НОВИНИ

    
                        

У Відділенні проведено навчально-практичний семінар

опубліковано НСПП Волинь

   
 
24 червня 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) проведено навчально-практичний семінар із представниками первинної профспілкової організації товариства з обмеженою відповідальність «Інвест Прайд».
    Участь у семінарі взяли: голова первинної профспілкової організації ТОВ «Інвест Прайд» В. Борсук, заступник голови профспілки Ю. Гжещук, начальник Відділення В. Демидюк та головний спеціаліст Відділення В. Овчарук.
    Причиною проведення семінару стало ускладнення стану соціально-трудових відносин через порушення вимог законодавства про працю. У зв’язку з цим, наймані працівники відділів водіїв; електриків; обслуговування автомобільної техніки ТОВ «Інвест Прайд» вирішили вступати у колективний трудовий спір (конфлікт). Голова профспілки повідомив, що саме стало причинами ускладнення стану соціально-трудових відносин.
    В ході навчально-практичного семінару, враховуючи практичний досвід роботи Відділення з вирішення колективних трудових спорів, що виникали через порушення законодавства про працю, розглянули можливі шляхи й методи розв’язання спору.
    Також начальник Відділення В. Демидюк поінформував присутніх про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу.
    Представникам первинної профспілкової організації ТОВ «Інвест Прайд» надано зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). Також досягнуто домовленості продовжити консультування з боку Відділення у разі необхідності юридичного супроводу.
    По закінченню навчально-практичного семінару голова профспілки подякував працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу, було домовлено про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин товариства для вирішення проблемних питань.

Вирішено колективний трудовий спір (конфлікт) на ТОВ «Дах Фасад»

опубліковано НСПП Волинь    06 червня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч із сторонами колективного трудового спору (конфлікту) товариства з обмеженою відповідальністю «Дах Фасад» (далі – ТОВ «Дах Фасад»), під час якої обговорено хід виконання третьої вимоги найманих працівників, а саме:
    - «Компенсувати витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту придбаних за власні кошти працівників відповідно до ст.164 КЗпП України».
    В узгоджувальній зустрічі взяли участь: директор ТОВ «Дах Фасад» С. Кальчик, представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників О. Грицюк та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
    Під час зустрічі роботодавець повідомив сторін спору, що на підприємстві покращився фінансовий стан в результаті збільшення об’єму роботи та сезонних робіт, у зв’язку з цим адміністрація має можливість виконати вищезазначену вимогу.
    Керівник запропонував зняти з реєстрації вимогу найманих працівників. Пропозицію підтримав представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників.
    В результаті узгоджувальної зустрічі, сторони колективного трудового спору (конфлікту) підписали Угоду № 3, в якій зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективний трудовий спір (конфлікт) вирішений.
    По закінченню зустрічі директор та представницький орган найманих працівників ТОВ «Дах Фасад» подякували представнику Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодження соціального діалогу між сторонами колективного трудового спору (конфлікту).

На Волині проведено засідання Робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів НСПП

опубліковано 31 трав. 2019 р., 06:16 НСПП Волинь   [ оновлено 31 трав. 2019 р., 06:48 ]

 

 29-30 травня 2019 року у місті Луцьку під керівництвом Голови Національної служби посередництва і примирення О.Окіса відбулось засідання Робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів Національної служби посередництва і примирення.
 У засіданні взяли участь: голова Робочої групи – заступник Голови НСПП С. Гербеда та члени Робочої групи: начальник відділу правового забезпечення НСПП О. Акімов, начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП О. Скуратовська та начальники відділень НСПП в областях –В. Демидюк (Волинська), О. Крайносвіт (Кіровоградська), Г. Оршак (Львівська),О. Євченко (Миколаївська), Н. Шершньова (Тернопільська), С. Лайков (Харківська),В. Бойко (Херсонська), Т. Бабич (Хмельницька).
 Крім того, у заході взяли участь: радник Голови НСПП М. Красько, начальник відділення НСПП в Житомирській області С. Лісневський та начальник відділення НСПП в Рівненській області Т. Фокіна.
 Відкриваючи захід, зі вступним словом до учасників засідання звернувся Голова НСПП О. Окіс, який підкреслив важливість проведення подібних заходів та побажав плідної конструктивної праці в обговоренні представлених нормативно-правових актів НСПП.
 Згідно з порядком денним, на засіданні основна увага була зосереджена на обговоренні положень НСПП "Про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" та "Про порядок підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та незалежних посередників НСПП".
 У межах заходу члени Робочої групи заслухали виступ заступника Голови НСПП,голови Робочої групи С. Гербеди щодо основних концептуальних підходів в питанні удосконалення Положення НСПП "Про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)".
Начальник відділу правового забезпечення НСПП О. Акімов надав узагальнену інформацію пропозицій Робочої групи щодо удосконалення Положення НСПП "Про порядок підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та незалежних посередників НСПП".
 Члени Робочої групи обговорили низку питань щодо доопрацювання зазначених нормативно-правових актів НСПП та подальшого їх впровадження як на рівні центрального апарату, та і на рівні територіальних підрозділів.
 О. Скуратовська, начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП, доповіла про окремі аспекти діяльності відділень НСПП в областях, зокрема, щодо стану ведення офіційних веб-сайтів у мережі Інтернет. Також, було обговорено та узагальнено пропозиції щодо удосконалення Положення про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності НСПП.
 Наприкінці засідання було визначено основні пріоритетні напрями діяльності Робочої групи на поточний рік.
    Відділ аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП

У Луцькій міській раді проаналізовано стан виплати заробітної плати

опубліковано 31 трав. 2019 р., 06:13 НСПП Волинь

 
21 травня поточного року у Луцькій міській раді відбулось засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста (далі – Комісія), участь у якій взяв заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко.
 Комісія відбулась під головуванням начальника управління з питань праці Луцької міської ради (далі – начальник управління) Н. Ігнатчука. На комісії розглядались питання стану своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах міста та рівень оплати праці найманих працівників.
 Розпочинаючи Комісію Н. Ігнатчук поінформував, що станом на 01.05.2019 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 2-х економічно активних підприємствах міста становила 3420,3 тис. грн. У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах сума невиплаченої вчасно заробітної плати зменшилась на 3046,1 тис. грн.
 Крім того, начальник управління зазначив, що на 01 травня поточного року порушили строки виплати заробітної плати у ПАТ «Електротермометрія» та у ПП «Там Проект Сервіс».
 З метою встановлення причин існування заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста й з’ясування усіх можливих шляхів виходу з ситуації на засіданні було заслухано керівників підприємств-боржників.
 Заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко поінформував присутніх, що на ПП «Там Проект Сервіс» здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).
 Крім того, працівниками Відділення були проведенні узгоджувальні зустрічі із сторонами соціально-трудових відносин вищевказаних підприємств.
 Того ж дня у Відділенні відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію, заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Відбулась робоча зустріч із представником трудового колективу ТОВ «Інвест Прайд»

опубліковано 31 трав. 2019 р., 06:09 НСПП Волинь

 16 травня 2019 року заступник начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко провів робочу зустріч із представником трудового колективу відділу обслуговування автомобільної техніки товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд».
 Зустріч відбулась з метою надання консультацій та роз’яснень щодо порядку реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) та послідовність його вирішення.
 Заступник начальника Відділення поінформував представника колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», зокрема, ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу, порядком розгляду вимог найманих працівників роботодавцем, надав відповідні зразки документів для реєстрації спору.
 По закінченню робочої зустрічі домовились про подальшу тісну співпрацю з найманими працівниками відділу обслуговування автомобільної техніки з метою зменшення соціальної напруги та налагодженні соціального діалогу, що дасть змогу стабілізувати стан соціально-трудових відносин. Також було досягнуто домовленості продовжити консультування трудового колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» у разі необхідності юридичного супроводу.

Відбувся «круглий стіл» з головою Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування

опубліковано 31 трав. 2019 р., 06:04 НСПП Волинь

 13 травня 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» із представниками Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування (далі – Профспілка) в рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Волинської області та Відділенням.Мета проведення: здійснення об'єктивного моніторингу підприємств, установ і організацій, де ускладнення стану соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), завчасного виявлення назріваючих проблем в соціально-трудових відносинах.
 Участь взяли: голова Волинської обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування Д. Володимирець, заступник голови профспілки Д. Михайлик, начальник Відділення В. Демидюк та головний спеціаліст Відділення В. Овчарук.
 В.Демидюк поінформував про основні завдання Відділення, результати роботи щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), прогнозування та запобігання їх виникненню у першому кварталі 2019 року.
 Головний спеціаліст відмітила, що Відділенням здійснюється підготовка прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області в другому півріччі 2019 року. Під час здійснення прогнозування враховано дані обласних галузевих профспілкових організацій.
 Голова Профспілки зазначив, що спрогнозувати стабільність соціально-трудових відносин на підприємствах галузі дуже важко. У разі виникнення проблем із завантаженістю на виробництві ймовірне ускладнення стану соціально-трудових відносин в колективах. Для вирішення проблем необхідно в державних програмах передбачити шляхи розширення розвитку українського виробника, піднятті рівня заробітних плат в собівартості продукції, зацікавленості молоді не виїжджати на заробітки за територію України.
 По завершенню зустрічі були обговорені шляхи подальшої співпраці Відділення з Профспілкою, що сприятиме стабільності соціально-трудових відносин на підприємствах автомобільного та сільськогосподарського машинобудування області.

Відбулась робоча зустріч з головою Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів

опубліковано 26 квіт. 2019 р., 01:02 НСПП Волинь

 
24 квітня 2019 року в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко зустрівся із головою Волинської обласної організації Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України П. Тишком. Робоча зустріч відбулась з метою обговорення проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності у зв’язку з закінченням терміну дії Свідоцтва.
 Під час розмови представник Відділення підкреслив, що на всіх рівнях ведення соціального діалогу здійснюється оцінка відповідності критеріям репрезентативності профспілкової сторони та сторони роботодавців і її підтвердження. Це завдання покладено на Національну службу посередництва і примирення та її відділення в областях. Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» підтвердження репрезентативності суб’єктів сторони профспілок та сторони роботодавців здійснюється один раз на п’ять років.
 Голові обласної організації Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів надані консультації та роз’яснення з питань визначення критеріїв репрезентативності профспілки, порядку подання і переліку документів відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом НСПП від 21.07.2011 № 73.
 Крім того, під час зустрічі обговорили питання подальшої співпраці Відділення з Волинською обласною організацією Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів, зокрема, щодо спільного врегулювання дестабілізаційних чинників, які негативно впливають на стан соціально-трудових відносин в трудових колективах галузі.
 Після обговорення всіх питань, було домовлено, що в найближчий термін профспілкова організація підготує документи для повторного проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності.

Здійснення заходів щодо врегулювання соціально-трудових відносин на дочірньому підприємстві «Волинський облавтодор» та структурних підрозділах (філіях) публічного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»

опубліковано 26 квіт. 2019 р., 01:00 НСПП Волинь

 Недофінансування дорожньої галузі за виконані роботи з державного та місцевих бюджетів призвело до ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» та структурних підрозділах (філіях) публічного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
 22 квітня 2019 року керівництвом відділення НСПП у Волинській області проведено узгоджувальну зустріч із директором ДП «Волинський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та головою Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств (далі – Волинська ООПО працівників шляхових господарств).
 Під час зустрічі розглянуто існуючі проблемні питання стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) між найманими працівниками та роботодавцями підприємства та 7 філій, які знаходяться на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
 Директор ДП «Волинський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» поінформував про те, що в Укравтодорі погодили перелік об’єктів капітального, поточного, середнього ремонту доріг місцевого значення Волинської області. Фінансування розпочнеться після погодження Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Окрім того, кошти на ремонт місцевих доріг виділятимуть й з обласного бюджету за умови перевиконання його головних показників. Слід зазначити, що цьогоріч на автошляхи Волині планують спрямувати 393,9 млн. грн так званої дорожньої субвенції, яку витратять на ремонт доріг місцевого значення. Перелік волинських доріг, що ремонтуватимуть у 2019 році не повний. Адже Служба автомобільних доріг у Волинській області також здійснюватиме ремонтно-будівельні роботи на автошляхах державного значення.
 Голова Волинської ООПО працівників шляхових господарств зазначив, що адміністрацією вживаються всі можливі заходи для стабілізації ситуації у колективах підприємств.
 Присутні обговорили можливість врегулювання ситуації шляхом вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). В.о. начальника відділення НСПП у Волинській області Ю. Сиротенко проконсультував про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).
 Відділення і надалі здійснюватиме комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) та сприятиме налагодженню соціального діалогу на дочірньому підприємстві «Волинський облавтодор» та структурних підрозділах (філіях) публічного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».

