НОВИНИ‎ > ‎

На Волині підбили підсумки роботи щодо погашення заборгованості із заробітної плати за 2013 рік

опубліковано 30 січ. 2014 р., 05:41 НСПП Волинь
  
 
27 cічня 2014 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович взяв участь у засіданні постійної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації, що відбулась у відеоселекторному режимі.
    На комісії були присутні голови райдержадміністрацій, міські (міст обласного значення) голови, керівники окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій області.
    Присутні розглянули питання: про підсумки проведеної роботи за
2013 рік з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності; про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.
    На початку засідання виступив голова облдержадміністрації Б.Клімчук. Він зазначив, що протягом трьох років влада області активно працює над питанням погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності. У «чорному списку» з 186 підприємств залишилось лише 16. Б.Клімчук заявив: «Сьогодні я не збираюсь когось сварити, а заявляю, що усі зібрані матеріали про злісних неплатників зарплати ми передаємо в прокуратуру».
    Значно ширше питання погашення заборгованості із заробітної плати розкрив заступник голови облдержадміністрації Е.Стоєв. Він проаналізував алгоритм погашення боргів із виплати зарплати, починаючи з березня 2010 року.
    Е.Стоєв зазначив, що завдяки спільним зусиллям обласної державної адміністрації та всіх структур, до компетенції яких відноситься вирішення цього питання, в регіоні намітилась позитивна тенденція до зменшення заборгованості із виплати заробітної плати.
    Аналізуючи статистичні дані, починаючи з 2010 по 2013 рік в області спостерігається значне скорочення боргів із заробітної плати. Якщо станом на 1 березня 2010 року загальна сума заборгованості із заробітної плати становила 25,2 млн грн, а кількість підприємств, що мали борги сягала, 113, то станом на:
    - 1 січня 2011 року борг становив -13,7 млн грн (кількість підприємств-61)
    - 1 січня 2012 року – 6,4 млн грн (40)
    - 1січня 2013 року 5,2 млн грн (18)
    - 1 січня 2014 року 3,9 млн грн (8)
    Е. Стоєв повідомив, що, за даними Міністерства соціальної політики України, Волинь – одна з чотирьох областей, яка виконала графік погашення заборгованості із виплати зарплати та інших соціальних виплат у минулому році.
    «Вже нині сформований графік на 2014 рік, який ми плануємо завершити із заборгованістю не більше 1,5 млн грн, а краще – взагалі зліквідувати», - підкреслив він.
    Також заступник голови облдержадміністрації звернувся до арбітражних керуючих підприємств-банкрутів, щоб у 2014 році вони проводили більш активну роботу з виплати заробітної плати. Адже, як показує динаміка заборгованості заробітної плати, протягом 2013 року борг по цих підприємствах залишився практично незмінним.
    Розглядаючи питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці стало відомо, що за підсумками минулого року рівень заробітної плати в області зафіксований на позначці 2580 гривень, що на 10,2% більше до відповідного періоду минулого року та на 52,4% до 2010-го.
    Як повідомив Е.Стоєв, рівень середньомісячної заробітної плати у Волинській області серед регіонів займає на 1 листопада 2013 року 21 місце в державі.
    В ході проведеної роботи вдалось знизити кількість підприємств, які не дотримуються мінімальних гарантій. Так, якщо в січні 2010 року таких підприємств було 151, то в січні 2013 року – 31.
    За статистичними даними за грудень 2013 року в області налічується лише 16 підприємств, установ та організацій, у яких середня заробітна плата штатних працівників нижча мінімальної. Найбільше таких підприємств у містах Луцьку, Ковелі.
    По закінченню засідання комісії заступник голови облдержадміністрації Е.Стоєв ще раз наголосив на персональній відповідальності голів райдержадміністрацій та голів міських рад щодо вжиття конкретних заходів з питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати та дотримання рівня заробітної плати у 2014 року.
    За результатами роботи комісії О.Клімович провів у відділенні НСПП у Волинській області робочу нараду, на якій проаналізовано ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.

Comments