НОВИНИ

    
                        

Вирішено колективні трудові спори (конфлікти)

опубліковано 26 груд. 2019 р., 00:20 НСПП Волинь

 10 грудня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальні зустріч зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) фізичної особи-підприємця Тарасюк Ганни Несторівни (далі – ФОП Г. Тарасюк), під час яких обговорено хід виконання чотирьох вимог найманих працівників відділів вантажників та продажу.
 Участь у зустрічі взяли: ФОП Г. Тарасюк, представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників – М. Дорош та О. Владичко, заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Керівник поінформувала, що на даний час здійснюється компенсація відповідно до зареєстрованих вимог ст.ст. 72, 164 КЗпП України, також надається вихідний день, скорочується тривалість роботи напередодні святкових днів найманих працівників відділів згідно чинного законодавства України. У зв’язку з цим, Г. Тарасюк запропонувала зняти з реєстрації колективні трудові спори (конфлікти).
 Представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, підтримали пропозицію директора.
 В результаті узгоджувальних зустрічей, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди, в яких зазначили, що висунуті вимоги найманими працівниками виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.
 По закінченню зустрічі ФОП Г. Тарасюк та представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, подякували керівнику та працівникам Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодженні соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин товариства.Розпочато роботу примирних комісій по вирішенню КТС (К)

опубліковано 29 лист. 2019 р., 01:28 НСПП Волинь

 27 листопада 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись засідання примирних комісій з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К) між найманими працівниками відділів з прибирання приміщень, торгового, водіїв та вантажників фізичної особи-підприємця Олексюк Р. І. (далі – ФОП Олексюк Р.І.) та ФОП Олексюк Р.І. Участь у засіданнях взяв заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час засідання представник Відділення роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень. Також присутніх було ознайомлено з регламентом роботи примирної комісії та узгоджено організаційні питання.
 Члени комісій обговорили можливі шляхи вирішення КТС(К) та врегулювання даної ситуації відповідно до норм чинного законодавства.
 Олексюк Р.І. надала сторонам спору проект наказу, в якому йдеться про безоплатне забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
 Заслухавши підприємця, присутні дійшли згоди, що для повного, всебічного і об'єктивного вирішення вимог необхідно обговорити та узгодити запропоновану пропозицію з трудовими колективами відділів. Тому вирішили продовжити роботу примирних комісій на наступних засіданнях.
 Заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

На Волині відзначили 21-шу річницю НСПП

опубліковано 29 лист. 2019 р., 01:27 НСПП Волинь

 
25 листопада 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада, приурочена 21-й річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП).
 Участь у нараді взяли арбітри та посередники НСПП, а також на запрошення Відділення соціальні партнери – начальник управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації С. Авраменко, начальник юридичного відділу Волинського обласного центру зайнятості Н. Герасимчук, заступник начальника управління обробки даних – начальник відділу обробки даних економічної статистики Головного управління статистики у Волинській області Г. Королюк та начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики Головного управління статистики у Волинській області Н. Берегович.
 Традиційно під час наради проаналізовано діяльність Відділення за 10 місяців поточного року. На початку наради начальник Відділення В. Демидюк зачитав вітання голови НСПП О. Окіса з 21-ю річницею від дня утворення Служби та привітав присутніх від себе. Він зазначив, що з кожним роком НСПП набуває потужності і ефективно виконує основні свої функції: врегульовує колективні трудові спори в досудовому порядку, вчасно реагує та проводить відповідні заходи у випадках напруження стану соціально-трудових відносин в колективах підприємств, установ, організацій, сприяє процесу налагодження діалогу між сторонами соціально-трудових відносин.
Аналізуючи діяльність Відділення В. Демидюк зазначив, що рік видався напруженим, найбільш конфліктогенною була вугільна галузь, де ситуація в області, як і в Україні в цілому, залишається складною. За 10 місяців поточного року гірники Волині неодноразово вдавались до акцій соціального протесту з основною вимогою – погасити заборгованість із заробітної плати. На підприємствах вугільної галузі області Відділення постійно здійснює комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та моніторить ситуацію.
 Крім того, загострення стану соціально-трудових відносин відбувалось і в закладах освіти. Мали місце проблемні питання, пов’язані з недостатнім обсягом бюджетного фінансування, що призводило до виникнення заборгованості із заробітної плати. Відділення, за інформацією обласної профспілки працівників освіти і науки, взяло на облік і здійснює комплекс заходів у 16 закладах освіти, де є заборгованість із заробітної плати.
 Загалом протягом 10 місяців 2019 року Відділенням здійснювався комплекс заходів на 43 підприємствах, в установах, організаціях області, де зайнято майже 6 тис. працівників. Розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин виникали з питань невиконання вимог законодавства про працю, в основному через заборгованість з виплати заробітної плати. В результаті задіяних заходів попереджено виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на 25 підприємствах. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму 21,6 млн. грн.
 Також, протягом 10 місяців відділення сприяло вирішенню 26 колективних трудових спорів (конфліктів). На сьогоднішній день половина з них знято з реєстрації, як вирішені, 13 – знаходяться в стадії вирішення.
 Загалом Відділенням зареєстровано 40 вимог найманих працівників; вдалося вирішити 28 вимог найманих працівників; організовано та проведено 34 засідання примирних комісій та 81 узгоджувальну зустріч.
 Після виступу начальник Відділення запросив до слова посередника НСПП Л. Сітовську, яка вже майже рік, як призначена Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області. Вона привітала усіх зі святом та зазначила, що діяльність НСПП в Україні надзвичайно важлива, завдяки роботі Служби та її відділень в областях вдається знизити рівень соціальної напруги у трудових колективах підприємств, установ, організацій та забезпечити поліпшення стану соціально-трудових відносин в країні. Л. Сітовська коротко розповіла про свої повноваження, які вона виконує, як Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області, та з якими питаннями можна до неї звертатись.
 Під час наради відбулося урочисте вручення Почесних грамот НСПП посередникам, соціальним партнерам та працівникам Відділення.
 По закінченню наради В. Демидюк наголосив, що важливо й надалі спільно й злагоджено працювати у питаннях запобігання виникненню колективних трудових спорів, конфліктів, їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню правовим шляхом.

Відбувся семінар з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області

опубліковано 28 лист. 2019 р., 23:01 НСПП Волинь

 
12 листопада 2019 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) за участю всіх працівників відбувся семінар з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області (далі – Регіональний представник) Л. Сітовською на тему: «Актуальні проблеми реалізації законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних».
 В ході семінару Регіональний представник розповіла, що таке публічна інформація та яке право на неї має кожен громадянин, навела приклади найбільш поширених порушень, які допускають розпорядники інформації та останні новинки судової практики в сфері права на доступ до публічної інформації.
 Начальник Відділення В. Демидюк зазначив, що Відділення забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Національна служба посередництва і примирення та її відділення, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Наказу НСПП від 10.10.2012 № 118 «Про реалізацію Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 Також В.Демидюк поінформував присутніх про основи законодавства у сфері персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Зокрема, про порядок обробки персональних даних та здійснення контролю за додержанням законодавства у сфері захисту персональних даних. 
 Водночас Л. Сітовська повідомила, що з метою забезпечення виконання Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини функцій контролю за виконанням законодавства в сфері захисту персональних даних в Секретаріаті Уповноваженого створено Департамент з питань захисту персональних даних.
 За підсумками зустрічі було домовлено про подальше проведення спільних заходів спрямованих на підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин (найманих працівників, їх організацій та роботодавців), забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки.

Представникам управління соціального захисту надано роз’яснення про порядок вступу у КТС (К)

опубліковано 28 лист. 2019 р., 23:00 НСПП Волинь

 
12 листопада 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч із головою первинної профспілкової організації працівників управління соціального захисту населення А. Хітько та заступником начальника управління соціального захисту населення Н. Болда Маневицької райдержадміністрації через напружену ситуацію, яка склалася в колективі управління.
 Зростання соціальної напруги в управлінні соціального захисту населення Маневицької райдержадміністрації відбулось у зв’язку з повідомленням про скорочення чисельності працівників.
 В ході зустрічі було обговорено причини скорочення чисельності працівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Начальник Відділення В. Демидюк поінформував присутніх про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу.
 Голова первинної профспілкової організації працівників управління соціальної захисту населення Маневицької райдержадміністрації також письмово звернулася до Відділення (лист від 12.11.2019 № 14-01/02) за сприянням у вирішенні питань щодо врегулювання конфліктної ситуації та зменшення соціальної напруги.
 Начальник відділення наголосив на необхідності тісної співпраці за для забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин для вирішення проблемних питань. Також досягнуто домовленості продовжити консультування представників у разі необхідності юридичного супроводу.
 По закінченню зустрічі голова первинної профспілкової організації працівників управління соціальної захисту населення А. Хітько та заступник начальника управління соціального захисту населення Н. Болда подякували працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються роз’яснення та рекомендації в межах компетенції для стабілізації стану соціально-трудових відносин.

