НОВИНИ‎ > ‎

На Волині обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати

опубліковано 26 лист. 2018 р., 06:02 НСПП Волинь
 
01 листопада 2018 року заступник начальника відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. Засідання провів заступник голови облдержадміністрації С. Кошарук.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області та дотримання мінімальної гарантії в оплаті станом на 01 жовтня 2018 року; 2. Про роботу, спрямовану на зменшення заборгованості зі спати єдиного внеску, страхових внесків та відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій; 3. Про вжиття заходів та проведену роботу щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій м. Луцька; 4. Про вжиті заходи з питань погашення боргу з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій м. Нововолинська.
 Головуючий комісії С. Кошарук поінформував, що за статистичними даними сума заборгованості з виплати заробітної плати в області станом на 01.10.2018 становила 26075,9 тис. грн. У структурі загального боргу 23651,0 тис. грн. або 90,7 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Крім того, значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на підприємства вугільної галузі, а саме: ДП «Волиньвугілля»; ДП «Шахта №1«НВ»; ДП «Передпускова дирекція шахти № 10» «Нововолинська»; ВП «Шахта «Бужанська»; ВП «Волиньвантажтранс»; ВФ ДП «Регіональні електричні мережі»; ВП «Санаторій «Шахтар»; ВП «Шахта № 9» «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля».
 Заступник голови облдержадміністрації поінформував, що за оперативними даними станом на 29.10.2018 борг з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств вугільної галузі значно зменшився і становив 5429,5 тис. грн.
 Під час обговорення причин заборгованості із виплати заробітної плати на вище перелічених підприємствах заступник начальника Відділення проінформував учасників комісії, що Відділенням проводиться моніторинг стану соціально-трудових відносин на цих підприємствах, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемних питань у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 По закінченню роботи тимчасової комісії С. Кошарук повідомив, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України В. Гройсмана від 28.08.2017 № 31971/5/1-17, з метою вжиття невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам направлено листи головам райдержадміністрацій, міським головам щодо активізації роботи на місцях.
 Того ж дня у Відділенні проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники Відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments