НОВИНИ‎ > ‎

На Волині підвели підсумки проведеної роботи з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці

опубліковано 30 серп. 2012 р., 06:45 НСПП Волинь
    30 серпня 2012 року в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у відеоселекторному режимі. Засідання провів заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Е. Стоєв.
    На комісії були присутні голови райдержадміністрацій, міські (міст обласного значення) голови, керівники окремих територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій області.
    Присутні розглянули питання: про підсумки проведеної роботи за
січень-липень 2012 року з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності; про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.
    З першого питання доповіли заступник голови облдержадміністрації Е.Стоєв, начальник територіальної державної інспекції праці, представник головного управління юстиції в області, голови Ківерцівської та Маневицької райдержадміністрацій.
    Е. Стоєв відмітив, що упродовж звітного періоду вжито низку заходів із погашення заборгованості із виплати зарплат. За статистичними даними станом на 1 серпня 2012 року загальна сума боргу із виплати заробітної плати в області становила 5,4 млн грн, до початку року вона зменшилась на 1 млн грн.
    У структурі загального боргу 49,9 відсотка – це заборгованість на економічно активних підприємствах. Всього в області за статистичними даними на 1 серпня цього року мають борги 15 економічно активних підприємств. Найбільша їх кількість в м. Луцьку.
    Заборгованість на економічно неактивних підприємствах на 1 серпня 2012 року становила 21,6 відсотка до загальної суми боргу.
    Намітилась позитивна тенденція погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах. Станом на 1 серпня цього року борг на цих підприємствах становив 28,5 відсотка в загальній сумі.
    Заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств комунальної власності станом на 1 серпня становила 948,6 тис. грн.
    Також заступник голови облдержадміністрації зазначив, що з початку року незначно збільшилась заборгованість з виплати заробітної плати працівникам на державних підприємствах. Станом на 1 серпня цього року ця сума становила 336,4 тис грн.
    З другого питання порядку денного заступник голови облдержадміністрації Е. Стоєв наголосив, що забезпечення зростання рівня заробітної плати є одним з найважливіших завдань органів місцевої влади.
    За липень місяць цього року середня заробітна плата зросла на 17,9 відсотка відповідно до періоду попереднього року. ЇЇ зростання відбулося у всіх містах і районах області. Найвищий рівень оплати праці станом на 1 липня 2012 року у містах Луцьку, Нововолинську та Луцькому районі. Найнижчий рівень оплати праці у Турійському, Горохівському та Ратнівському районах.
    З метою забезпечення зростання рівня заробітної плати за підписом голови облдержадміністрації направляються листи підприємствам, де рівень заробітної плати є нижчим від законодавчо встановленого, та проводяться зустрічі з керівниками цих підприємств.
    По закінченню засідання було прийнято рішення найближчим часом головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам провести зустрічі з керівниками підприємств, установ та організацій, де рівень заробітної плати залишається нижчим від законодавчо встановленого мінімального, а також вжити всіх заходів щодо недопущення росту боргів з виплати заробітної плати; головному управлінню юстиції в області забезпечити контроль за роботою арбітражних керуючих з метою прискорення погашення боргів на підприємствах-банкрутах.
    Е. Стоєв подякував всім присутнім за співпрацю та підкреслив, що в результаті спільно проведених заходів членами комісії в області намітилась тенденція до зменшення заборгованості з виплати заробітної плати.
    За результатами роботи комісії у відділенні НСПП у Волинській області проведено робочу нараду. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments