НОВИНИ‎ > ‎

На Волині відбулось засідання Регіональної тристоронньої соціально-економічної ради

опубліковано 28 лист. 2013 р., 06:24 НСПП Волинь
  
 
26 листопада 2013 року о 11.00 год. в овальному залі Волинської обласної ради начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області О. Клімович взяв участь у засіданні Регіональної тристоронньої соціально-економічної ради. На засіданні були присутні заступник голови Волинської обласної державної адміністрації В. Карпюк, голова Федерації профспілок Волинської області І. Карпомиз, виконавчий директор Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців А. Сохацький, голови обласних галузевих профспілок та члени соціально-економічної ради.
    На порядку денному порушувалися питання:
    1. Щодо проведеної роботи Федерації профспілок області по активізації заключенню колективних договорів та виконання розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 31 січня 2013 року № 33 «Про проведення додаткових заходів щодо розвитку соціального діалогу в області».
    2. Обговорення пропозицій щодо змін до існуючих нормативно-правових актів по спрощенню і здешевленню послуг приєднання житлових об’єктів області до мереж теплогазопостачання та електропостачання.
    З першого питання порядку денного доповів голова Федерації профспілок області І. Карпомиз. Він відмітив, що Волинь є одним з перших регіонів, де цього року у січні підписали територіальну угоду між Волинською обласною державною адміністрацією, обласним об’єднанням організації роботодавців та Федерацією профспілок області на 2013-2015 роки. Основна її мета – колективно-договірне регулювання в системі оплати праці, продуктивної зайнятості та охорони праці.
    За словами Івана Карпомиза, на 1 січня 2013 року колективно-договірним процесом охоплено понад 85% працюючих. «Дуже важливо мати такі колективні договори. На багатьох обласних підприємствах їх керівники зуміли зберегти кваліфікованих працівників, які своєчасно отримують офіційну зарплату», зазначив він.
    Крім того, на важливості укладання колективних договорів наголосив заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк. За його словами саме колективні договори спрямовані на посилення захисту прав працівників. «Чесний бізнес повинен бути соціально відповідальним і не в останню чергу турбуватися про добробут своїх робітників. На рівні держави, з ініціативи Президента України Віктора Януковича розробляється стратегія соціальної відповідальності бізнесу. На Волині ми вже маємо хороші приклади такої роботи», - підкреслив Віталій Карпюк.
    Під час свого виступу, голова Федерації профспілок області висловив надію на подальшу тісну співпрацю з сторонами соціального діалогу. Така співпраця дає можливість ефективно сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волині.
    Також під час засідання територіальної тристоронньої соціальної-економічної ради обговорили ряд технічних питань щодо підключення до електричних мереж і мереж газопостачання.
    По всіх питаннях порядку денного були прийняті відповідні рішення.
Comments