НОВИНИ‎ > ‎

На Волині підбито підсумки роботи відділення НСПП у Волинській області за 2012 рік та намічено нові завдання на 2013 рік

опубліковано 22 січ. 2013 р., 04:34 НСПП Волинь

    
15 січня 2013 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області Олександр Дмитрович Клімович дав інтерв’ю в ефірі Волинської обласної державної телерадіокомпанії. 

    Темою розмови було підбиття підсумків роботи відділення у 2012 році. Зокрема, начальник відділення розповів про практику вирішення колективних трудових спорів (на ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат», Луцькому підприємстві електротранспорту, Самарівському сільському споживчому товаристві), назвав найбільш конфліктогенні галузі (промисловість, будівництво, житлово-комунальне господарство), визначив, що найчастіше спричиняє соціальну напругу в колективах та які найтиповіші розбіжності виникають при колективних трудових спорах. 
    За словами О. Клімовича, одним із найбільш відчутних чинників дестабілізації залишається невиконання вимог законодавства про працю, зокрема, заборгованість із заробітної плати. Він зазначив, що протягом 2012 року взято на облік 26 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 26 підприємствах, установах, організаціях області. З врахуванням 11 підприємств, що перебували на обліку з початку 2012 року, відділення сприяло врегулюванню 37 випадків дестабілізації на 37-ми підприємствах, де зайнято 11076 працівників. За сприяння відділення у 2012 році погашено заборгованість із заробітної плати на суму 18389,5 тис.грн. 
    Важливим у роботі запобігання виникненню колективних трудових спорів та покращення стану соціально-трудових відносин, за словами Олександра Дмитровича, є співпраця відділення з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Участь у засіданнях комісій та нарад дає можливість привернути увагу керівництва області, депутатів обласної ради, членів комісій до роботи служби і вирішення питань соціально-трудових відносин. 
    Також О.Клімович наголосив, що у відділенні НСПП на всіх рівнях функціонує система зв'язків зі сторонами соціального діалогу. Прикладом такої взаємодії є угоди підписані відділенням НСПП в області з Федерацією профспілок області, обласним об'єднанням організацій роботодавців та головним управлінням праці соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської облдержадміністрації. 
    Крім того, за словами О. Клімовича, практика роботи відділення показує, що необхідно постійно працювати над покращенням рівня правової культури як роботодавців, так і найманих працівників. 
    У виступі було позитивно відмічено роботу трудових арбітрів, незалежних посередників, завідувачів інформаційно-консультаційними центрами НСПП, які працюють в усіх районах області на громадських засадах. 
    По закінченню інтерв’ю начальник відділення зазначив, що 2013 рік для служби буде визначальним, оскільки, 17 листопада цього року Національній службі посередництва і примирення виповнюється 15 років, а це говорить про те, що такий незалежний державний орган є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів, реалізації конституційних прав і гарантій людей. В свою чергу, за словами О.Клімовича, необхідно шукати нові методи та підходи для покращення роботи у напрямку стабілізації стану соціально-трудових відносин. 
    Начальник відділення подякував представникам засобів масової інформації за допомогу щодо популяризації роботи служби. Звертаючись до волинян, він наголосив, що відділення завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, що входить до його компетенції.
Comments