НОВИНИ‎ > ‎

На Волині обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці

опубліковано 19 вер. 2013 р., 04:05 НСПП Волинь   [ оновлено 19 вер. 2013 р., 04:06 ]
    
    19 серпня 2013 року в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із зарплат, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у відеоселекторному режимі. Засідання провів заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Е. Стоєв.
    На комісії були присутні голови райдержадміністрацій, міські (міст обласного значення) голови, керівники окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій області. 
    Присутні розглянули питання: про підсумки проведеної роботи за липень 2013 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності; про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.
    Як поінформувала директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації С. Мишковець, станом на 1 серпня поточного року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становить 3,3 млн грн. З цієї суми економічно активні підприємства боргують 1,3 млн грн, економічно неактивні – 335,7 тис грн, наростили заборгованість підприємства-банкрути – 1,7 млн грн. С. Мишковець наголосила, що на державних підприємствах заборгованість із заробітної плати відсутня. 
    Про стан дотримання мінімальних гарантій оплати праці розповіла заступник начальника територіальної державної інспекції праці Н. Киричук. Вона зазначила, що державна інспекція праці виявила порушення щодо неналежного нарахування зарплат на 69 підприємствах області. Незалежно від рівня кваліфікації, робітникам нараховували заробітну плату у сумі 1150 гривень. 
    Заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв, з огляду на ситуацію в області, дав низку доручень відповідним службам щодо активізації роботи із боржниками та подякував всім присутнім за співпрацю. Він підкреслив, що в результаті спільно проведених заходів членами комісії в області намітилась тенденція до зменшення заборгованості з виплати заробітної плати. 
    За результатами роботи комісії у відділенні НСПП у Волинській області проведено робочу нараду. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments