НОВИНИ‎ > ‎

На Волині відбувся «круглий стіл» із завідувачами інформаційно-консультаційними центрами НСПП

опубліковано 28 бер. 2019 р., 02:22 НСПП Волинь
 
27 березня 2019 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) проведено «круглий стіл» на тему: «Стан соціально-трудових відносин в містах Нововолинськ та Володимир-Волинський».
 Участь в обговоренні теми взяли: завідувачі інформаційно-консультаційними центрами Національної служби посередництва і примирення (далі – ІКЦ НСПП) у м. Нововолинськ І. Цьось (начальник відділу управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому) та у м. Володимир-Волинський Т. Ільницька (начальник відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці і соціального захисту населення виконкому міської ради), начальник Відділення В. Демидюк та його заступник Ю. Сиротенко.
 Під час «круглого столу» проаналізовано методи співпраці Відділення із ІКЦ НСПП. Зокрема, наголошено на п. 3.5 Угоди про взаємодію в галузі вдосконалення соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях Волинської області, укладеної між Відділенням та Головним управлінням праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської обласної державної адміністрації, де передбачено щомісячно до 25 числа надсилати до Відділення інформацію про стан соціально-трудових відносин (заборгованості по заробітній платі та стан її погашення) на підприємствах, в установах, організаціях районів та про інші порушення трудового законодавства.
 Завідувачі ІКЦ НСПП І. Цьось та Т. Ільницька проінформували представників Відділення про стан соціально-трудових відносин у містах Нововолинськ та Володимир-Волинський. Зокрема, зазначили, що заборгованість із заробітної плати в містах станом на 01.03.2019 становила у Нововолинську – 3112,7 тис. грн., Володимир-Волинську – 292,2 тис. грн.
 Спостерігається загострення стану соціально-трудових відносин на Державному підприємстві «шахта № 1» «Нововолинська»; у відокремленому підрозділі «Західно-Українська виконавча дирекція з ліквідації шахт «Державного підприємства» об’єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» «Нововолинська»; філії «Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор».
 Начальник Відділення В. Демидюк повідомив, що стан соціально-трудових відносин на вищезазначених підприємствах перебуває на обліку в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Працівниками Відділення проводиться моніторинг, надаються консультації та ведеться роз’яснювальна робота щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 В. Демидюк наголосив, що спільна робота Відділення та ІКЦ НСПП й надалі повинна бути направлена на стабілізацію стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ та організацій області. Завдяки налагодженому діалогу вдається запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), незважаючи на високу напругу в трудових колективах, що зумовлена, насамперед, проблемою виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
 Під час «круглого столу» завідувачів ІКЦ НСПП було забезпечено необхідними інформаційно-консультаційними та методичними матеріалами, ознайомлено з інформацією про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях області за січень-лютий 2019 року.
 По закінченню всі учасники подякували один одному за плідну роботу та домовились надалі взаємодіяти з метою підвищення рівня правової культури громадян, сприяння вирішенню питань погашення заборгованості на підприємствах та недопущення їх виникнення.
Comments