НОВИНИ‎ > ‎

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 31 жовт. 2017 р., 07:08 НСПП Волинь
 30 жовтня 2017 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
 Засідання провела директор департаменту соціального захисту Волинської обласної державної адміністрації населення О. Гобод.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 жовтня 2017 року; 2. Про заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах м. Луцька. Вжиті заходи щодо зменшення боргу; 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області; 4. Про проведену роботу та вжиття заходів в частині дотримання законодавства з дотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці.
 Директор департаменту соціального захисту населення О. Гобод поінформувала, що за статистичними даними станом на 01.10.2017 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області в порівняні до попереднього місяця зросла на 7421,1тис. і становила 27586,7 тис. гривень. У структурі загального боргу 24939,7 тис.грн. або 90,0 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах, загальна їх кількість в області – 29. Найбільше таких підприємств в м. Луцьку – 6, м. Нововолинську – 5, м. Ковелі - 3 Іваничівському районі – 4.
 Значна сума заборгованості із заробітної плати (19710,0 тис. грн., або 79,0 відсотків економічно активних підприємств) припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно-правові форми). Серед найбільших боржників є підприємства вугільної галузі: ВП Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», ВП шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля». Під час дискусії начальник Відділення проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також В.Демидюк повідомив, що й надалі відділення сприятиме поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігатиме виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, в установах та організаціях області.
 По закінченню роботи тимчасової комісії О.Гобод повідомила, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України В.Гройсмана від 28.08.2017 № 31971/5/1-17, з метою вжиття невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам направлено листи головам райдержадміністрацій, міським головам щодо активізації роботи на місцях.
 Того ж дня у відділенні НСПП в області було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments