НОВИНИ‎ > ‎

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 30 бер. 2016 р., 00:24 НСПП Волинь
 
 25 березня 2016 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В.Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 березня 2016 року; 2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску та платежів до Пенсійного фонду України в області ; 3. Про проведену роботу в області протягом 2016 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів області.
 Заступник голови облдержадміністрації С.Кошарук повідомив, що за статистичними даними станом на 1 березня 2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 23661,3 тис.гривень.
 У структурі загального боргу 21236,7 тис.грн. або 89,8 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах.
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на підприємства державної форми власності, а саме на ДП «Волиньвугілля» та підпорядковані відокремлені підрозділи, яка становила 14204,0 тис. грн., або 66,9 відсотка економічно активних підприємств.
 На ДП «Волинський облавтодор» та його філіях області борг перед працівниками станом на 1 березня 2016 року становив 2681,4 тис. грн., або 12,6 відсотка економічно активних підприємств.
 Відділенням здійснюється комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та зняття соціальної напруги в колективах цих державних підприємств.
 Заборгованість на комунальних підприємствах становила 3729,4 тис.грн. або 17,6 відсотка економічно активних підприємств; підприємствах-банкрутах – 2325,3 тис.грн. або 9,8 відсотка в загальній сумі; економічно неактивних підприємствах області – 99,3 тис.грн., або 0,4 відсотка в загальній сумі.
 С. Кошарук відмітив, що за оперативними даними станом на 18 березня 2016 року повністю погашено заборгованість із заробітної плати на Луцькому підприємстві електротранспорту, на якому розпорядженням НСПП від 15.12.2015 року № 298-р зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт).
 По закінченні роботи тимчасової комісії було прийнято відповідні рішення, зокрема, заступник голови облдержадміністрації наголосив, що необхідно забезпечити складання графіків повного погашення у 2016 році заборгованості із заробітної плати для кожного підприємства та вживати заходів щодо їх дотримання.
 Того ж дня у Відділенні було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з інформацією, що розглядалась на засіданні тимчасової комісії. Працівники Відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, де через заборгованість із заробітної плати залишаються напруженими соціально-трудові відносини.
Comments