НОВИНИ‎ > ‎

На Волині відзначили 15-річчя з дня утворення Національної служби посередництва і примирення

опубліковано 21 лист. 2013 р., 05:15 НСПП Волинь

    
18 листопада в Овальному залі Волинської обласної ради відбулися урочисті збори, присвячені 15-тій річниці з дня утворення Національної служби посередництва і примирення.
    У заході взяли участь представники органів виконавчої влади області, місцевого самоврядування, соціальні партнери, незалежні посередники, трудові арбітри та завідувачі інформаційно-консультаційних центрів НСПП. Зокрема, серед присутніх були: заступник голови обласної державної адміністрації Е.М. Стоєв, перший заступник голови обласної ради Ю.В. Лобач, директор департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації С.Є. Мишковець, голова Федерації профспілок області І.І. Карпомиз, виконавчий директор обласного об'єднання організацій роботодавців А.Л. Сохацький.
    На порядку денному урочистих зборів розглянули три питання: інформацію начальника відділення НСПП у Волинській області О.Д. Клімовича «Про підсумки діяльності НСПП за 15 років»; вручення Почесних грамот та Подяк НСПП, Волинської обласної державної адміністрації та обласної ради; різне.
    Перед тим, як перейти до питань порядку денного, начальник відділення НСПП у Волинській області О.Д. Клімович зачитав привітання працівникам відділення від Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова, Голови НСПП О.Я.Окіса.
    Під час виступу начальник відділення зазначив,
що за 15 років діяльності Національної служби посередництва і примирення пройдено шлях від побоювання та недовіри до Служби, як з боку роботодавців, так і з боку найманих працівників та профспілок – до взаємодії та порозуміння під час проведення примирних процедур по розв’язанню колективних трудових спорів (конфліктів). Сторонам соціально-трудових відносин на сьогодні стало зрозуміло, що завдання НСПП є сприяння вирішенню розбіжностей, забезпечення дотримання норм чинних законодавчих та нормативно-правових актів.
    О.Клімович наголосив, що за весь період існування Служби, працівниками відділення НСПП у Волинській області в тісній співпраці з органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, незалежними посередниками, трудовими арбітрами, завідувачами інформаційно-консультаційними центрами НСПП, що діють в кожному районному центрі та містах обласного значення області, було досягнуто значних результатів за для стабілізації соціально-трудових відносин на Волині.
    За цей час, відділення сприяло вирішенню 32-х колективних трудових спорів (конфліктів), по яких зареєстровано 73 вимоги найманих працівників. Учасниками цих спорів (конфліктів) стали 14 435 найманих працівників 29-ти підприємств, установ та організацій.
    Протягом 1998-2012 років та 9 місяців 2013 року за сприяння відділення НСПП у Волинській області було вирішено та знято з реєстрації 31 колективний трудовий спір (конфлікт) та 72 вимоги, висунутих найманими працівниками.
    У системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області упродовж 2001-2012 років та січня-вересня 2013 року перебувало 416 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 420 підприємствах області.
    Упродовж 2001-2012 року та 9 місяців 2013 року за сприяння відділення НСПП в області у 350 випадках дестабілізації стану соціально-трудових відносин усунено 502 чинники ускладнень стану соціально-трудових відносин.
    Окремо начальник відділення НСПП у Волинській області зупинився на одному з основних напрямків діяльності Служби – посередництві при вирішенні колективних трудових спорів. За його словами, практика роботи відділення показує, що посередництво допомагає відновити спілкування між сторонами; врахувати вимоги кожного, чиї інтереси фігурують в конфлікті; це спосіб уникнення численних проблем з судовими інстанціями, а значить це – економія часу, грошей, емоційних затрат.
    Також О.Клімович зазначив, що з набранням чинностей статей 6 і 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні», який був прийнятий 23.12.2010 року, та затвердження Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності відділенням проведена велика робота щодо оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців. Станом на 1 листопада 2013 року на територіальному рівні підтвердили свою репрезентативність 38 організацій роботодавців та профспілок.
    Крім того, під час виступу, начальник відділення висловив особливу подяку соціальним партнерам:
    - Обласному об’єднанню організацій роботодавців (голова правління – Цибульський Володимир Іванович, виконавчий директор – Сохацький Анастасій Лаврентійович);
    - Федерації профспілок області (голова федерації – Карпомиз Іван Іванович, головний спеціаліст з питань колдоговірної роботи, завідувач відділом економічної та організаційної роботи федерації – Лупашко Віталій Іванович);
    - Департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації (директор департаменту – Мишковець Світлана Євтихіївна);
    - Волинському обласному центру зайнятості (директор центру – Кучмук Раїса Євгенівна).
  
 
Після виступу начальника відділення НСПП у Волинській області відбулося урочисте вручення нагород: Почесних грамот та Подяк НСПП, Волинської обласної державної адміністрації та обласної ради. Так, нагороджено:
    – Почесною грамотою НСПП: директора департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації Мишковець С.Є.; першого заступника директора Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, незалежного посередника НСПП Дехтяр І.В.;
    – відзначено Подякою НСПП: головного спеціаліста сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП у Волинській області Овчарук В.П., заступника директора ПРАТ «Володимир-Волинське АТП 10707», трудового арбітра НСПП Дячука В.П.;
    – Почесною грамотою обласної державної адміністрації: начальника відділу праці департаменту економіки Луцької міської ради, трудового арбітра НСПП Стефанюк Т.С.;
    – Подякою обласної державної адміністрації: головного спеціаліста з питань оплати праці трудових відносин відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Рожищенської райдержадміністрації, завідувача інформаційно-консультаційного центру НСПП у Рожищенському районі Кропиву Т.М.;
    – Почесною грамотою обласної ради: начальника відділу охорони праці Луцької міської ради, трудового арбітра НСПП Чепурного В.І.;
    – Подякою обласної ради: начальника відділу праці управління праці та соціального захисту населення Ківерцівської райдержадміністрації, завідувача інформаційно-консультаційного центру НСПП в Ківерцівському районі Лучко В.А.
    Після вручення нагород працівників відділення привітали заступник голови Волинської обласної адміністрації Е.М. Стоєв та перший заступник голови Волинської обласної ради Ю.В.Лобач.

    Е.М. Стоєв подякував працівникам Служби за ту роботу, яку вони проводили в області: «За цей час вами зроблено дуже багато. Ви завжди берете участь у соціальному діалозі. Найголовніше, що цей діалог відбувається безпосередньо з керівниками того чи іншого підприємства. Коли керівник свідомий, коли він розуміє ту чи іншу проблему і сам її вирішує, то це – найвища оцінка вашої роботи». Заступник голови облдержадміністрації побажав працівникам волинського відділення НСПП успіхів в подальшій роботі.
    Ю.В. Лобач привітав працівників служби зі святом від імені голови обласної ради та усіх депутатів волинського парламенту. «Висловлюю слова вдячності за плідну співпрацю, за ваш вагомий внесок у забезпечення соціального діалогу та соціальної стабільності у суспільстві», - наголосив він.
    Інформація про урочисті збори з нагоди 15-річчя утворення НСПП розміщена на офіційних сайтах Волинської обласної державної адміністрації (http://www.voladm.gov.ua/), Волинської обласної ради (http://volynrada.gov.ua/news/natsionalnii-sluzhbi-poserednitstva-i-primirennya-15-rokiv), Волинської правди (http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/56319/), Волинського інформаційного порталу (http://vip.volyn.ua/news/na-volini-yuvilei-vidsvyatkuvala-sluzhba-yaka-robit-kerivnikiv-pidpri-mstv-svidomimi) та інших.
  
 
З вітальними словами виступили також виконавчий директор Обласного об’єднання організацій роботодавців А.Л. Сохацький, голова Федерації профспілок області І.І. Карпомиз. Вони вручили Почесні грамоти начальнику відділення НСПП у Волинській області О. Клімовичу від Обласного об’єднання організацій роботодавців («За активну співпрацю та результативне партнерство з Волинським обласним об’єднанням організацій роботодавців, вагомий особистий внесок у розвиток соціального діалогу в області, дієве впровадження положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та з нагоди 15-річчя створення Національної служби посередництва і примирення») та Федерації профспілок області («За високий професіоналізм, активну співпрацю з профспілковими органами, сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин та з нагоди 15-тої річниці утворення служби»).
    По закінченню урочистого заходу начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович ще раз привітав всіх зі святом та подякував за співпрацю. Він побажав працівникам відділення, арбітрам, посередникам, завідуючим інформаційно-консультаційними центрами, соціальним партнерам міцного здоров’я, творчого натхнення, родинного затишку та тепла, а також невичерпної енергії для подальшого досягнення стабільності соціального клімату на підприємствах, організаціях та установах Волині.
Comments