НОВИНИ

    
                        

Робоча зустріч із заступником голови Профспілки працівників освіти і науки

опубліковано 19 черв. 2020 р., 00:51 НСПП Волинь   [ оновлено 19 черв. 2020 р., 01:24 ]

 16 червня 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч начальника В. Демидюка із заступником голови Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшиним.
 Метою зустрічі було обговорення напрямків спільної діяльності спрямованої на поліпшення трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
 О. Матвіїшин повідомив про стан соціально-трудових відносин та можливі причини виникнення конфліктних ситуацій у галузі освіти. Начальник Відділення відзначив, що ведення соціального діалогу – це одна із засад соціальної стабільності суспільства та шлях до цивілізованого вирішення нагальних проблем та висловив сподівання на подальший розвиток взаємних відносин з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин у трудових колективах закладів – членів вищезазначених Профспілок.
 Крім того, начальником Відділення було надано детальні роз’яснення про порядок проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.
 В результаті робочої зустрічі була досягнута домовленість про подальшу співпрацю та оперативний обмін інформацією з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин та збереження соціальної стабільності в трудових колективах закладів освіти Волинської області.

Співпраця відділення НСПП у Волинській області з трудовим арбітром НСПП

опубліковано 30 бер. 2020 р., 06:20 НСПП Волинь

 
11 березня 2020 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк провів робочу зустріч із трудовим арбітром НСПП у м. Володимир-Волинський В. Дячком з метою обговорення стану соціально-трудових відносин в м. Володимир-Волинський.
 Трудовий арбітр НСПП проінформував, що заборгованість із заробітної плати у місті станом на 01.03.2020 становила 166,5 тис. грн. Загострення стану соціально-трудових відносин спостерігається у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та Фермерському господарстві «Західний Буг» Юнака Сергія Петровича.
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати та недостатні темпи її погашення є одним із основних факторів негативного впливу на стан соціально-трудових відносин на підприємствах області. Він наголосив, що необхідно постійно проводити моніторинг стану виплати заробітної плати на всіх підприємствах області, з урахуванням виплати поточної заробітної плати, та оперативно реагувати на зростання заборгованості. Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством.
 На основі інформації, наданої В. Дячуком, було прийняте рішення про взяття на облік стану соціально-трудових відносин у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та Фермерському господарстві «Західний Буг» Юнака Сергія Петровича.
 По закінченню зустрічі начальник Відділення подякував арбітру НСПП за надану інформацію та зазначив, що тільки спільне та вчасне реагування допоможе всебічно сприяти вирішенню питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах та недопущення її виникнення. Присутні висловили сподівання, що такі зустрічі будуть проводитись і надалі.

Стан виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах області обговорили на комісії у Волинській облдержадміністрації

опубліковано 26 лют. 2020 р., 23:37 НСПП Волинь

 
 20 лютого 2020 року начальник відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації О. Троханенко.
 Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації О. Гобод поінформувала, що за попередніми статистичними даними відбулось збільшення заборгованості з виплати заробітної плати в області на 10317,0 тис. грн та станом на 01.02.2020 вона становила 38826,4 тис. грн. У структурі загального боргу 36274,8 тис. гривень, або 93,4 відсотка, становила заборгованість на економічно активних підприємствах.
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам становив 1782,6 тис. гривень, або 4,9 відсотка економічно активних підприємств, на комунальних підприємствах області – 5024,9 тис. грн.
 Разом з тим, директор департаменту зазначила, що станом на 01 лютого поточного року виникла заборгованість із заробітної плати на КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», ВП шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля». Загалом борги з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств вугільної галузі становили 25564,0 тис. грн.
 Під час дискусії начальник Відділення В. Демидюк проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Найближчим часом плануються зустрічі з профспілковими лідерами шахт для обговорення шляхів зниження соціальної напруги в колективах підприємств вугільної галузі.
 В ході комісії заслухали керівників найбільших підприємств-боржників, зокрема директорів ДКП «Луцьктепло» та ДП «Волиньвугілля».
 За результатами засідання тимчасової комісії прийнято ряд рішень щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
 За результатами роботи комісії у Відділенні проведено робочу нараду, під час якої проаналізовано ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Підписано угоду про співпрацю між відділенням НСПП у Волинській області та Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України в області

