НОВИНИ

    
                        

На Волині відбувся «круглий стіл» із завідувачами інформаційно-консультаційними центрами НСПП

опубліковано 28 бер. 2019 р., 02:22 НСПП Волинь

 
27 березня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» на тему: «Стан соціально-трудових відносин в містах Нововолинськ та Володимир-Волинський».
 Участь в обговоренні теми взяли: завідувачі інформаційно-консультаційними центрами Національної служби посередництва і примирення (далі – ІКЦ НСПП) у м. Нововолинськ І. Цьось (начальник відділу управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому) та у м. Володимир-Волинський Т. Ільницька (начальник відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці і соціального захисту населення виконкому міської ради), начальник Відділення В. Демидюк та його заступник Ю. Сиротенко.
 Під час «круглого столу» проаналізовано методи співпраці Відділення із ІКЦ НСПП. Зокрема, наголошено на п. 3.5 Угоди про взаємодію в галузі вдосконалення соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волинської області, укладеної між Відділенням та Головним управлінням праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської обласної державної адміністрації, де передбачено щомісячно до 25 числа надсилати до Відділення інформацію про стан соціально-трудових відносин (заборгованості по заробітній платі та стан її погашення) на підприємствах, в установах, організаціях районів та про інші порушення трудового законодавства.
 Завідувачі ІКЦ НСПП І. Цьось та Т. Ільницька проінформували представників Відділення про стан соціально-трудових відносин у містах Нововолинськ та Володимир-Волинський. Зокрема, зазначили, що заборгованість із заробітної плати в містах станом на 01.03.2019 становила у Нововолинську – 3112,7 тис. грн., Володимир-Волинську – 292,2 тис. грн.
 Спостерігається загострення стану соціально-трудових відносин на Державному підприємстві «шахта № 1» «Нововолинська»; у відокремленому підрозділі «Західно-Українська виконавча дирекція з ліквідації шахт «Державного підприємства» об’єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» «Нововолинська»; філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор».
 Начальник Відділення В. Демидюк повідомив, що стан соціально-трудових відносин на вищезазначених підприємствах перебуває на обліку в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Працівниками Відділення проводиться моніторинг, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 В. Демидюк наголосив, що спільна робота Відділення та ІКЦ НСПП й надалі повинна бути направлена на стабілізацію стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ та організацій області. Завдяки налагодженому діалогу вдається запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), незважаючи на високу напругу в трудових колективах, що зумовлена, насамперед, проблемою виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
 Під час «круглого столу» завідувачів ІКЦ НСПП було забезпечено необхідними інформаційно-консультаційними та методичними матеріалами, ознайомлено з інформацією про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях області за січень-лютий 2019 року.
 По закінченню всі учасники подякували один одному за плідну роботу та домовились надалі взаємодіяти з метою підвищення рівня правової культури громадян, сприяння вирішенню питань погашення заборгованості на підприємствах та недопущення їх виникнення.

Під час узгоджувальної зустрічі вирішені перші вимоги найманих працівників ТОВ «Дах Фасад»

опубліковано 28 бер. 2019 р., 02:20 НСПП Волинь

 
21 березня 2019 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) товариства з обмеженою відповідальністю «Дах Фасад» (далі – ТОВ «Дах Фасад»), під час якої розглянули хід виконання вимог найманих працівників.
 Участь у зустрічі взяли: роботодавець ТОВ «Дах Фасад» С. Кальчик, голови органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, відділів продажу П. Дзенюк, покрівельних робіт О. Грицюк, зварювання та ремонту Ю. Федчук, транспортного відділу Ю. Карпюк, начальник Відділення В. Демидюк та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Директор підприємства поінформував голів уповноваженого представницького органу про те, що на підприємстві покращився фінансовий стан в результаті збільшення об’єму роботи та нових замовлень, у зв’язку з цим, адміністрація почала виплачувати заробітну плати вчасно два рази на місяць, як це передбачено законодавство України. Після чого, С. Кальчик запропонував зняти з реєстрації перші вимоги найманих працівників, а саме:
 – «Здійснювати виплату заробітної плати два рази на місяць, відповідно до вимог статті 115 КЗпП України».
 Представники від найманих працівників підтвердили цю інформацію та погодилися із зняттям вимог та зазначили, що наймані працівники готові повністю підтримати подальші дії адміністрації підприємства для вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в цілому.
 В результаті узгоджувальної зустрічі сторони колективних трудових спорів (конфліктів) підписали Угоди про вирішення перших вимог найманих працівників.
 В. Демидюк, підводячи підсумки зустрічі, подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності докласти зусиль для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

