НОВИНИ‎ > ‎

Круглий стіл на тему: «Стан соціально-трудових відносин в м. Володимир-Волинський Волинської області»

опубліковано 26 бер. 2018 р., 01:58 НСПП Волинь
 21 березня 2018 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась зустріч у формі круглого столу на тему: «Стан соціально-трудових відносин в м. Володимир-Волинський».
 Участь у зустрічі взяли: арбітр НСПП у м. Володимир-Волинський В. Дячук, начальник Відділення В. Демидюк та завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко.
 Під час круглого столу арбітр НСПП В. Дячук проінформував про стан соціально-трудових відносин у м. Володимир-Волинський. Зокрема, зазначив, що заборгованість із заробітної плати в місті станом на 01.03.2018 року становила 391,2 тис. грн. Загострення стану соціально-трудових відносин спостерігалось у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі № 1 та філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор». Однак, за оперативною інформацією, станом на 21.03.2018 у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі №1 повністю погашено заборгованість із заробітної плати.
 Завідувач сектора правового забезпечення Відділення Ю. Сиротенко повідомив, що стан соціально-трудових відносин у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі №1 перебуває на обліку у Відділенні з лютого 2018 року. На підприємстві проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». За результатами вивчення стану соціально-трудових відносин вдалось з’ясувати, що основною причиною виникнення заборгованості із заробітної плати на підприємстві є невчасне відшкодування пільг і субсидій з Державного бюджету та несвоєчасні розрахунки населення за надані послуги.
 Начальник Відділення В. Демидюк відмітив, що заборгованість із виплати заробітної плати є одним з головних чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах області, які викликають найбільше невдоволення серед найманих працівників. Він наголосив, що необхідно постійно проводити моніторинг стану виплати заробітної плати на всіх підприємствах області, з урахуванням виплати поточної заробітної плати, та оперативно реагувати на зростання заборгованості. Крім того, за словами начальника Відділення, варто посилити роботу з підвищення рівня правової культури трудових колективів, профспілок, які повинні захищати права та законні інтереси найманих працівників, в тому числі, шляхом застосування примирних процедур, передбачених чинним законодавством.
 Під час круглого столу, на основі інформації наданої арбітром НСПП було прийнято рішення про взяття на облік стану соціально-трудових відносин у філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та знятті з обліку стану соціально-трудових відносин у Володимир-Волинській житлово-експлуатаційній конторі №1.
 По закінченню круглого столу, начальник Відділення подякував арбітру НСПП за надану інформацію та зазначив, що тільки спільне та вчасне реагування допоможе всебічно сприяти вирішенню питань погашення заборгованості на підприємствах та недопущення їх виникнення. Присутні висловили сподівання, що такі зустрічі будуть проводитись і надалі. За підсумками роботи круглого столу у Відділенні проаналізовано отримані матеріали, а також сплановані відповідні заходи з метою недопущення загострення стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Володимир-Волинський.
Comments