опубліковано 20 лют. 2020 р., 04:53 НСПП Волинь

 
6 лютого 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч начальника Відділення В. Демидюка з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області (далі – Регіональний представник) Л. Сітовською з метою підписання Угоди про співпрацю.
 Угоду укладено за для об’єднання зусиль сторін, спрямованих на поліпшення стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Волинської області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню.
 Зокрема, в рамках виконання Угоди, сторони домовились взаємодіяти шляхом обміну об’єктивною інформацією для здійснення прогнозування стану соціально-трудових відносин; завчасного взаємного інформування у разі ускладнення соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області; надання в межах повноважень правової допомоги сторонам соціально-трудових відносин з питань захисту їх трудових, соціально-економічних прав та інтересів; підвищення рівня правової культури сторін соціального діалогу тощо.
 
Начальник Відділення подякував Регіональному представнику за співпрацю та наголосив, що підписання Угоди дасть можливість оперативніше реагувати на всі без винятку сигнали соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ та організацій області.

Під час «круглого столу» обговорено проблеми в освітній галузі

опубліковано 29 січ. 2020 р., 05:54 НСПП Волинь

 
21 січня 2020 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбувся «круглий стіл» із заступником голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України (далі – Профспілка) О.Матвіїшиним на тему: «Стан соціально-трудових відносин у закладах освіти Іваничівського району».
 Згідно порядку денного О. Матвіїшин доповів про погіршення стану соціально-трудових відносин у закладах освіти Іваничівського району Волинської області через несвоєчасну виплату заробітної плати.
 Він пояснив, що через недостатнє фінансування освітньої субвенції на 2019 рік, працівникам окремих закладів освіти Іваничівського району не виплачена заробітна плата за грудень 2019 року та існує загроза її невиплати у січні 2020 року.
 За словами О. Матвіїшина, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях вживають заходи, спрямовані на забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, однак вирішити це питання лише за рахунок фінансового ресурсу місцевих бюджетів району у них не має можливості, потрібно залучати бюджети усіх рівнів.
 У ході зустрічі начальник Відділення В. Демидюк надав консультаційні та методичні роз'яснення щодо практичного застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Також під час «круглого столу» були обговорені шляхи подальшої співпраці Відділення з Профспілкою та напрями їх спільної діяльності, що сприятиме стабілізації соціально-трудових відносин у закладах освіти та науки Волинської області.
 За підсумками роботи «круглого столу» у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановано відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин в установах та закладах освіти області.

Підсумки роботи відділення НСПП у Волинській області за 2019 рік

опубліковано 29 січ. 2020 р., 05:52 НСПП Волинь

 Упродовж 2019 року діяльність відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) була спрямована на виконання завдань, визначених законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог в Україні» та нормативно правовими актами НСПП. Відділенням здійснювались заходи, спрямовані на забезпечення правового супроводу примирних процедур, здійснення посередництва у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів); прогнозування та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів); сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій області; підвищення рівня правових знань сторін соціально-трудових відносин; сприяння забезпеченню здійснення соціального діалогу, проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності профспілок та організацій роботодавців. 
 Відділення з метою виконання завдань та функцій взаємодіє з обласною та районними державними адміністраціями, Волинською обласною радою, виконавчим комітетом Луцької міської ради, Федерацією профспілок області, обласними галузевими профспілковими організаціями, Волинським обласним об’єднанням організацій роботодавців, керівниками та профспілковими представниками підприємств, установ та організацій області. 
 Аналіз Відділення причин ускладнення СТВ, виникнення КТС (К), конфліктів, проведення акцій соціального протесту показав, що при домінуючих вимогах – ліквідувати заборгованість із виплати заробітної плати, забезпечити своєчасну виплату поточної зарплати, не допускати утворення нової заборгованості – найманими працівниками в багатьох випадках висувалися й вимоги забезпечення інших соціальних гарантій і пільг, створення належних умов і охорони праці та ін. Частина ускладнень СТВ, виникнення спорів (конфліктів) була в 2019 році спричинена суб'єктивними факторами – порушеннями роботодавцями або уповноваженими ними органами (представниками) законодавства про працю, незабезпеченням ними належних умов праці, її охорони, прав, інтересів та соціальних гарантій працівників та ін. 
 Протягом 2019 року Відділення сприяло вирішенню 30 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками зазначених спорів були 227 найманих працівників 7 підприємств. У цих КТС (К) було висунуто 68 вимог щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 46 засідань примирних комісій та 98 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів. За сприяння Відділення вирішено 20 КТС (К) та задоволено 42 вимоги найманих працівників. 
 Упродовж 2019 року з метою запобігання виникненню КТС(К) Відділенням взято на облік 43 конфліктні ситуації на 43-х підприємствах. З врахуванням 2-х підприємств, де конфліктні ситуації залишались неврегульованими на початок року, Відділення сприяло врегулюванню 45 конфліктних ситуацій на 45 підприємствах, де зайнято 6075 працівників. 
 За звітний період врегульовано 44 розбіжності щодо невиконання вимог законодавства про працю, або 97,8% до загальної кількості. За цей період погашено 35,1 млн. грн. заборгованості (99,0% загальної суми, що стала основною причиною виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин – 35,5 млн. грн.). 
 В розрізі видів економічної діяльності конфліктні ситуації, що перебували на обліку Відділення, розподілилися наступним чином: 
 - промисловість – 12 (26,7% від загальної кількості), у т.ч. 6 – добувна, 4 – переробна; постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 2; 
 - будівництво – 5 (11,1%); 
 - транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 6 (13,3%); 
 - професійна, наукова та технічна діяльність – 3 (6,7%); 
 - державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 1 (2,2%); 
 - освіта - 16 (35,6%); 
 - охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 1 (2,2%). 
 Упродовж 2019 року Відділенням в ході здійснення заходів із запобігання виникненню КТС (К) проведено 90 узгоджувальних зустрічей з учасниками СТВ. Також Відділенням взято участь у 12 засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат. На засіданнях було заслухано 45 керівників підприємств області, а загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на зазначених підприємствах склала 31,5 млн. грн. 
 За звітний період Відділення сприяло зменшенню соціального напруження та пошуку взаємоприйнятих рішень між сторонами конфліктів при проведенні найманими працівниками трьох протестних дій, пов’язаних з частковим або повним припиненням роботи. 
 Основними причинами проведення акцій соціального протесту залишаються наявна заборгованість із виплати заробітної плати та хронічне зволікання з виплатою поточної заробітної плати. На окремих підприємствах з метою привернення уваги до нагальних проблем, наймані працівники декілька разів вдавались до акцій соціального протесту. 
 В усіх випадках застосування найманими працівниками акцій соціального протесту або інших видів протестних дій, працівники Відділення приділяли значну увагу своєчасному відстеженню ситуації, сприянню взаємодії сторін соціального діалогу у процесі врегулювання розбіжностей, введення протестних дій працівників у правове русло. 
 З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ Відділення проводило роботу з інформування громадськості про свою діяльність. За рік здійснено 27 виступів. Також Відділенням проведено 13 робочих зустрічей, «круглих столів», нарад-семінарів з працівниками позаштатних інституцій НСПП. Працівники Відділення брали участь у роботі 17 навчально-практичних семінарів, «круглих столів», конференцій та інших заходах. Ця робота проводиться в тісній співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцево­го самоврядування, профспілковими організаціями, навчальними закладами та керівництвом підприємств. 
 На сайті НСПП у рубриках «Новини», «Практика вирішення КТС», «Актуальні питання», «Репрезентативність сторін соціального діалогу» розміщено 34 інформаційних повідомлення Відділення щодо діяльності по сприянню врегулювання КТС(К) та запобіганню їх виникненню. 
 Оперативно висвітлюється інформація про діяльність Відділення на офіційному сайті Відділення (http://nspp.volyn.net/) та на сайтах сторін соціального діалогу. За звітний період опубліковано 44 статті. 
 Для реалізації своїх завдань і функцій Відділення у своїй діяльності співпрацює з 9 арбітрами НСПП, 5 посередниками, в області на громадських засадах діють 18 інформаційно-консультаційних центрів НСПП. 
 Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС (К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

