НОВИНИ‎ > ‎

На Волині обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати

опубліковано 10 лист. 2014 р., 04:50 НСПП Волинь


   6 листопада 2014 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, що відбулась під головуванням заступника голови Волинської обласної державної адміністрації С.Кудрявцева.
     На засіданні комісії були присутні керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, голови районних державних адміністрацій, представники міських (міст обласного значення) рад. Також було запрошено керівників підприємств-банкрутів.           

Присутні розглянули два питання порядку денного: Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області станом на 1 листопада 2014 року; Про проведену роботу в області протягом січня-жовтня 2014 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області.
           З першого питання доповіли: заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю. Кобець та керівники підприємств-боржників.
         Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, як протягом минулого року, так і в цьому році є одним із головних пріоритетів області.

За його словами, з початку 2014 року проведено 6 засідань обласної тимчасової комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на рівні міст та районів - 100, на яких заслухано 142 керівника підприємств-боржників.
          За статистичними даними станом на 1 жовтня 2014 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 16,7 млн грн.
      Внаслідок проведеної роботи, за оперативними даними, станом на 1 листопада 2014 борг зменшився на 9,4 млн грн. і становить 7,3 млн грн. Зменшення боргу відбулося за рахунок повного погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Державному підприємстві «Передпусткова дирекція шахти №10 «Нововолинська» де борг становив майже 6,1 млн. гривень.
        В обговоренні першого питання взяв участь начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович. Він поінформував присутніх з питання заборгованості із заробітної плати на ПП «Руфусів», яке перебуває в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділення.
      Він зазначив, що за період перебування даного підприємства на обліку, з лютого 2014 року, заборгованість зросла в 3,4 рази. Керівник підприємства повідомив відділення, що погашення боргу із заробітної плати буде здійснюватись по мірі надходження коштів на розрахунковий рахунок підприємства та згідно поданого графіку. Повне погашення заплановано до 1 грудня 2014 року.
    Про проведену роботу в області протягом січня-жовтня 2014 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області доповів в.о. начальника головного управління юстиції в області С.Карасюк.
     Того ж дня О. Клімовичем було проведено робочу нараду у відділенні НСПП та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань.

Comments