисельністю працюючих 3283 працівники. За сприяння Відділення врегульовано 15 розбіжностей щодо невиконання вимог законодавства про працю, з цією метою проведено 38 узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально-трудових відносин підприємств, установ, організацій. Також взято участь у 6 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат.
  Крім того, заступник начальника Відділення зазначив, що з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування, врегулювання конфліктних ситуацій до моменту виникнення колективного трудового спору (конфлікту) НСПП взаємодіє з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями. Завдяки цьому, вдається попередити виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях, запобігти виникненню цілого ряду страйків, акцій соціального протесту.
  На завершення лекції Ю. Сиротенко подякував за увагу та запевнив, що Відділення завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, що відносяться до компетенції служби.

1-10 of 283