На Волині відзначили 21-шу річницю НСПП

опубліковано 29 лист. 2019 р., 01:27 НСПП Волинь

 
25 листопада 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада, приурочена 21-й річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП).
 Участь у нараді взяли арбітри та посередники НСПП, а також на запрошення Відділення соціальні партнери – начальник управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації С. Авраменко, начальник юридичного відділу Волинського обласного центру зайнятості Н. Герасимчук, заступник начальника управління обробки даних – начальник відділу обробки даних економічної статистики Головного управління статистики у Волинській області Г. Королюк та начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики Головного управління статистики у Волинській області Н. Берегович.
 Традиційно під час наради проаналізовано діяльність Відділення за 10 місяців поточного року. На початку наради начальник Відділення В. Демидюк зачитав вітання голови НСПП О. Окіса з 21-ю річницею від дня утворення Служби та привітав присутніх від себе. Він зазначив, що з кожним роком НСПП набуває потужності і ефективно виконує основні свої функції: врегульовує колективні трудові спори в досудовому порядку, вчасно реагує та проводить відповідні заходи у випадках напруження стану соціально-трудових відносин в колективах підприємств, установ, організацій, сприяє процесу налагодження діалогу між сторонами соціально-трудових відносин.
Аналізуючи діяльність Відділення В. Демидюк зазначив, що рік видався напруженим, найбільш конфліктогенною була вугільна галузь, де ситуація в області, як і в Україні в цілому, залишається складною. За 10 місяців поточного року гірники Волині неодноразово вдавались до акцій соціального протесту з основною вимогою – погасити заборгованість із заробітної плати. На підприємствах вугільної галузі області Відділення постійно здійснює комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та моніторить ситуацію.
 Крім того, загострення стану соціально-трудових відносин відбувалось і в закладах освіти. Мали місце проблемні питання, пов’язані з недостатнім обсягом бюджетного фінансування, що призводило до виникнення заборгованості із заробітної плати. Відділення, за інформацією обласної профспілки працівників освіти і науки, взяло на облік і здійснює комплекс заходів у 16 закладах освіти, де є заборгованість із заробітної плати.
 Загалом протягом 10 місяців 2019 року Відділенням здійснювався комплекс заходів на 43 підприємствах, в установах, організаціях області, де зайнято майже 6 тис. працівників. Розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин виникали з питань невиконання вимог законодавства про працю, в основному через заборгованість з виплати заробітної плати. В результаті задіяних заходів попереджено виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на 25 підприємствах. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму 21,6 млн. грн.
 Також, протягом 10 місяців відділення сприяло вирішенню 26 колективних трудових спорів (конфліктів). На сьогоднішній день половина з них знято з реєстрації, як вирішені, 13 – знаходяться в стадії вирішення.
 Загалом Відділенням зареєстровано 40 вимог найманих працівників; вдалося вирішити 28 вимог найманих працівників; організовано та проведено 34 засідання примирних комісій та 81 узгоджувальну зустріч.
 Після виступу начальник Відділення запросив до слова посередника НСПП Л. Сітовську, яка вже майже рік, як призначена Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області. Вона привітала усіх зі святом та зазначила, що діяльність НСПП в Україні надзвичайно важлива, завдяки роботі Служби та її відділень в областях вдається знизити рівень соціальної напруги у трудових колективах підприємств, установ, організацій та забезпечити поліпшення стану соціально-трудових відносин в країні. Л. Сітовська коротко розповіла про свої повноваження, які вона виконує, як Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області, та з якими питаннями можна до неї звертатись.
 Під час наради відбулося урочисте вручення Почесних грамот НСПП посередникам, соціальним партнерам та працівникам Відділення.
 По закінченню наради В. Демидюк наголосив, що важливо й надалі спільно й злагоджено працювати у питаннях запобігання виникненню колективних трудових спорів, конфліктів, їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню правовим шляхом.

Відбувся семінар з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області

опубліковано 28 лист. 2019 р., 23:01 НСПП Волинь

 
12 листопада 2019 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) за участю всіх працівників відбувся семінар з Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області (далі – Регіональний представник) Л. Сітовською на тему: «Актуальні проблеми реалізації законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних».
 В ході семінару Регіональний представник розповіла, що таке публічна інформація та яке право на неї має кожен громадянин, навела приклади найбільш поширених порушень, які допускають розпорядники інформації та останні новинки судової практики в сфері права на доступ до публічної інформації.
 Начальник Відділення В. Демидюк зазначив, що Відділення забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Національна служба посередництва і примирення та її відділення, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Наказу НСПП від 10.10.2012 № 118 «Про реалізацію Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 Також В.Демидюк поінформував присутніх про основи законодавства у сфері персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Зокрема, про порядок обробки персональних даних та здійснення контролю за додержанням законодавства у сфері захисту персональних даних. 
 Водночас Л. Сітовська повідомила, що з метою забезпечення виконання Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини функцій контролю за виконанням законодавства в сфері захисту персональних даних в Секретаріаті Уповноваженого створено Департамент з питань захисту персональних даних.
 За підсумками зустрічі було домовлено про подальше проведення спільних заходів спрямованих на підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин (найманих працівників, їх організацій та роботодавців), забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки.

Представникам управління соціального захисту надано роз’яснення про порядок вступу у КТС (К)

опубліковано 28 лист. 2019 р., 23:00 НСПП Волинь

 
12 листопада 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч із головою первинної профспілкової організації працівників управління соціального захисту населення А. Хітько та заступником начальника управління соціального захисту населення Н. Болда Маневицької райдержадміністрації через напружену ситуацію, яка склалася в колективі управління.
 Зростання соціальної напруги в управлінні соціального захисту населення Маневицької райдержадміністрації відбулось у зв’язку з повідомленням про скорочення чисельності працівників.
 В ході зустрічі було обговорено причини скорочення чисельності працівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Начальник Відділення В. Демидюк поінформував присутніх про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу.
 Голова первинної профспілкової організації працівників управління соціальної захисту населення Маневицької райдержадміністрації також письмово звернулася до Відділення (лист від 12.11.2019 № 14-01/02) за сприянням у вирішенні питань щодо врегулювання конфліктної ситуації та зменшення соціальної напруги.
 Начальник відділення наголосив на необхідності тісної співпраці за для забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин для вирішення проблемних питань. Також досягнуто домовленості продовжити консультування представників у разі необхідності юридичного супроводу.
 По закінченню зустрічі голова первинної профспілкової організації працівників управління соціальної захисту населення А. Хітько та заступник начальника управління соціального захисту населення Н. Болда подякували працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються роз’яснення та рекомендації в межах компетенції для стабілізації стану соціально-трудових відносин.

Співпраця відділення НСПП з органами місцевого самоврядування

опубліковано 27 вер. 2019 р., 04:17 НСПП Волинь   [ оновлено 27 вер. 2019 р., 04:17 ]

 26 вересня 2019 року заступник начальника відділення НСПП у Волинській області Ю. Сиротенко взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради (далі – ЛМР), яку провів начальник управління з питань праці ЛМР (далі – начальник управління) Н. Ігнатчук.
 Під час комісії обговорено стан виплати заробітної плати та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати, своєчасність сплати податку на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України підприємствами міста.
 Начальник управління Н. Ігнатчук повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати станом на 01.09.2019 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 3-х економічно активних підприємствах міста становила 9,0 млн. грн, із яких 3,5 млн. грн заборгували своїм працівникам ПАТ «Електротермометрія»; 0,3 млн. грн. – ПП «Там Проект-Сервіс»; 5,2 млн. грн. – ДКП «Луцьктепло». У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах сума невиплаченої вчасно заробітної плати зросла 40,7 %.
 На засідання комісії було запрошено керівників 3-х економічно активних підприємств-боржників для звіту щодо стану виплати заробітної плати та перспективи погашення боргу перед найманими працівниками. Однак, поінформувати членів комісії про ситуацію із заборгованістю перед своїми працівниками прийшли представники лише одного підприємства.
 Заступник начальника Ю. Сиротенко поінформував присутніх, що на приватному підприємстві «Там Проект-Сервіс» склалася така ситуація через існування дебіторської заборгованості за надані підприємством послуги з виготовлення проектної документації. На даний час підприємством ведеться претензійно-позовна робота щодо стягнення дебіторської заборгованості.
 Того ж дня у відділенні НСПП у Волинській області відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому конфліктних ситуацій стану соціально-трудових відносин.

1-10 of 291