Вирішено колективні трудові спори (конфлікти) у ТОВ «Прайд Інвест»

опубліковано 26 квіт. 2019 р., 00:58 НСПП Волинь

 12 квітня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) товариства з обмеженою відповідальністю «Прайд Інвест» (далі – ТОВ «Прайд Інвест»), під час якої обговорено хід виконання вимог найманих працівників.
 Участь у зустрічі взяли: директор ТОВ «Прайд Інвест» А. Самчук, представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, А. Ковальчук та Т. Приймук, начальник Відділення В. Демидюк та його заступник Ю. Сиротенко.
 Керівник товариства поінформував, що виплата заробітної плати здійснюється два рази на місяць, як це передбачено ст.115 КЗпП України, працівників забезпечено спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до чинного законодавства. У зв’язку з цим, А. Самчук запропонував зняти з реєстрації колективні трудові спори (конфлікти).
 Представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, підтримали пропозицію директора.
 В результаті узгоджувальної зустрічі, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди, в яких зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.
 По закінченню зустрічі директор та представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, ТОВ «Прайд Інвест» подякували керівнику та працівникам Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодженні соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин товариства.Результати роботи відділення НСПП у Волинській області за перший квартал 2019 року

опубліковано 26 квіт. 2019 р., 00:36 НСПП Волинь

 Упродовж першого кварталу 2019 року в межах повноважень, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та нормативно правовими актами НСПП, відділенням НСПП у Волинській області (далі – Відділення), у взаємодії з відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вживались правові та організаційні заходи щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, забезпечення, в межах компетенції, розвитку соціального діалогу в області.
 У звітному періоді Відділення сприяло вирішенню 16 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками зазначених спорів були 145 найманих працівників 4 підприємств, було висунуто 37 вимог щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 14 засідань примирних комісій та 25 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів. За сприяння Відділення вирішено 4 КТС (К) та задоволено 12 вимог найманих працівників.
 З метою запобігання виникненню КТС (К) та стабілізації стану СТВ у зазначеному періоді Відділення здійснювало заходи щодо усунення 15 чинників дестабілізації стану СТВ на 15 підприємствах із чисельністю працюючих 1185 працівників. За сприяння Відділення попереджено виникнення 4 КТС (К), погашено заборгованість із заробітної плати на суму 1,9 млн.грн. Проведено 16 узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально – трудових відносин підприємств, установ, організацій, стан СТВ яких перебуває на обліку ЗКТС (К). Також взято участь у 3 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат.
 Основними причинами ускладнення стану СТВ між сторонами соціального діалогу залишалась наявна заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати.
 Відділенням за звітний період розглянуто 70 звернень від фізичних та юридичних осіб, сторін СТВ, представників об’єднань громадян, якими було порушено 74 питання.
 З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ Відділення проводило роботу з інформування громадськості про свою діяльність. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті НСПП та сайті Відділення (http://nspp.volyn.net/) 8 та 9 інформацій про діяльність Відділення. За звітний період проведено «круглий стіл», нараду-семінар для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ. Працівниками  Відділення здійснено 8 виступів на нарадах, семінарах, «круглих столах», комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати, прочитано лекцію.
 Для реалізації своїх завдань і функцій Відділення у своїй діяльності співпрацює з 9 арбітрами НСПП, 5 посередниками, в області на громадських засадах діють 18 інформаційно – консультаційних центрів НСПП.
 Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС (К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

1-10 of 271