НОВИНИ‎ > ‎

Обговорено стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах міста Луцька

опубліковано 1 серп. 2012 р., 23:03 НСПП Волинь   [ оновлено 14 серп. 2012 р., 06:48 ]
    
31 липня 2012 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.М. Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста, яке провів перший заступник Луцького міського голови С. Кравчук.
    На спільному засіданні обговорили питання про стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах м.Луцька.
     С. Кравчук повідомив, що станом на 01.07.2012 загальна сума боргу із виплати заробітної плати по місту складала 4152,2 тис. грн, що на 286,4 тис. грн менше, ніж у попередньому місяці та на 757,9 тис. грн (або на 15,4 %) менше, ніж на початок року. Він наголосив, що скорочення суми боргу відбулось, насамперед, за рахунок погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств-банкрутів та економічно неактивних підприємств.
    Протягом липня місяця сума заборгованості із виплати заробітної плати дещо скоротилась у КП «Автогосподарство Волинської обласної ради», ЗАТ «Меблі-Вікторія», Луцькому підприємстві електротранспорту. Проте, на початок серпня очікується зростання суми боргу за рахунок невиплаченої заробітної плати за червень місяць. Незмінною залишається сума боргу перед найманими працівниками житлово-комунального підприємства № 5.
    Заступник міського голови доручив заступнику начальника управління економіки Л.Івеваковій підготувати лист до прокуратури з переліком найбільших боржників і тих підприємств, де вірогідно приховують реальну заробітну плату, щоб правоохоронні органи перевірили правдивість поданої інформації.
    Після цього С. Кравчук попросив присутніх керівників підприємств, де заробітна плата меша за мінімальну у державі, дати пояснення щодо ситуації, що склалася.
    За даними статистичних спостережень, в місті значно зменшилась кількість підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. У січні таких підприємств було 44, в травні – 12, в червні налічується лише 8 підприємств, що нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше ніж 1094,0 грн.
    По закінченню спільного засідання заступник Луцького міського голови наголосив, що всіх, хто неналежно ставиться до сплати податків і заробітної плати, буде взято на контроль. Також зазначив, що кому потрібна допомога і сприяння влади, вони її отримають, а до тих, хто навіть не з’явився на нараду буде вжито рішучих заходів. За результатами роботи засідання, у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments