НОВИНИ

    
                        

ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, ВИНИКНЕННЯ КОЛЕКТИВНИХ ТРУДОВИХ СПОРІВ (КОНФЛІКТІВ) У ДРУГОМУ ПІВРІЧЧІ 2018 РОКУ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

опубліковано 8 черв. 2018 р., 00:02 НСПП Волинь   [ оновлено 8 черв. 2018 р., 00:04 ]

 В межах повноважень, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та здійснення аналітично-інформаційної діяльності, відділенням НСПП у Волинській області (далі – Відділення) здійснено прогнозування розвитку та можливих змін стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) із урахуванням наявних об’єктивних та суб’єктивних причин, ймовірності виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), попередження акцій соціального протесту у другому півріччі 2018 року.
 При прогнозуванні розвитку стану СТВ враховано основні соціально-економічні показники галузей економіки області, результати моніторингу стану СТВ на підприємствах, в установах, організаціях, динаміку кількості КТС (К), випадки ускладнення стану СТВ, акції соціального протесту, причини їх виникнення, зміст вимог, що висувались найманими працівниками.
 Аналіз показав, що індекс промислової продукції у січні – березні до відповідного періоду 2017 року становив 105,7%, будівельної продукції у січні – березні порівняно з відповідним періодом минулого року становив 102,9%, спостерігається зниження індексу промислової продукції на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів, куди входить добування кам’яного та бурого вугілля (у січні – березні 2018 року індекс склав 86,3% в порівнянні з січнем-березнем 2017 року), що пов’язане із скороченням видобутку вугілля. Економічна ситуація все ще залишається складною, що негативно впливає на стан СТВ в окремих трудових колективах області.
 Проведений Відділенням аналіз причин ускладнення стану соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів показав, що загострення стану СТВ та виникнення КТС (К) у ІІ півріччі 2018 року можливе через: низький рівень заробітної плати в ряді галузей; незабезпечення продуктивної зайнятості працюючих; невиконання власниками положень колективних договорів, угод, наявність заборгованості із виплати заробітної плати; незабезпечення власниками належних умов праці, її охорони та ін.
 У ІІ півріччі 2018 року прогнозується ускладнення стану СТВ на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів. На діяльність підприємств добувної галузі впливають такі негативні чинники як невикористання інноваційних технологій до видобутку вугілля, значні витрати на виробництво вугільної продукції, що не покриваються надходженням коштів від її реалізації, зниження обсягів видобутку вугілля, недостатня державна підтримка діючих підприємств з видобутку вугілля, проблеми зі збутом продукції, значні суми кредиторської заборгованості, невизначеність щодо майбутньої перспективи роботи шахт та ін. Всі перелічені вище чинники (наслідком яких є заборгованість із виплати заробітної плати та незадовільний розмір заробітної плати) можуть негативно вплинути на соціально-економічний стан добувних підприємств області.
 На окремих підприємствах будівельної галузі зберігатиметься певна негативна тенденція через несвоєчасність розрахунків за виконані роботи, затримку розрахунків за виконані роботи з державного бюджету, зменшення обсягів будівельних робіт, заборгованості із виплати заробітної плати, роботу окремих будівельних підприємств в режимі скороченого робочого дня (тижня) або її призупинення на деяких об’єктах, з урахуванням відносно невисокого рівня заробітної плати та важких умов праці.
 Можливе ускладнення стану СТВ упродовж ІІ півріччя 2018 року на окремих підприємствах житлово-комунального господарства області. Важливим фактором стабільності СТВ на підприємствах галузі є вчасне фінансування державних зобов’язань. Внаслідок недофінансування пільг і субсидій з державного бюджету існує ймовірність виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на багатьох комунальних підприємствах області.
 Низький рівень заробітної плати, незадовільне фінансування, оптимізація мережі закладів освіти, охорони здоров’я (закриття, реорганізація, тощо) може погіршити стан соціально-трудових відносин в колективах установ та закладів бюджетних галузей області в ІІ півріччі 2018 року.
 Відділення, враховуючи прогнозні висновки у взаємодії з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією профспілок Волинської області, Волинським обласним об’єднанням організацій роботодавців і надалі здійснюватиме заходи спрямовані на поліпшення соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), своєчасне врегулювання випадків дестабілізації між сторонами соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Примирна комісія прийняла погоджене рішення

