НОВИНИ‎ > ‎

На Волині відбулась узгоджувальна зустріч з метою врегулювання напруженої ситуації на підприємствах автошляхового будівництва

опубліковано 26 трав. 2014 р., 02:39 НСПП Волинь
  
 
22 травня 2014 року з ініціативи та за сприяння відділення Національної служби посередництва та примирення у Волинській області (далі –– Відділення) відбулась узгоджувальна зустріч із директором ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та головою Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств (далі – Волинська ООПО працівників шляхових господарств) у зв’язку з напруженою ситуацією, що склалась на підприємствах автошляхового будівництва через заборгованість із виплати заробітної плати.
    Зустріч відбулась на ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України". У ній взяли участь: начальник Відділення О.Клімович та його заступник В.Демидюк, директор ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" О. Зіньков, голова Волинської ООПО працівників шляхових господарств Л.Тимощук.
    Узгоджувальна зустріч проведена з метою пошуку шляхів стабілізації стану соціально-трудових відносин у галузі підприємств автошляхового будівництва, а також проведення роз’яснювальної роботи щодо вступу у колективний трудовий спір.
    В ході роботи начальник Відділення О.Клімович відмітив, що проблема заборгованості у філіях ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" спостерігалася і в минулих періодах. Так, протягом 2012-2013 років на обліку у Відділенні перебувало сім філій даного підприємства, зокрема: Ківерцівська, Горохівська, Рожищенська, Луцька, Маневицька, Любешівська, Ковельська. З них, на п’яти за сприяння Відділення було погашено заборгованість із заробітної плати на 69,51% від загальної суми боргу всіх філій.
    Також О.Клімович повідомив, що в ході проведення моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області встановлено, що через заборгованість із заробітної плати існує соціальна напруга у ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України". 15 травня цього року наказом Відділення взято на облік стан соціально-трудових відносин на цьому підприємстві з метою запобігання виникненню колективного трудового спору.
    За словами голови Волинської обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств Л. Тимощука, заборгованість із виплати заробітної плати виникла через недофінансування з Державного бюджету робіт, виконаних дочірніми філіями підприємствами на замовлення Служби автомобільних доріг у Волинській області, у січні – квітні 2014 року. Керівництво ДП "Волинський облавтодор" разом з обласною об’єднаною профспілковою організацією працівників шляхових господарств звернулись до Кабінету міністрів України з приводу врегулювання ситуації, що склалась. За дорученням Кабінету міністрів України з Державного агентства автомобільних доріг України надійшла відповідь про те, що станом на 05.05.2014 року з коштів, що надійшли ДП «Волинський автодор» у квітні, спрямовано 2801,2 тис.грн на виплату заробітної плати працівникам, сплату податку з доходів фізичних осіб та розрахунки з Пенсійним фондом, що складає 84 % від заборгованості за січень 2014 року. При наступному надходженні коштів з Державного бюджету в оплату виконаних дочірнім підприємством робіт, вони будуть першочергово спрямовані на подальше погашення заборгованості з оплати праці.
    Начальник Відділення відмітив, що відповідно до підготовленого прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Волинській області в другому півріччі 2014 року, у зв’язку з недофінансування з Державного бюджету за виконанні роботи, наявністю боргів із виплати заробітної плати, роботою галузі у режимі скороченого тижня, найбільш конфліктогеною, як і в попередньому півріччі, буде галузь дорожнього будівництва.
    Директор ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" зазначив, що адміністрацією вживаються всі можливі заходи для стабілізації ситуації у колективах підприємств.
    Присутні обговорили можливість врегулювання ситуації шляхом вступу у колективний трудовий спір. Заступник начальника Відділення В.Демидюк проконсультував про порядок вступу у колективний трудовий спір.
    По закінченню узгоджувальної зустрічі начальник Відділення О.Клімович наголосив на необхідності докласти максимум зусиль для стабілізації стану соціально-трудових відносин. Також зауважив, що розгляд питання заборгованості із заробітної плати на підприємствах автошляхового будівництва, Відділення буде ініціювати на засіданні комісії з питань заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації за участю керівництва ДП "Волинський облавтодор" та обласної об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств.
Comments