У Луцькій міській раді проаналізовано стан погашення заборгованості із заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах міста

опубліковано 28 бер. 2019 р., 02:18 НСПП Волинь

 
14 березня поточного року у Луцькій міській раді відбулось засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста (далі – Комісія), участь у якій взяв заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко.
 Комісія відбулась під головуванням начальника управління з питань праці Луцької міської ради (далі – начальник управління) Н. Ігнатчука. На засідання були запрошені керівники 4-х економічно активних підприємств-боржників із виплати заробітної плати.
 Присутні розглянули питання порядку денного:
 - про стан своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах міста;
 - про рівень оплати праці найманих працівників міста.
 Розпочинаючи Комісію Н. Ігнатчук поінформував, що станом на 01 лютого поточного року заборгованість на чотирьох економічно активних підприємствах Луцька становила 3805,4 мільйона гривень а саме: ПАТ «Електротермометрія»; ДКП «Луцьктепло», ДП «Волинський облавтодор» та Філія «Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця ДП «Волинський облавтодор».
 З метою встановлення причин існування заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста й з’ясування усіх можливих шляхів виходу з ситуації на засіданні було заслухано керівників підприємств-боржників.
 Заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко поінформував присутніх, що на ДП «Волинський облавтодор» здійснюється комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). Крім того, повідомив, що наразі представники Відділення домовляються з керівником підприємства про вивчення стану соціально-трудових відносин.
 Того ж дня у Відділенні відбулась нарада, на якій проаналізовано інформацію, заслухану на комісії, з метою попередження в майбутньому випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

У ТОВ «Інвест Прайд» примирна комісія прийняла погоджене рішення

опубліковано 28 бер. 2019 р., 02:16 НСПП Волинь

 
11 березня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) примирна комісія продовжила роботу з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками відділів збуту готової продукції, складальників виробів із дерева та логістики товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд») та адміністрацією ТОВ «Інвест Прайд», засідання якої було розпочате 05 березня поточного року. 
 Участь у роботі примирної комісії взяли: роботодавець І. Грисюк, уповноважені представницьким органом найманих працівників В. Поліщук та С. Кравчук, заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час засідання представник Відділення роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективного трудового спору (конфлікту), завдання та функції примирної комісії, порядок прийняття рішень. Також, присутніх було ознайомлено з регламентом роботи примирної комісії та узгоджено організаційні питання.
 Члени примирної комісії обговорили можливі шляхи виконання вимог найманих працівників, а саме:
 1.Здійснювати виплату заробітної плати два рази на місяць,відповідно до вимог статті 115 КЗпП України;
 2. Компенсувати витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту придбаних за власні кошти працівників відповідно до ст. 164 КЗпП України;
 3. У разі роботи у вихідний день компенсацію проводити за згодою сторін, наданням іншого робочого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі згідно ст. 72 КЗпП України.
 Керівник товариства ознайомив членів примирної комісії з пропозиціями щодо виконання вимог найманих працівників, надав інформацію про фінансовий стан та нові замовлення спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, які очікуються в найближчий термін. Також були надані відповідні підтверджуючі документи.
 Представники від найманих працівників розглянувши пропозиції надані адміністрацією товариства одноголосно прийняли рішення про виконання всіх вимог найманих працівників відділів збуту готової продукції, складальників виробів із дерева та логістики в найближчий термін.
 У зв’язку з прийняттям погодженого рішення засідання примирної комісії припинило свою роботу.
 Ю. Сиротенко підсумовуючи подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

Відбулась узгоджувальна зустріч з головою представницького органу

опубліковано 27 лют. 2019 р., 00:27 НСПП Волинь

 


 25 лютого 2019 року у приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із головою представницького органу найманих працівників відділу складальників виробів із дерева товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест Прайд» (далі – ТОВ «Інвест Прайд»).
 В ході зустрічі заступником начальника Відділення Ю. Сиротенком було роз’яснено порядок створення примирних органів з вирішення колективного трудового спору (конфлікту) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Зокрема, ознайомлено із завданнями та функціями примирної комісії, порядком проведення її засідань та прийняття рішень, а також з регламентом роботи примирної комісії.
 Голова представницького органу М. Дмитрук проінформував представника Відділення, що на підприємстві відбуваються зустрічі з роботодавцем підприємства, під час яких обговорюються шляхи виконання вимог найманих працівників. В результаті таких зустрічей було домовлено із керівником підприємства І. Грисюком про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу для вирішення вимог.
 Також М. Дмитрук проінформував, що відповідно до наданих Відділенням зразків була підписана Угода про створення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору (конфлікту).
 По закінченні зустрічі Ю. Сиротенко наголосив на необхідності докласти зусиль для прискорення вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

Голові профспілкової організації шахти №10 «Нововолинська» надано роз’яснення про порядок вступу у КТС (К)

опубліковано 27 лют. 2019 р., 00:21 НСПП Волинь

  20 лютого 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч з головою первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» (далі – ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська») В. Прадідом.
 Причиною зустрічі стало ускладнення стану соціально-трудових відносин на ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» через заборгованість із виплати заробітної плати працівникам за грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року.
 В ході зустрічі було обговорено причини виникнення заборгованості із заробітної плати. Начальник Відділення В.Демидюк поінформував голову ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» В. Прадіда про порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу. Також під час зустрічі надано зразки документів щодо порядку вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) та роз’яснено правомірність проведення акцій протесту відповідно до ст.42 Гірничого закону України.
 Крім того, голова ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» звернувся до Відділення (лист від 20.02.2019) за сприянням у вирішенні питання щодо виплати заборгованості із заробітної плати за грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року.
 По закінченню зустрічі голова профспілки подякував працівникам Відділення за проведену роз’яснювальну роботу, було домовлено про подальшу тісну співпрацю з метою забезпечення конструктивного діалогу між сторонами соціально-трудових відносин підприємства для вирішення проблемних питань. Також досягнуто домовленості продовжити консультування ППО НПГУ ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» у разі необхідності юридичного супроводу.
 Відділення постійно моніторить ситуацію на підприємстві, надаються роз’яснення та рекомендації в межах компетенції для стабілізації стану соціально-трудових відносин.

Прочитано лекцію для студентів Луцького педагогічного коледжу

опубліковано 20 лют. 2019 р., 00:46 НСПП Волинь

 
14 лютого 2019 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – відділення НСПП) Ю. Сиротенко прочитав лекцію для студентів першого курсу Луцького педагогічного коледжу.
 Під час лекції висвітлено такі питання:
 - Національна служба посередництва і примирення, як єдиний державний орган, який здійснює врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів);
 - поняття колективного трудового спору (конфлікту), порядок реєстрації та вирішення спорів.
 На початку свого виступу Ю. Сиротенко розповів про основні завдання Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП), її функції. Назвав нормативно-правові акти, якими керується служба та її відділення в областях у своїй діяльності. Також поінформував про правові підстави та форми співпраці відділення НСПП з Федерацією профспілок Волинської області, обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
 Представник відділення НСПП роз’яснив студентам поняття колективного трудового спору (конфлікту) та за яких обставин він виникає, порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт), ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу, про хід примирних процедур, трудовий арбітраж відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Крім того, заступник начальника навів фактичні дані діяльності відділення НСПП, зокрема, проінформував студентів, що протягом 2018 року відділення НСПП сприяло вирішенню 17 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками яких були 137 найманих працівників, 7 підприємств. У цих КТС (К) було висунуто 37 вимог щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 28 засідань примирних комісій та 70 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів. За сприяння відділення НСПП вирішено 8 КТС (К) та задоволено 17 вимог найманих працівників
 Студентів найбільше цікавило, з якими питаннями звертаються до відділення НСПП громадяни, Ю. Сиротенко повідомив, що це питання правового регулювання оплати праці, порядку отримання компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, не задоволення рівнем заробітної плати, порядку надання матеріальної допомоги на оздоровлення, застосування режиму неповного робочого дня, втрата робочих місць, укладання колективного договору, виконання умов колективних договорів, а також порядку надання відпусток.
 По закінченню виступу заступник начальника поінформував, де знаходиться відділення НСПП та повідомив студентів, що кожен громадянин може прийти до представників служби та проконсультуватись з того чи іншого питання.
 Ю. Сиротенко подякував за увагу та запевнив, що відділення НСПП завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, що відносяться до компетенції служби.