опубліковано 8 черв. 2018 р., 00:00 НСПП Волинь

 04 червня 2018 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось заключне засідання примирної комісії з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками продуктового відділу та відділу з прибирань приміщень фізичної соби-підприємця (далі – ФОП) Тарасюк Ганни Несторівни та ФОП Тарасюк Ганною Несторівною.
 Участь у засіданні взяли: члени примирної комісії від найманих працівників продуктового відділу І. Міцканюк, В. Ковальчук, відділу з прибирань приміщень А. Бондарчук, Т. Маригода, ФОП Тарасюк Г.Н. та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Роботодавець Тарасюк Г.Н. надала свої пропозиції щодо виконання вимог найманих працівників а саме:
 - «1. Компенсувати витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту придбаних за власні кошти працівників відповідно до ст. 164 КЗпП України»;
 - «2. Забезпечити безоплатно найманих працівників спеціальним одягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до ст. 163 КЗпП України».
 Тарасюк Г.Н. надала членам примирної комісії підтверджуючі документи щодо замовлення спецодягу, взуття та засобів індивідуального захисту, які очікують отримати до кінця цього тижня, 08 червня 2018 року буде здійснена видача працівникам спецодягу та інших засобів.
 Після розгляду та обговорення пропозицій було прийняте рішення про виконання всіх вимог найманих працівників в найближчий термін.
 У зв’язку з прийняттям погодженого рішення засідання примирної комісії припинило свою роботу.
 Представник Відділення підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Спільна робота над питанням виплати заборгованості із заробітної плати на Волині дає позитивні результати

опубліковано 21 трав. 2018 р., 02:12 НСПП Волинь

 
11 травня 2018 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
 Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про проведену роботу та вжиття заходів в частині заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області станом на 01 травня 2018 року; 2. Про заборгованість із заробітної плати перед працівниками ПАТ «Електротермометрія» м. Луцька; 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області.
 Головуючий комісії С. Кошарук поінформував, що за статистичними даними станом на 01.04.2018 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 17143,5 тис.грн. У структурі загального боргу 14545,8 тис.грн або 84,8 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах.
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становить 13923,4 тис.грн. або 95,7 відсотка економічно активних підприємств.
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам станом на 01.04.2018 становив 622,4 тис.грн. або 4,3 відсотка економічно активних підприємств.
 Заборгованість підприємств-банкрутів – 2597,7 тис.грн. або 15,1 відсотка в загальній сумі.
 По місті Луцьку найбільша заборгованість із заробітної плати припадає на ПАТ «Електротермометрія». Як повідомили представники підприємства, причиною боргу є блокування рахунків, відшкодування пільгових пенсій підприємству та збільшення податку на землю.
 Після комісії начальник Відділення В. Демидюк провів робочу зустріч із представниками адміністрації ПАТ «Електротермометрія», в ході якої було обговорено причини ускладнення стану соціально-трудових відносин та надано роз’яснення щодо можливості вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також досягнуто домовленості про участь представників Відділення у загальних зборах трудового колективу з метою роз’яснення порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).
 По закінченню зустрічі домовились про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між адміністрацією підприємства та найманими працівниками.
 Того ж дня у Відділенні було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники Відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
 Також Відділенням взято на облік стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Електротермометрія» для здійснення комплексу заходів щодо запобігання виникнення колективного трудового спору (конфлікту), проводиться моніторинг, надаються консультації та рекомендації.

Під час узгоджувальної зустрічі вирішено колективний трудовий спір (конфлікт) на ПП «Там Проект-Сервіс»

опубліковано 14 трав. 2018 р., 02:20 НСПП Волинь

 08 травня 2018 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч із сторонами колективного трудового спору (конфлікту) приватного підприємства «Там Проект-Сервіс» (далі – ПП «Проект-Сервіс»), під час якої обговорено хід виконання четвертої вимоги найманих працівників.
 В узгоджувальній зустрічі взяли участь: директор ПП «Там Проект-Сервіс» А. Жига, представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників Н. Стороженко та завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко.
 Керівник підприємства поінформував, що адміністрації вдалося полегшити умови праці трудовому колективу, як це передбачено в четвертій вимозі найманих працівників, а саме: впроваджено засоби механізації та автоматизації виробництва, знижено та усунено запиленість повітря у приміщеннях, знижено інтенсивність шуму.
 В результаті вищевказаного А. Жига запропонував зняти з реєстрації колективний трудовий спір (конфлікт).
 Представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників підтримала пропозицію директора.
 В результаті узгоджувальної зустрічі, сторони колективного трудового спору (конфлікту) підписали Угоду № 4, в якій зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективний трудовий спір (конфлікт) вирішений.
 По закінченню зустрічі директор та представницький орган найманих працівників ПП «Там Проект-Сервіс» подякували представнику Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодження соціального діалогу між сторонами колективного трудового спору (конфлікту).

На Волині відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

опубліковано 2 трав. 2018 р., 05:20 НСПП Волинь

 
27 квітня 2018 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення В. Демидюк взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулось у конференц-залі спільного Українсько-Польського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Модерн-Експо».
 На порядку денному розглянули питання: 1. Внесення змін до складу територіальної тристоронньої соціально-економічної ради; 2. Стан обласного ринку праці та заходи по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон; 3. Актуальність розміру заробітної плати будівельників, зайнятих на будівництві об’єктів, які будуються за рахунок всіх рівнів бюджетних коштів; 4. Щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працюють на роботах з шкідливими і важкими та особливо важкими умовами праці.
 З першого питання порядку денного доповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Комар О.П.
 Щодо стану обласного ринку праці та заходів по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон виступив директор Волинського обласного центру зайнятості Романюк Р.В. Він висловив пропозиції забезпечити можливість виділення коштів з місцевих бюджетів (в тому числі об’єднаних територіальних громадах) для підтримки підприємницьких ініціатив серед безробітних громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості; запровадити систему підтримки роботодавців за працевлаштування безробітних на перше робоче місце (доплата або компенсація заробітної плати); звернутись до Федерації роботодавців України з проханням підтримати та долучитись до інформаційної компанії служби зайнятості «Живи та працюй в Україні!».
 Про актуальність розміру заробітної плати будівельників, зайнятих на будівництві об’єктів, які будуються за рахунок всіх рівнів бюджетних коштів доповів Голова правління Організації роботодавців будівельної галузі, Голова наглядової ради ПрАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Чорнуха В.Г. Він відмітив, що останні роки характерні великим відтоком робочої сили, а в першу чергу будівельників, з України за кордон. Волинь є одним із самих ризикованих регіонів в цьому напрямку і все це через низький рівень заробітної плати найманих працівників будівельної галузі.
 Щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працюють на роботах з шкідливими і важкими та особливо важкими умовами праці поінформував заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Трибощук О.В. Він зазначив, що станом на 01.04.2018 року по 272 суб’єктах господарювання області не відшкодованими залишаються видатки Пенсійного фонду України по виплаті та доставці пільгових пенсій на загальну суму 272,6 млн. грн. По Україні загалом борг з відшкодування такої категорії обов’язкових платежів – пільгових пенсій складає 10,7 млрд. гривень. Проблемним питанням погашення даного боргу, перш за все є те, що майже 76% від вказаної суми складають борги державних підприємств вугільної галузі області – 206,2 млн. грн. Місячні нарахування до відшкодування по них складають 3380,5 тис.грн (58,4% загальних нарахувань). Відшкодування даних витрат Фонду можливе лише при наданні відповідних субвенцій з державного бюджету або ж при зміні в установленому порядку механізму погашення витрат Фонду на виплату пільгових пенсій.
 Після розгляду та обговорення питань порядку денного члени територіальної тристоронньої соціально-економічної ради прийняли ряд рішень та звернень. Зокрема, звернення до Голови Ради Федерації роботодавців України Олійника Д.М. щодо вжиття заходів по зменшенню відтоку працездатного населення за кордон. У зверненні висловлене прохання вийти з клопотанням до Кабінету Міністрів України з метою привернути увагу Президента, Верховної Ради та Уряду України до питань щодо вирішення критичної ситуації з трудовою міграцією; лобіювати створення при Кабінеті Міністрів України Комітету з трудової міграції та робочої групи з метою розробки стратегії та цілісної міграційної політики щодо зменшення рівня відтоку кадрів з України; запропонувати Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в рамках децентралізації, відійти від практики централізованих розрахунків фіксованої кошторисної заробітної плати в будівельній галузі, житлово-комунальному господарстві та дорожньому будівництві; вийти з пропозиціями до Міністерства освіти, науки та молоді України з проханням переглянути перелік провідних професій робітничих та інженерних кадрів, підготовка яких буде проводитися за державні кошти; лобіювати запровадження системи підтримки роботодавців за працевлаштування молоді на перше робоче місце шляхом компенсації частини заробітної плати державою протягом 12 місяців у розмірі 40-60 відсотків; ініціювати проведення Всеукраїнського форуму «Збереження та розвиток трудового потенціалу України».
 Крім того, розглянувши стан відшкодування господарюючими суб’єктами області витрат пов’язаних з виплатою достроково призначених пільгових пенсій особам, які були зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, члени Волинської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради дійшли висновку, що існуючі правові норми щодо фінансування пільгових пенсій не враховують реального фінансового стану конкретних підприємств. У зв’язку з цим, прийнято звернення до голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради Розенка П.В. щодо удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працювали у шкідливих та важких умовах праці.

Узгоджувальні зустрічі на приватному підприємстві «Там Проект-Сервіс»

опубліковано 30 квіт. 2018 р., 01:32 НСПП Волинь

 23 та 24 квітня 2018 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись узгоджувальні зустрічі з головою представницького органу найманих працівників приватного підприємства «Там Проект-Сервіс» (далі – ПП «Там Проект-Сервіс») Н. Стороженко, участь у яких взяв завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко.
 Зустрічі проведено з метою обговорення шляхів вирішення четвертої вимоги найманих працівників, а саме: «Згідно ст. 158 КЗпП України полегшити умови праці працівників», та вирішення колективного трудового спору (конфлікту) в цілому.
 Голова представницького органу зазначила, що у зв’язку з покращенням фінансового стану на підприємстві, адміністрація почала полегшувати умови праці трудовому колективу як це передбачено законодавством України, впроваджуються засоби механізації та автоматизації виробництва, знижується та усувається запиленість повітря у приміщеннях, знижується інтенсивність шуму.
 В результаті зазначених дій було домовлено з адміністрацією підприємства про зняття четвертої вимоги з реєстрації.
 Завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко надав голові представницького органу зразки документів (Угоду) для вирішення колективного трудового спору (конфлікту).
 По закінченню зустрічі голова представницького органу ПП «Там Проект-Сервіс» подякувала представнику Відділення за сприяння у вирішенні колективного трудового спору, постійне консультування сторін щодо вирішення проблемних питань у правовому полі.

Примирна комісія задовольнила вимоги найманих працівників ТОВ «Дах Фасад»

опубліковано 24 квіт. 2018 р., 00:32 НСПП Волинь

 16 квітня 2018 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулось заключне засідання примирної комісії з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між уповноваженими представницькими органами найманих працівників відділів: продажу, покрівельних робіт, зварювання та ремонту, транспортного відділу товариства з обмеженою відповідальністю «Дах Фасад» (далі – ТОВ «Дах Фасад») та ТОВ «Дах Фасад». Примирна комісія розпочала свою роботу ще 09 квітня, сторони колективних трудових спорів вже тричі збирались для пошуку шляхів вирішення спорів.
 Участь у засіданні взяв завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко.
 Адміністрація товариства підготувала для розгляду на засіданні свої пропозиції щодо виконання вимог найманих працівників.
 Представник адміністрації ТОВ «Дах Фасад» поінформував, що керівництвом товариства вживаються заходи, спрямовані на виконання вимог найманих працівників, зареєстрованих Національною службою посередництва і примирення. Крім того, адміністрація ознайомила членів примирної комісії з фінансовим станом і новими замовленнями та запевнила, що дані вимоги будуть виконані.
 Після розгляду та обговорення пропозицій було прийняте рішення про виконання всіх вимог найманих працівників в найближчий термін.
 У зв’язку з прийняттям погодженого рішення засідання примирної комісії припинило свою роботу.
 Завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Результати роботи відділення НСПП у Волинській області за перший квартал 2018 року

опубліковано 5 квіт. 2018 р., 04:38 НСПП Волинь

 Упродовж першого кварталу 2018 року в межах повноважень, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та нормативно правовими актами НСПП, відділенням НСПП у Волинській області (далі – Відділення), у взаємодії з відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вживались правові та організаційні заходи щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, забезпечення, в межах компетенції, розвитку соціального діалогу в області.
 У звітному періоді Відділення сприяло вирішенню 9 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками зазначених спорів були 81 найманий працівник 5 підприємств, було висунуто 21 вимогу щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 8 примирних комісій та 23 узгоджувальні зустрічі з сторонами спорів. За сприяння Відділення вирішено 1 КТС (К) та задоволено 2 вимоги найманих працівників.
 З метою запобігання виникненню КТС (К) та стабілізації стану СТВ у зазначеному періоді Відділення здійснювало заходи щодо усунення 15 чинників дестабілізації стану СТВ на 15 підприємствах із чисельністю працюючих 3179 працівників. За сприяння Відділення попереджено виникнення 4 КТС (К), погашено заборгованість із заробітної плати на суму 6,8 млн.грн. Проведено 25 узгоджувальних зустрічей з адміністрацією та трудовими колективами підприємств, установ, організацій, стан СТВ яких перебуває на обліку ЗКТС (К). Також взято участь у 3 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат.
 Основними причинами ускладнення стану СТВ між сторонами соціального діалогу залишалась наявна заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати.
 Відділенням за звітний період розглянуто 68 звернень від фізичних та юридичних осіб, сторін СТВ, представників об’єднань громадян, якими було порушено 75 питань.
 З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ Відділення проводило роботу з інформування громадськості про свою діяльність. Спеціалістами Відділення здійснено 1 виступ на телебаченні. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті НСПП та сайті Відділення (http://nspp.volyn.net/) по 11 інформацій про діяльність Відділення. За звітний період проведено 1 «круглий стіл», 1 нараду-семінар для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ. Працівниками Відділення здійснено 8 виступів на нарадах, семінарах, «круглих столах», комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
 Для реалізації своїх завдань і функцій Відділення у своїй діяльності співпрацює з 9 арбітрами НСПП, 5 посередниками, в області на громадських засадах діють 18 інформаційно-консультаційних центрів НСПП.
 Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС (К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

У Луцькій міській раді обговорили стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати

опубліковано 28 бер. 2018 р., 04:07 НСПП Волинь

 27 березня 2018 року завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста.
 Засідання провів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Луцької міської ради К. Петрочук. На комісію були запрошені керівники 3-х економічно активних підприємств-боржників із виплати заробітної плати.
 Присутні розглянули питання: 1. Про стан своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах міста; 2. Про рівень оплати праці найманих працівників міста.
 Розпочинаючи засідання головуючий повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати станом на 01.03.2018 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 3-х економічно активних підприємствах міста становила 3764,1 тис. грн.
 У порівнянні з попереднім місяцем сума невиплаченої вчасно заробітної плати на економічно активних підприємствах міста частково зменшилась і на 01.02.2018 року вона складала 3919,1 тис. грн.
 Представник Відділення взяв участь в обговоренні питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Він зазначив, що на цих підприємствах Відділенням здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Зокрема, готуються й направляються рекомендації щодо можливих шляхів покращення стану соціально-трудових відносин.
 З метою встановлення причин існування заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста й з’ясування усіх можливих шляхів виходу з ситуації на засіданні було заслухано керівників підприємств-боржників.
 Того ж дня у Відділенні відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію, заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Круглий стіл на тему: «Стан соціально-трудових відносин в м. Володимир-Волинський Волинської області»

опубліковано 26 бер. 2018 р., 01:58 НСПП Волинь

 21 березня 2018 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась зустріч у формі круглого столу на тему: «Стан соціально-трудових відносин в м. Володимир-Волинський».
 Участь у зустрічі взяли: арбітр НСПП у м. Володимир-Волинський В. Дячук, начальник Відділення В. Демидюк та завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час круглого столу арбітр НСПП В. Дячук проінформував про стан соціально-трудових відносин у м. Володимир-Волинський. Зокрема, зазначив, що заборгованість із заробітної плати в місті станом на 01.03.2018 року становила 391,2 тис. грн. Загострення стану соціально-трудових відносин спостерігалось у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі № 1 та філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор». Однак, за оперативною інформацією, станом на 21.03.2018 у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі №1 повністю погашено заборгованість із заробітної плати.
 Завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко повідомив, що стан соціально-трудових відносин у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі №1 перебуває на обліку у Відділенні з лютого 2018 року. На підприємстві проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». За результатами вивчення стану соціально-трудових відносин вдалось з’ясувати, що основною причиною виникнення заборгованості із заробітної плати на підприємстві є невчасне відшкодування пільг і субсидій з Державного бюджету та несвоєчасні розрахунки населення за надані послуги.
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати є одним з головних чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах області, які викликають найбільше невдоволення серед найманих працівників. Він наголосив, що необхідно постійно проводити моніторинг стану виплати заробітної плати на всіх підприємствах області, з урахуванням виплати поточної заробітної плати, та оперативно реагувати на зростання заборгованості. Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством.
 Під час круглого столу, на основі інформації наданої арбітром НСПП було прийнято рішення про взяття на облік стану соціально-трудових відносин у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та знятті з обліку стану соціально-трудових відносин у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі №1.
 По закінченню круглого столу, начальник Відділення подякував арбітру НСПП за надану інформацію та зазначив, що тільки спільне та вчасне реагування допоможе всебічно сприяти вирішенню питань погашення заборгованості на підприємствах та недопущення їх виникнення. Присутні висловили сподівання, що такі зустрічі будуть проводитись і надалі. За підсумками роботи круглого столу у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановані відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Володимир-Волинський.

1-10 of 229