НОВИНИ‎ > ‎

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 6 бер. 2018 р., 01:44 НСПП Волинь   [ оновлено 6 бер. 2018 р., 05:21 ]
 28 лютого 2018 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
 Засідання провів перший заступник голови облдержадміністрації О. Степанцов.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 1 лютого 2018 року; 2. Про внесення змін до діючого законодавства про проведення перевірок роботодавців та вжиття заходів в частині дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; 3. Про проведену роботу та вжиття заходів з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-банкрутах області; 4. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області.
 Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації О.Комар поінформувала, що за статистичними даними станом на 01.02.2018 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 27458,1 тис. грн. У структурі загального боргу 24817,3 тис. грн. або 90,4 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах, загальна їх кількість в області – 25. Найбільша їх кількість в м.Нововолинську – 7 підприємств-боржників, а саме, це підприємства вугільної галузі, борги яких становлять 17710,6 тис. грн., в м. Луцьку – 4 підприємства, де сума боргу з виплати заробітної плати становила 3919,1 тис. грн., та у м. Ковелі – 3 підприємства, їх борг становить 836,8 тис. гривень.
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно-правові форми) та становить 23020,1 тис. гривень або 92,8 відсотка економічно активних підприємств.
 Крім того, О. Комар поінформувала, що серед найбільших боржників є підприємства вугільної галузі: ВП Шахта № 9 «Нововолинська» (7410,5 тис. грн), ВП шахта Бужанська – (7039,9 тис. грн).
 Під час обговорення В. Демидюк проінформував учасників комісії, що на цих підприємствах відділенням НСПП у Волинській області проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 По закінченню роботи тимчасової комісії О. Степанцов повідомив, що на виконання листа Міністерства соціальної політики України від 16.01.2018 № 684/0/2-18/28 та протокольного рішення Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат від 18.12.2017 в області розроблені графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати та встановлено контроль за ходом їх виконання.
 Разом з тим перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що за оперативними даними станом на 26.02.2018 відбулося значне зменшення заборгованості із заробітної плати, загальна сума боргу – 8819,5 тис. грн.
 Того ж дня у відділенні НСПП в області було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments