НОВИНИ

    
                        

Відбулась робоча зустріч з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області

опубліковано 31 лип. 2019 р., 01:42 НСПП Волинь

 
 25 липня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюку рамках робочої зустрічі обговорив з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Л. Сітовською питання співпраці у напрямку забезпечення стабільності стану соціально-трудових відносин в області та підписання в подальшому Меморандуму про співробітництво. 
 У ході зустрічі обговорено питання співпраці щодо здійснення моніторингу, аналізу та обміну інформацією за дотриманням положень законодавства про працю, зокрема своєчасності виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій та створення безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов. 
 Піднімалось питання про проведення спільних правових та організаційних заходів щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, забезпечення, в межах компетенції, розвитку соціального діалогу в області. 
 За підсумками зустрічі було досягнуто домовленості про проведення спільних заходів спрямованих на підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин (найманих працівників, їх організацій та роботодавців), забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки.  Крім того, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк наголосив на необхідності напрацювання напрямів роботи для подальшої співпраці та підписання в майбутньому Меморандуму.

Проведено узгоджувальну зустріч з метою роз’яснення порядку створення примирних органів

опубліковано 30 лип. 2019 р., 05:54 НСПП Волинь   [ оновлено 31 лип. 2019 р., 01:41 ]


  25 липня 2019 року у приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників відділу водіїв товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд») В. Романюком з метою роз’яснення порядку створення примирних органів.
  Начальник Відділення В. Демидюк зазначив, що Розпорядженнями Національної служби посередництва і примирення від 15.07.2019 № 231, № 232, № 233 у ТОВ «Інвест Прайд» зареєстровано три колективні трудові спори (конфлікти). В свою чергу, В. Романюк поінформував, що після реєстрації спорів у товаристві проводяться колективні зустрічі з роботодавцем, під час яких обговорюються можливі шляхи виконання вимог найманих працівників.
  Під час зустрічі заступником начальника Відділення Ю. Сиротенком було роз’яснено порядок створення примирних органів з вирішення колективного трудового спору (конфлікту), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень, ознайомлено з регламентом роботи примирної комісії у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
  Крім того, по закінченню зустрічі начальник Відділення надав зразки документів для створення примирної комісії та наголосив на необхідності докласти зусиль для прискорення вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

У Луцькому педагогічному коледжі проведено лекцію

опубліковано 30 лип. 2019 р., 05:50 НСПП Волинь   [ оновлено 31 лип. 2019 р., 01:36 ]

 22 липня 2019 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко прочитав лекцію для студентів Луцького педагогічного коледжу на тему: «Порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)».
  У вступному слові заступник начальника Відділення розповів про завдання і функції Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП), назвав якими нормативно-правовими актами керується служба та її відділення в областях у своїй діяльності.
  Розкриваючи тему лекції Ю. Сиротенко розповів про комплекс заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), які здійснює НСПП та її відділення в областях, відповідно до Положення про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 06.06.2019 №39. Зокрема, про підготовку та реалізацію комплексу правових, соціально-економічних, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на: врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин; проведення оцінки стану соціально-трудових відносин (далі – стану СТВ), пошук шляхів вирішення конфліктних ситуацій виключно в конструктивному правовому руслі; завчасне реагування на ймовірність виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), стихійних страйків та акцій соціального протесту на основі даних моніторингу (спостережень), досліджень та прогнозів з метою недопущення ескалації конфліктних ситуацій в загальнодержавних масштабах; сприяння розвитку соціального діалогу.
  Представник Відділення наголосив, що основними причинами ускладнення стану СТВ між сторонами соціального діалогу протягом першого півріччя 2019 року залишались: наявна заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати.
  Студентам було наведено статистику врегулювання Відділенням конфліктних ситуацій на підприємствах, в установах та організаціях області. Зокрема поінформовано, що з метою запобігання виникненню КТС (К) та стабілізації стану СТВ у першому півріччі поточного року здійснювались заходи щодо врегулювання 23 конфліктних ситуацій на 23 підприємствах із чисельністю працюючих 3283 працівники. За сприяння Відділення врегульовано 15 розбіжностей щодо невиконання вимог законодавства про працю, з цією метою проведено 38 узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально-трудових відносин підприємств, установ, організацій. Також взято участь у 6 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат.
  Крім того, заступник начальника Відділення зазначив, що з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування, врегулювання конфліктних ситуацій до моменту виникнення колективного трудового спору (конфлікту) НСПП взаємодіє з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями. Завдяки цьому, вдається попередити виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях, запобігти виникненню цілого ряду страйків, акцій соціального протесту.
  На завершення лекції Ю. Сиротенко подякував за увагу та запевнив, що Відділення завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, що відносяться до компетенції служби.