Під час узгоджувальної зустрічі вирішено колективні трудові спори (конфлікти) у ТОВ «Прайд-Інвест»

опубліковано 30 жовт. 2019 р., 03:04 НСПП Волинь

 
29 жовтня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч із сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) товариства з обмеженою відповідальністю «Прайд-Інвест» (далі – ТОВ «Прайд-Інвест»), під час якої обговорено хід виконання вимог найманих працівників бригад електромонтажників кабельних мереж, мулярів та паркетників.
 В узгоджувальній зустрічі взяли участь: директор ТОВ «Прайд-Інвест» А. Самчук, голови органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, бригад електромонтажників кабельних мереж І. Абрамчук, мулярів О. Кузьмич, паркетників А. Матвійчук та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Керівник підприємства А. Самчук поінформував, що адміністрації вдалося виконати останні вимоги, а саме: «Компенсувати витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту придбаних за власні кошти працівників відповідно до ст. 164 КЗпП України». В результаті вищевказаного директор запропонував зняти з реєстрації колективні трудові спори (конфлікти), як вирішені.
 Представники від найманих працівників підтримали пропозицію керівника підприємства.
 В результаті узгоджувальної зустрічі сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоду № 02, в якій зазначили, що висунуті вимоги найманих працівників виконані повністю і колективні трудові спори (конфлікти) вирішені.
 По закінченню зустрічі директор та голови органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників ТОВ «Прайд-Інвест» подякували представнику Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодження соціального діалогу між сторонами колективних трудових спорів (конфліктів).

Під час узгоджувальної зустрічі вирішено вимоги найманих працівників

опубліковано 30 жовт. 2019 р., 03:02 НСПП Волинь

 17 жовтня 2019 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись узгоджувальні зустрічі з сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) товариства з обмеженою відповідальністю «Прайд-Інвест» (далі – ТОВ «Прайд-Інвест»), під час яких розглянули хід виконання вимог найманих працівників, а саме:
 - «Забезпечити безплатно найманих працівників бригад ТзОВ «Прайд-Інвест» спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до ст. 163 КЗпП України».
 Участь у зустрічі взяли: роботодавець ТОВ «Прайд-Інвест» А. Самчук, голови органів, уповноважених представляти інтереси найманих працівників, бригад електромонтажників кабельних мереж І. Абрамчук, мулярів О. Кузьмич, паркетників А. Матвійчук та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Директор підприємства поінформував голів уповноважених представницьких органів про фінансово-економічний стан підприємства. Також було обговорено заходи, які спільно здійснюються керівництвом та представниками трудового колективу з метою покращення стану соціально-трудових відносин.
 Крім того, А. Самчук повідомив сторін про безоплатне надання найманим працівникам бригад електромонтажників кабельних мереж, мулярів та паркетників спеціального одягу, взуття та інших засобів індивідуального захисту. Після чого, керівник запропонував зняти з реєстрації вимоги найманих працівників.
 Представники від найманих працівників підтвердили цю інформацію та погодилися із зняттям вимог.
 В результаті узгоджувальних зустрічей сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди про вирішення вимог найманих працівників.
 Ю. Сиротенко, підводячи підсумки зустрічі, подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності докласти зусиль для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Примирною комісією прийнято погоджене рішення

опубліковано 30 жовт. 2019 р., 03:01 НСПП Волинь

 17 жовтня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись засідання примирних комісій по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками відділів з прибирань приміщення, торгового, транспортного, охоронників та вантажників фізичної особи-підприємця Павлючик Євгенії Василівни (далі – ФОП Павлючик Є.В.) та ФОП Павлючик Є.В.
 Участь у роботі примирних комісій взяв заступник начальник Відділення Ю. Сиротенко, ФОП Павлючик Є.В, та голови представницьких органів найманих працівників.
 На початку засідання примирних комісій заступник начальника Відділення роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень. Крім того, було узгоджено організаційні питання.
 Сторони примирних комісій обговорили можливі шляхи виконання вимог найманих працівників та та врегулювання даної ситуації відповідно до норм чинного законодавства.
 Павлючик Є.В. поінформувала, що вживатимуться всі необхідні заходи щодо виконання вимог найманих працівників. Також підприємець надала свої пропозиції щодо задоволення вимог, зареєстрованих Національною службою посередництва і примирення.
 Після заслуховування аргументів та доводів сторін колективних трудових спорів (конфліктів), розглянувши матеріали спорів та дослідивши усі обставини справ, примирними комісіями прийняті погоджені рішення по усіх вимогах найманих працівників.
 У зв’язку з прийняттям погоджених рішень примирні комісії припинили свою роботу.
 Ю. Сиротенко зазначив, що завдяки налагодженню конструктивного соціального діалогу спір вирішується відповідно до вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Представники сторін постійно консультуються у Відділенні та дотримуються всіх наданих рекомендацій.

Співпраця відділення НСПП з органами місцевого самоврядування

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:17 НСПП Волинь   [ оновлено 27 вер. 2019 р., 04:17 ]

 26 вересня 2019 року заступник начальника відділення НСПП у Волинській області Ю. Сиротенко взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради (далі – ЛМР), яку провів начальник управління з питань праці ЛМР (далі – начальник управління) Н. Ігнатчук.
 Під час комісії обговорено стан виплати заробітної плати та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати, своєчасність сплати податку на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України підприємствами міста.
 Начальник управління Н. Ігнатчук повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати станом на 01.09.2019 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 3-х економічно активних підприємствах міста становила 9,0 млн. грн, із яких 3,5 млн. грн заборгували своїм працівникам ПАТ «Електротермометрія»; 0,3 млн. грн. – ПП «Там Проект-Сервіс»; 5,2 млн. грн. – ДКП «Луцьктепло». У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах сума невиплаченої вчасно заробітної плати зросла 40,7 %.
 На засідання комісії було запрошено керівників 3-х економічно активних підприємств-боржників для звіту щодо стану виплати заробітної плати та перспективи погашення боргу перед найманими працівниками. Однак, поінформувати членів комісії про ситуацію із заборгованістю перед своїми працівниками прийшли представники лише одного підприємства.
 Заступник начальника Ю. Сиротенко поінформував присутніх, що на приватному підприємстві «Там Проект-Сервіс» склалася така ситуація через існування дебіторської заборгованості за надані підприємством послуги з виготовлення проектної документації. На даний час підприємством ведеться претензійно-позовна робота щодо стягнення дебіторської заборгованості.
 Того ж дня у відділенні НСПП у Волинській області відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому конфліктних ситуацій стану соціально-трудових відносин.

Співпраця відділення НСПП у Волинській області із Головним управлінням статистики області

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:15 НСПП Волинь

 
19 вересня 2019 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у семінарі, який відбувся у Головному управлінні статистики у Волинській області. 
 На порядку денному розглянули питання: 
 1. Формування основних показників визначення реальної заробітної плати (доповідач – заступник начальника відділу аналізу даних демографічної та соціальної політики Головного управління статистики у Волинській області А. Захарчук); 
 2. Статистична інформація щодо оплати праці та соціально-трудових відносин населення (доповідач – начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної політики Головного управління статистики у Волинській області Н. Берегович). 
 Крім того, під час семінару учасники обговорили питання оплати праці, зокрема проблеми несвоєчасної або неповної виплати заробітної плати в області. 
 З цього питання виступив заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко. Він наголосив, що наявна заборгованість із виплати заробітної плати лишається однією з головних причин виникнення конфліктних ситуацій у колективах підприємств, установ та організацій області. За його словами, на кожному з підприємств, де Відділення здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) заробітна плата не виплачується або виплачується не в повному обсязі. Ю. Сиротенко зазначив, що посилена увага Відділення приділяється пошуку шляхів врегулювання розбіжностей соціально - трудових відносин правовим шляхом із застосуванням примирно-переговорних процедур в рамках діючого законодавства та Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Учасників семінару було поінформовано про стан соціально-трудових відносин в області. 
 По завершенню свого виступу Ю. Сиротенко подякував керівництву Головного управління статистики за запрошення взяти участь у семінарі та зазначив, що співпраця Відділення з управлінням дає змогу на основі аналізу статистичних даних попередити випадки виникнення колективних трудових спорів.

1-10 of 291