НОВИНИ‎ > ‎

На Волині відзначили 21-шу річницю НСПП

опубліковано 29 лист. 2019 р., 01:27 НСПП Волинь
 
25 листопада 2019 року у відділенні НСПП у Волинській області (далі – Відділення) відбулась нарада, приурочена 21-й річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП).
 Участь у нараді взяли арбітри та посередники НСПП, а також на запрошення Відділення соціальні партнери – начальник управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації С. Авраменко, начальник юридичного відділу Волинського обласного центру зайнятості Н. Герасимчук, заступник начальника управління обробки даних – начальник відділу обробки даних економічної статистики Головного управління статистики у Волинській області Г. Королюк та начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики Головного управління статистики у Волинській області Н. Берегович.
 Традиційно під час наради проаналізовано діяльність Відділення за 10 місяців поточного року. На початку наради начальник Відділення В. Демидюк зачитав вітання голови НСПП О. Окіса з 21-ю річницею від дня утворення Служби та привітав присутніх від себе. Він зазначив, що з кожним роком НСПП набуває потужності і ефективно виконує основні свої функції: врегульовує колективні трудові спори в досудовому порядку, вчасно реагує та проводить відповідні заходи у випадках напруження стану соціально-трудових відносин в колективах підприємств, установ, організацій, сприяє процесу налагодження діалогу між сторонами соціально-трудових відносин.
Аналізуючи діяльність Відділення В. Демидюк зазначив, що рік видався напруженим, найбільш конфліктогенною була вугільна галузь, де ситуація в області, як і в Україні в цілому, залишається складною. За 10 місяців поточного року гірники Волині неодноразово вдавались до акцій соціального протесту з основною вимогою – погасити заборгованість із заробітної плати. На підприємствах вугільної галузі області Відділення постійно здійснює комплекс заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та моніторить ситуацію.
 Крім того, загострення стану соціально-трудових відносин відбувалось і в закладах освіти. Мали місце проблемні питання, пов’язані з недостатнім обсягом бюджетного фінансування, що призводило до виникнення заборгованості із заробітної плати. Відділення, за інформацією обласної профспілки працівників освіти і науки, взяло на облік і здійснює комплекс заходів у 16 закладах освіти, де є заборгованість із заробітної плати.
 Загалом протягом 10 місяців 2019 року Відділенням здійснювався комплекс заходів на 43 підприємствах, в установах, організаціях області, де зайнято майже 6 тис. працівників. Розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин виникали з питань невиконання вимог законодавства про працю, в основному через заборгованість з виплати заробітної плати. В результаті задіяних заходів попереджено виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на 25 підприємствах. Погашено заборгованість із заробітної плати на суму 21,6 млн. грн.
 Також, протягом 10 місяців відділення сприяло вирішенню 26 колективних трудових спорів (конфліктів). На сьогоднішній день половина з них знято з реєстрації, як вирішені, 13 – знаходяться в стадії вирішення.
 Загалом Відділенням зареєстровано 40 вимог найманих працівників; вдалося вирішити 28 вимог найманих працівників; організовано та проведено 34 засідання примирних комісій та 81 узгоджувальну зустріч.
 Після виступу начальник Відділення запросив до слова посередника НСПП Л. Сітовську, яка вже майже рік, як призначена Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області. Вона привітала усіх зі святом та зазначила, що діяльність НСПП в Україні надзвичайно важлива, завдяки роботі Служби та її відділень в областях вдається знизити рівень соціальної напруги у трудових колективах підприємств, установ, організацій та забезпечити поліпшення стану соціально-трудових відносин в країні. Л. Сітовська коротко розповіла про свої повноваження, які вона виконує, як Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області, та з якими питаннями можна до неї звертатись.
 Під час наради відбулося урочисте вручення Почесних грамот НСПП посередникам, соціальним партнерам та працівникам Відділення.
 По закінченню наради В. Демидюк наголосив, що важливо й надалі спільно й злагоджено працювати у питаннях запобігання виникненню колективних трудових спорів, конфліктів, їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню правовим шляхом.
Comments