Проведено робочу зустріч з головою представницького органу найманих працівників

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:42 НСПП Волинь

 
15 липня 2019 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч із головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд») В. Романюком.
 Під час зустрічі В. Романюк надав пакет документів для реєстрації трьох колективних трудових спорів (конфліктів) у ТОВ «Інвест Прайд».
 Заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко ознайомив голову органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «Інвест Прайд» із порядком створення примирних органів з вирішення спорів, завданнями та функціями примирної комісії, порядком проведення її засідань та прийняття рішень, регламентом роботи примирної комісії згідно з Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Також представниками Відділення було проаналізовано отримані матеріали на відповідність вимогам статей 2, 3, 4, 5, 6 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Зокрема встановлено, що вимоги найманих працівників були сформовані у відповідності до Положення про порядок формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.06.2019 № 43. У зв’язку з цим, Відділення підготувало подання про реєстрацію колективних трудових спорів (конфліктів) у ТОВ «Інвест Прайд» керуючись Положенням про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками (окремою категорією найманих працівників), профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 29.03.2018 №18.
 По закінченню зустрічі голова органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «Інвест Прайд» подякував працівникам Відділення за проведену роботу, було домовлено про подальшу тісну співпрацю з метою зменшення соціальної напруги у товаристві.

Результати роботи відділення НСПП у Волинській області за перше півріччя 2019 року

опубліковано 17 лип. 2019 р., 23:28 НСПП Волинь   [ оновлено 17 лип. 2019 р., 23:28 ]

 Упродовж першого півріччя 2019 року ситуація щодо стану соціально-трудових відносин у Волинській області перебувала на постійному контролі відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення). У взаємодії з відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, вживались правові та організаційні заходи щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, забезпечення, в межах компетенції, розвитку соціального діалогу в області.
 Згідно прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області Відділенням визначені наступні галузі, де на підприємствах можливе ускладнення соціально-трудових відносин у першому півріччі 2019 року: добувна промисловість, будівництво, транспорт, складське господарство, пошта та кур’єрська доставка, бюджетної сфери.
 У звітному періоді Відділення сприяло вирішенню 16 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками зазначених спорів були 145 найманих працівників 4 підприємств, було висунуто 37 вимог щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 14 засідань примирних комісій та 45 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів. За сприяння Відділення вирішено 7 КТС (К) та задоволено 17 вимог найманих працівників. 
 За видами економічної діяльності колективні трудові спори (конфлікти), що перебували на обліку Відділення упродовж першого півріччя 2019 року, класифікуються наступним чином:
- будівництво житлових і не житлових будівель - 5 (31,2% від загальної кількості спорів);
- роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах – 4 (25,0%);
- допоміжне обслуговування наземного транспорту – 4 (25,0%);
- вантажний автомобільний транспорт – 3 (18,8% від загальної кількості спорів).
 З метою запобігання виникненню КТС (К) та стабілізації стану СТВ у зазначеному періоді Відділення здійснювало заходи щодо врегулювання 23 розбіжностей стану СТВ на 23 підприємствах із чисельністю працюючих 3283 працівники. За сприяння Відділення врегульовано 15 розбіжностей щодо невиконання вимог законодавства про працю, або 65,2% до загальної кількості. За цей період погашено 7,0 млн. грн. заборгованості (40,7% загальної суми, що стала основною причиною виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин – 17,3 млн. грн.).
 В розрізі видів економічної діяльності конфліктні ситуації, що перебували на обліку Відділення, розподілилися наступним чином:
- промисловість – 8 (34,8% від загальної кількості), у т.ч. 4 – добувна, 4 – переробна;
- будівництво – 5 (21,7%);
- транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність –
6 (26,1%);
- професійна, наукова та технічна діяльність – 3 (13,0%);
- державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 1 (4,3%).
 Проведено 38 узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально – трудових відносин підприємств, установ, організацій, стан СТВ яких перебуває на обліку ЗКТС (К). Також взято участь у 6 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат.
 Основними причинами ускладнення стану СТВ між сторонами соціального діалогу залишалась наявна заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати.
 Відділенням за звітний період розглянуто 145 звернень від фізичних та юридичних осіб, сторін СТВ, представників об’єднань громадян, якими було порушено 149 питань.
 З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ Відділення проводило роботу з інформування громадськості про свою діяльність. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті НСПП та сайті Відділення (http://nspp.volyn.net/) 16 та 18 інформацій про діяльність Відділення. За звітний період проведено «круглий стіл», нараду-семінар для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ. Працівниками Відділення здійснено 19 виступів на нарадах, семінарах, «круглих столах», комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати, прочитано лекцію.
 Для реалізації своїх завдань і функцій Відділення у своїй діяльності співпрацює з 9 арбітрами НСПП, 5 посередниками, в області на громадських засадах діють 18 інформаційно – консультаційних центрів НСПП.
 Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС (К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

У Відділенні проведено навчально-практичний семінар

опубліковано 27 черв. 2019 р., 01:41 НСПП Волинь   [ оновлено 17 лип. 2019 р., 23:29 ]

   
 
24 червня 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) проведено навчально-практичний семінар із представниками первинної профспілкової організації товариства з обмеженою відповідальність «Інвест Прайд».
    Участь у семінарі взяли: голова первинної профспілкової організації ТОВ «Інвест Прайд» В. Борсук, заступник голови профспілки Ю. Гжещук, начальник Відділення В. Демидюк та головний спеціаліст Відділення В. Овчарук.
    Причиною проведення семінару стало ускладнення стану соціально-трудових відносин через порушення вимог законодавства про працю. У зв’язку з цим, наймані працівники відділів водіїв; електриків; обслуговування автомобільної техніки ТОВ «Інвест Прайд» вирішили вступати у колективний трудовий спір (конфлікт). Голова профспілки повідомив, що саме стало причинами ускладнення стану соціально-трудових відносин.
    В ході навчально-практичного семінару, враховуючи практичний досвід роботи Відділення з вирішення колективних трудових спорів, що виникали через порушення законодавства про працю, розглянули можливі шляхи й методи розв’язання спору.
    Також начальник Відділення В. Демидюк поінформував присутніх про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу.
    Представникам первинної профспілкової організації ТОВ «Інвест Прайд» надано зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). Також досягнуто домовленості продовжити консультування з боку Відділення у разі необхідності юридичного супроводу.
    По закінченню навчально-практичного семінару голова профспілки подякував працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу, було домовлено про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин товариства для вирішення проблемних питань.

Вирішено колективний трудовий спір (конфлікт) на ТОВ «Дах Фасад»

опубліковано 27 черв. 2019 р., 01:36 НСПП Волинь   [ оновлено 17 лип. 2019 р., 23:30 ]


 06 червня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч із сторонами колективного трудового спору (конфлікту) товариства з обмеженою відповідальністю «Дах Фасад» (далі – ТОВ «Дах Фасад»), під час якої обговорено хід виконання третьої вимоги найманих працівників, а саме:
- «Компенсувати витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту придбаних за власні кошти працівників відповідно до ст.164 КЗпП України».
 В узгоджувальній зустрічі взяли участь: директор ТОВ «Дах Фасад» С. Кальчик, представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників О. Грицюк та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко. 
 Під час зустрічі роботодавець повідомив сторін спору, що на підприємстві покращився фінансовий стан в результаті збільшення об’єму роботи та сезонних робіт, у зв’язку з цим адміністрація має можливість виконати вищезазначену вимогу.
Керівник запропонував зняти з реєстрації вимогу найманих працівників. Пропозицію підтримав представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників.
 В результаті узгоджувальної зустрічі, сторони колективного трудового спору (конфлікту) підписали Угоду № 3, в якій зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективний трудовий спір (конфлікт) вирішений.
 По закінченню зустрічі директор та представницький орган найманих працівників ТОВ «Дах Фасад» подякували представнику Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодження соціального діалогу між сторонами колективного трудового спору (конфлікту).

На Волині проведено засідання Робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів НСПП

опубліковано 31 трав. 2019 р., 06:16 НСПП Волинь   [ оновлено 31 трав. 2019 р., 06:48 ]

 

 29-30 травня 2019 року у місті Луцьку під керівництвом Голови Національної служби посередництва і примирення О.Окіса відбулось засідання Робочої групи з питань удосконалення нормативно-правових актів Національної служби посередництва і примирення.
 У засіданні взяли участь: голова Робочої групи – заступник Голови НСПП С. Гербеда та члени Робочої групи: начальник відділу правового забезпечення НСПП О. Акімов, начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП О. Скуратовська та начальники відділень НСПП в областях –В. Демидюк (Волинська), О. Крайносвіт (Кіровоградська), Г. Оршак (Львівська),О. Євченко (Миколаївська), Н. Шершньова (Тернопільська), С. Лайков (Харківська),В. Бойко (Херсонська), Т. Бабич (Хмельницька).
 Крім того, у заході взяли участь: радник Голови НСПП М. Красько, начальник відділення НСПП в Житомирській області С. Лісневський та начальник відділення НСПП в Рівненській області Т. Фокіна.
 Відкриваючи захід, зі вступним словом до учасників засідання звернувся Голова НСПП О. Окіс, який підкреслив важливість проведення подібних заходів та побажав плідної конструктивної праці в обговоренні представлених нормативно-правових актів НСПП.
 Згідно з порядком денним, на засіданні основна увага була зосереджена на обговоренні положень НСПП "Про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)" та "Про порядок підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та незалежних посередників НСПП".
 У межах заходу члени Робочої групи заслухали виступ заступника Голови НСПП,голови Робочої групи С. Гербеди щодо основних концептуальних підходів в питанні удосконалення Положення НСПП "Про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)".
Начальник відділу правового забезпечення НСПП О. Акімов надав узагальнену інформацію пропозицій Робочої групи щодо удосконалення Положення НСПП "Про порядок підготовки, підвищення кваліфікації арбітрів та незалежних посередників НСПП".
 Члени Робочої групи обговорили низку питань щодо доопрацювання зазначених нормативно-правових актів НСПП та подальшого їх впровадження як на рівні центрального апарату, та і на рівні територіальних підрозділів.
 О. Скуратовська, начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП, доповіла про окремі аспекти діяльності відділень НСПП в областях, зокрема, щодо стану ведення офіційних веб-сайтів у мережі Інтернет. Також, було обговорено та узагальнено пропозиції щодо удосконалення Положення про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності НСПП.
 Наприкінці засідання було визначено основні пріоритетні напрями діяльності Робочої групи на поточний рік.
    Відділ аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП

У Луцькій міській раді проаналізовано стан виплати заробітної плати

опубліковано 31 трав. 2019 р., 06:13 НСПП Волинь

 
21 травня поточного року у Луцькій міській раді відбулось засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста (далі – Комісія), участь у якій взяв заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко.
 Комісія відбулась під головуванням начальника управління з питань праці Луцької міської ради (далі – начальник управління) Н. Ігнатчука. На комісії розглядались питання стану своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах міста та рівень оплати праці найманих працівників.
 Розпочинаючи Комісію Н. Ігнатчук поінформував, що станом на 01.05.2019 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 2-х економічно активних підприємствах міста становила 3420,3 тис. грн. У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах сума невиплаченої вчасно заробітної плати зменшилась на 3046,1 тис. грн.
 Крім того, начальник управління зазначив, що на 01 травня поточного року порушили строки виплати заробітної плати у ПАТ «Електротермометрія» та у ПП «Там Проект Сервіс».
 З метою встановлення причин існування заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста й з’ясування усіх можливих шляхів виходу з ситуації на засіданні було заслухано керівників підприємств-боржників.
 Заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко поінформував присутніх, що на ПП «Там Проект Сервіс» здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).
 Крім того, працівниками Відділення були проведенні узгоджувальні зустрічі із сторонами соціально-трудових відносин вищевказаних підприємств.
 Того ж дня у Відділенні відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію, заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Відбулась робоча зустріч із представником трудового колективу ТОВ «Інвест Прайд»

опубліковано 31 трав. 2019 р., 06:09 НСПП Волинь

 16 травня 2019 року заступник начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко провів робочу зустріч із представником трудового колективу відділу обслуговування автомобільної техніки товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд».
 Зустріч відбулась з метою надання консультацій та роз’яснень щодо порядку реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) та послідовність його вирішення.
 Заступник начальника Відділення поінформував представника колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», зокрема, ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу, порядком розгляду вимог найманих працівників роботодавцем, надав відповідні зразки документів для реєстрації спору.
 По закінченню робочої зустрічі домовились про подальшу тісну співпрацю з найманими працівниками відділу обслуговування автомобільної техніки з метою зменшення соціальної напруги та налагодженні соціального діалогу, що дасть змогу стабілізувати стан соціально-трудових відносин. Також було досягнуто домовленості продовжити консультування трудового колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» у разі необхідності юридичного супроводу.

1-10 of 276