Підсумки роботи відділення НСПП у Волинській області за 2018 рік

опубліковано 28 січ. 2019 р., 23:20 НСПП Волинь

 Упродовж 2018 року діяльність відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) була спрямована на виконання завдань, визначених законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог в Україні» та нормативно правовими актами НСПП. Відділенням здійснювались заходи, спрямовані на забезпечення правового супроводу примирних процедур, здійснення посередництва у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів); прогнозування та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів); сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій області; підвищення рівня правових знань сторін соціально-трудових відносин; сприяння забезпеченню здійснення соціального діалогу, проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності профспілок та організацій роботодавців.
 Відділення з метою виконання завдань та функцій взаємодіє з обласною та районними державними адміністраціями, Волинською обласною радою, виконавчим комітетом Луцької міської ради, Федерацією профспілок області, обласними галузевими профспілковими організаціями, Волинським обласним об’єднанням організацій роботодавців, керівниками та профспілковими представниками підприємств, установ та організацій області.
 Протягом 2018 року Відділення сприяло вирішенню 17 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К), безпосередніми учасниками зазначених спорів були 137 найманих працівників, 7 підприємств. У цих КТС (К) було висунуто 37 вимог щодо невиконання вимог законодавства про працю. З метою сприяння вирішення КТС (К) проведено 28 засідань примирних комісій та 70 узгоджувальних зустрічей із сторонами спорів. За сприяння Відділення вирішено 8 КТС (К) та задоволено 17 вимог найманих працівників
 Однією з головних причин дестабілізації стану соціально - трудових відносин (далі – СТВ) у трудових колективах підприємств, організацій та установ області лишається наявна заборгованість із виплати заробітної плати. Загальна сума заборгованості по області станом на 01.12.2018 становила 28,5 млн.грн. У структурі боргу заборгованість на 25 економічно активних підприємствах складає 26,1 млн. грн. або 91,5%; 1 підприємстві-банкруті – 2,4 млн. грн. або 8,5 відсотків. Основну частину боргу утворено у містах Нововолинську (46,2%), Луцьку (30,4%) та Іваничівському районі (13,5%).
 Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату станом на 01.12.2018 становила 3,7 тис. волинян, зайнятих на економічно активних підприємствах області, або 2,2% від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 7050 грн.
 За звітний період з метою запобігання виникненню КТС (К) та поліпшення стану СТВ Відділенням здійснювались заходи щодо усунення 41 дестабілізаційного чинника, які призвели до загострення стану СТВ у 41 випадку ускладнення стану СТВ на підприємствах, в установах, організаціях області із загальною чисельністю працюючих 7385 осіб. У 39 випадках на виробничому рівні (або у 95,1% випадків) вдалось запобігти виникненню КТС (К).
 Аналіз Відділення кількісного та якісного змісту чинників загострення стану СТВ показав, що найбільш поширеними причинами ускладнення відносин між роботодавцями та найманими працівниками залишаються невиконання роботодавцями вимог законодавства про працю.
 Упродовж звітного періоду було ліквідовано 39 чинників дестабілізації стану СТВ на 39 підприємствах, що на 18,2 % більше ніж у 2017 році.
 За цей період погашено 32653,0 тис. грн. заборгованості (95,4% загальної суми, що стала основною причиною виникнення дестабілізації – 34220,7 тис. грн.).
 В розрізі видів економічної діяльності випадки дестабілізації стану СТВ, що перебували на обліку Відділення, розподілилися наступним чином:
 - промисловість – 11 (26,8% від загальної кількості), у т.ч. 5 – добувна, 2 – переробна, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря - 4;
 - водопостачання; каналізація, поводження з відходами – 1 (2,4%);
 - будівництво – 6 (14,6%);
 - оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 1 (2,4%);
 - транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 8 (19,5%);
 - інформація та телекомунікації – 1 (2,4%);
 - операції з нерухомим майном – 3 (7,3%);
 - професійна, наукова та технічна діяльність – 2 (4,9%);
 - державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – 1 (2,4%);
 - освіта - 1 (2,4%);
 - охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 6 (14,6%).
 З метою сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин та запобігання виникненню КТС (К) працівники Відділення постійно беруть участь в засіданнях обласної, міської комісіях з питань забезпечення своєчасності повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат. Протягом року взято участь у 13 засіданнях зазначених комісій, на яких заслухано 41 керівника підприємств області. Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на цих підприємствах склала 34198,2 тис. грн.
 Відділення здійснювало моніторинг акцій соціального протесту, надавало роз’яснення сторонам соціального діалогу щодо врегулювання розбіжностей та спрямовувало конфліктні ситуації в правове поле.
 Упродовж 2018 року найманими працівниками проведено 15 протестних дій, пов’язаних з частковим або повним припиненням роботи та акції соціального протесту. Учасниками яких були 1175 чол.
 Основними причинами проведення колективних припинень роботи та акцій соціального протесту залишаються наявна заборгованість із виплати заробітної плати та хронічне зволікання з виплатою поточної заробітної плати.
 У поєднані з цими причинами загострення СТВ в колективах підприємств спричиняють й інші чинники, зокрема щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту.
 Зокрема, упродовж звітного періоду одинадцять разів з вимогою щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати проводили акції протестів наймані працівники відокремленого підрозділу Шахта №9 «Нововолинська» Державного підприємства «Волиньвугілля». Також шахтарі висували вимоги щодо збереження робочих місць та не проведення реструктуризації шахти.
 Тричі вимагали погашення заборгованості із заробітної плати, продовження фінансування будівництва шахти №10 «Нововолинська» та застосовували акції соціального протесту наймані працівники Державного підприємства «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська»
 Одним із напрямків роботи Відділення є організація роботи щодо своєчасного та об’єктивного розгляду звернень фізичних та юридичних осіб, представників об’єднань громадян без статусу юридичної особи, у задоволенні їх прав та інтересів. Протягом 2018 року до Відділення надійшло 295 звернень від фізичних та юридичних осіб, в яких було порушено 310 питань.
 З метою підвищення рівня правової культури учасників СТВ Відділення проводило роботу з інформування громадськості про свою діяльність. Спеціалістами Відділення здійснено 1 виступ на телебаченні. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті НСПП та сайті Відділення (http://nspp.volyn.net/) 37 та 40 інформацій про діяльність Відділення. За звітний період проведено 1 «круглий стіл», 4 наради-семінари для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ. Працівниками Відділення здійснено 27 виступів на нарадах, семінарах, «круглих столах», комісіях з питань погашення заборгованості із заробітної плати, також прочитано 2 лекції.
 Для реалізації своїх завдань і функцій Відділення у своїй діяльності співпрацює з 9 арбітрами НСПП, 5 посередниками, в області на громадських засадах діють 18 інформаційно-консультаційних центрів НСПП.
 Відділення і надалі здійснюватиме заходи щодо сприяння своєчасному вирішенню КТС (К) та стабілізації стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях області.

Примирна комісія прийняла погоджене рішення

опубліковано 28 січ. 2019 р., 23:17 НСПП Волинь

 
10 січня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулись засідання примирних комісій по вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками відділів охоронників, водіїв, автослюсарів та паркувальників фізичної особи-підприємця Москалюк Ольги Сергіївни (далі – ФОП Москалюк О.) та ФОП Москалюк О.
Участь у роботі примирних комісій взяв начальник Відділення Демидюк В., заступник начальника Сиротенко Ю., Москалюк О. та голови представницьких органів найманих працівників.
 На початку засідань примирних комісій начальник Відділення роз’яснив послідовність розгляду і вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), завдання та функції примирної комісії, порядок проведення її засідань та прийняття рішень. Крім того, присутніх було ознайомлено з регламентом роботи примирної комісії та узгоджено організаційні питання.
 Сторони примирних комісій обговорили можливі шляхи виконання вимог найманих працівників.
 Москалюк О. ознайомила членів примирних комісій з фінансовим станом та запевнила, що зі сторони підприємця вживатимуться всі необхідні заходи щодо виконання вимог найманих працівників. Також вона погодилась, що висунуті вимоги є обґрунтованими відповідно до норм чинного законодавства, зокрема статей 72 та 54 Кодексу законів про працю України.
 Після дослідження всіх матеріалів сторони колективних трудових спорів (конфліктів) одноголосно прийняли рішення про задоволення всіх вимог найманих працівників відділів в найближчий час.
 У зв’язку з прийняттям погодженого рішення примирні комісії припинили свою роботу.
 Демидюк В. підсумовуючи, подякував всім присутнім за плідну співпрацю та наголосив на необхідності подальшої взаємодії сторін для прискорення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Проведено узгоджувальну зустріч у ТОВ «Прайд-Інвест»

опубліковано 27 груд. 2018 р., 04:51 НСПП Волинь

 20 грудня 2018 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено узгоджувальну зустріч із сторонами колективного трудового спору (конфлікту) товариства з обмеженою відповідальністю «Прайд-Інвест» (далі – ТОВ «Прайд-Інвест»), під час якої обговорено хід виконання вимог найманих працівників бригади штукатурів.
 В узгоджувальній зустрічі взяли участь: директор ТОВ «Прайд-Інвест» А. Самчук, представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, А. Ковальчук та заступник начальника Відділення Ю. Сиротенко.
 Директор товариства повідомив, що підприємство виграло тендер на будівництво нового об’єкту, в результаті чого планується покращення фінансового стану та збільшення обсягу роботи, що в свою чергу дасть можливість адміністрації задовольнити вимоги найманих працівників на початку наступного року. Крім того, роботодавець надав підтверджуючі документи щодо вищевказаного.
 Представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, зазначила, що даний тендер дасть можливість в найближчий термін зняти колективний трудовий спір (конфлікт) з реєстрації, як вирішений.
 По закінченню зустрічі директор підприємства та представник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, ТОВ «Прайд-Інвест» подякували представнику Відділення за проведену роботу, зокрема, в налагодженні соціального діалогу між сторонами колективного трудового спору (конфлікту).

1-10 of 261