НОВИНИ‎ > ‎

Додержання законодавства про оплату праці – спільна робота органів місцевого самоврядування та відділення НСПП у Волинській області

опубліковано 30 серп. 2012 р., 06:29 НСПП Волинь
    
28 серпня 2012 року в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради, членом якої є.
    На комісію було запрошено керівників економічно активних підприємств міста, підприємств-боржників та керівників підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату.
    Присутні обговорили питання про стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах м.Луцька.
    Начальник управління економіки Луцької міської ради поінформувала про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста. Вона повідомила, що станом на 01 серпня 2012 року загальна сума боргу із виплати заробітної плати по місту складала 4425,1 тис. грн, із якої 50 відсотків припадає на економічно активні підприємства. У порівнянні з попереднім місяцем в переліку економічно активних підприємств-боржників з’явились ще два підприємства. У цей же час одне приватне підприємство вийшло із цього переліку. Також протягом серпня місяця на трьох підприємствах міста Луцька дещо скоротилась сума заборгованості із виплати заробітної плати.
    Майже всі керівники підприємств-боржників проігнорували запрошення комісії. За рішенням попереднього засідання, їхні прізвища були надруковані у газеті «Луцький замок».
    Директор Луцького підприємства електротранспорту, на якому зареєстрований колективний трудовий спір, пояснив, що ситуацію з виплати на підприємстві ускладнює несвоєчасне надходження державної субвенції.
     На комісії також обговорили рівень оплати праці на підприємствах міста. За даними статистичних спостережень, в місті продовжує зменшуватись кількість підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. У січні таких підприємств було 44, в червні - 8, у липні – лише 7.
    Робоча група комісії вирішила підготувати лист до податкової інспекції з проханням перевірити підприємства з рівнем заробітної плати нижчим за мінімальну.
    За результатами роботи комісії, у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments