НОВИНИ‎ > ‎

На Волині проаналізували результати роботи у питанні виплати заборгованості із заробітної плати за січень-серпень 2014 року

опубліковано 29 вер. 2014 р., 06:32 НСПП Волинь   [ оновлено 29 вер. 2014 р., 06:44 ]

       26 вересня цього року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням першого заступника голови Волинської обласної державної адміністрації С.Кудрявцева.
     На засіданні комісії були присутні керівники окремих
структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, голови районних державних адміністрацій, представники міських (міст обласного значення) рад. Присутні розглянули два питання порядку денного: Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці станом на 1 вересня 2014 року; Про проведену роботу в області протягом січня-серпня 2014 року з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати підприємств банкрутів області.
        З першого питання доповіли: перший заступник голови облдержадміністрації С.Кудрявцев, заступник Луцького міського голови Т. Яковлев, голова Іваничівської райдержадміністрації А.Бадзюнь.   
        Перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, як протягом минулого року, так і в цьому році, є предметом постійного обговорення на засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За його словами, з початку 2014 року проведено 85 засідань комісій на рівні області, міст та районів, на яких заслухано 125 керівників підприємств-боржників.
        За статистичними даними станом на 1 вересня 2014 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 15,3 млн. грн. до попереднього місяця вона збільшилася на 2,3 млн. гривень.
        У структурі загального боргу 11,7 млн. грн., або 76,2 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах.
        Всього в області за статистичними даними на 1 вересня цього року мають борги 21 економічно активне підприємство. Найбільша їх кількість в м.Луцьку – 6 підприємств, з них: на 5-ти відділення НСПП у Волинській області здійснює комплекс заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
        Невтішним залишається питання погашення боргів із заробітної плати на підприємствах-банкрутах станом на 1 вересня 2014 року сума заборгованості становила 3,6 млн.грн., або 23,7 відсотка в загальній сумі.
        Заборгованість з виплати заробітної плати перед працівниками підприємств комунальної форми власності залишилася на Луцькому підприємстві електротранспорту і станом на 1 вересня цього року склала 1,1 млн. гривень.
        Значно збільшилась заборгованість на державних підприємствах області, де сума боргу становила 5,5 млн. гривень.
        За оперативними даними, станом на 22 вересня 2014 року заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах області становила 9,9 млн. гривень.
        Щодо рівня оплати праці, то на сьогодні рівень мінімальної заробітної плати по області складає 1218 гривень.
        Як повідомив С.Кудрявцев, 15 вересня цього року списки підприємств, установ та організацій, які не забезпечили дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці в серпні цього року, скеровані головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам для вжиття заходів.
        Найбільше підприємств, де порушена виплата мінімальної заробітної плати: м. Луцьку (17), м. Ковелю (3) та Луцькому районі (5).
        Про проведену роботу в області протягом січня-серпня 2014 року з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати підприємств банкрутів області доповів в.о. начальника Головного управління юстиції в області С. Мишленик.
        В результаті обговорення питань порядку денного, члени комісії прийняли відповідні рішення.
        Того ж дня О. Клімовичем було проведено робочу нараду у відділенні НСПП та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. В ході наради було проаналізовано ситуацію на тих підприємствах, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намічено заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments