НОВИНИ‎ > ‎

На Волині переобрали голову територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік

опубліковано 26 січ. 2018 р., 04:30 НСПП Волинь
 
23 січня цього року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) В. Демидюк взяв участь у засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулось у Луцькому міському центрі зайнятості.
 Начальник Відділення є членом територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (за згодою), що дає можливість тісної співпраці з профспілками, роботодавцями і органами влади для ефективного сприяння стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волині.
 На порядку денному розглянули питання: 1. Дотримання законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати в області; 2. Про рівень пенсійного забезпечення в області та дотримання прав застрахованих осіб;
 3. Надання послуг обласною службою зайнятості військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО; 4. Про передачу повноважень голови територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік.
 На засіданні головував В. Гунчик, голова Волинської обласної державної адміністрації. Він зазначив, що питання зайнятості, оплати праці та виплати пенсій – це три взаємопов’язані теми, які є основою соціально-економічного розвитку краю.
 Під час розгляду питання дотримання законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати на Волині заступник начальника Головного управління ДФС в області Б. Шинкарук поінформував, що у 2017 році зосередилися на роз’яснювальній роботі, щомісячному аналізі рівня заробітної плати, фінансово-господарській діяльності платників, які нараховують зарплату менше встановленого мінімуму. З 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати встановлений на рівні 3 200 грн. Тож на Волині на початку минулого року нарахували майже 5,5 тис. випадків порушення законодавства. Нині ж, за рахунок проведення спільних комісій, ця цифра становить лише 1 350. Як результат – до бюджету додатково сплачено 11,1 млн грн податку на доходи від фізичних осіб та 13,6 млн грн – єдиного соціального внеску. Найвищий відсоток платників, які нараховують середню зарплату, нижче законодавчо встановленого мінімуму до загальної кількості платників у містах Луцьку (25%), Ковелі (23 %), Турійському (21%), Ковельському (21 %) та Луцькому районах (21%). Найкращі показники у Рожищенському (5%), Горохівському (8%), Камінь-Каширському (7%) і Ратнівському (9%) районах.
 Натомість, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області Н. Киричук розповіла про роз’яснювальну роботу, що проводили на теренах краю у 2017 році. Зокрема, внаслідок проведення 199 відвідувань у 129 суб’єктах господарювання укладено договори із 399 працівниками.
 Окрім того, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області О. Трибощук акцентував увагу присутніх дотриманні прав застрахованих осіб краю.
 Про надання послуг обласної служби центру зайнятості військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО, розповів директор обласного центру зайнятості Р. Романюк. Так, за його словами, з 2015 по 2017 роки до центрів зайнятості області звернулося більше 3,5 тис. осіб, з яких працевлаштовано 927. Разом із тим, виплачено 161 одноразову виплату на відкриття підприємницької діяльності. Її сума в середньому становить 34 257 тис. грн. Нині ж, станом на 01.01.2018 на обліку в центрах зайнятості області знаходяться 369 осіб із числа військовослужбовців та учасників АТО. В той же час, Р. Романюк відзначив зменшення кількості звернень даної категорії осіб у 2017 році.
 
Насамкінець відкритим голосуванням головою територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік обрали В. Цибульського, голову правління Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців. Він подякував за довіру та зазначив, що в сучасних умовах питання забезпечення соціальної злагоди набуває першорядного значення, а його вирішення неможливе без ефективного та всебічного захисту інтересів усіх учасників трудових відносин. Соціальний діалог є одним з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, запобігання соціальним конфліктам.
 Члени Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянули всі питання порядку денного й прийняли відповідні рішення.
 Цього ж дня у Відділенні відбулася нарада, на якій обговорено результати засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з метою вжиття заходів спільно із соціальними партнерами для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.
Comments