НОВИНИ‎ > ‎

Під час «круглого столу» на Волині обговорено проблеми у галузі освіти

опубліковано 1 вер. 2021 р., 23:25 НСПП Волинь
21 липня 2021 року за сприяння відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (Відділення) проведено «круглий стіл» на тему: «Соціальний діалог – шлях до подолання конфліктів», участь у якому взяли: начальник Відділення В. Демидюк, незалежний посередник НСПП А. Банера, заступник голови Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України О. Матвіїшин та виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Волинської області «Волинська економічна ліга» А. Лищук. На початку зустрічі В. Демидюк поінформував присутніх про результати роботи Відділення за перше півріччя 2021 року.

  Під час свого виступу начальник Відділення наголосив, що запорукою успішного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), попередження їх виникненню є налагодження співпраці між представниками найманих працівників, роботодавцями, органами виконавчої влади області та місцевого самоврядування. Зокрема, співпраця зі сторонами соціального діалогу відбувається у формі консультацій, обміну інформацією, узгоджувальних процедур.
  В ході «круглого столу» обговорено, зокрема, стан (СТВ) в закладах освіти області в умовах проведення освітньої реформи. Одна з хвилюючих проблем – оптимізація загальноосвітніх шкіл в сільській місцевості. На Волині – понад 100 малокомплектних шкіл, третину з них територіальні громади можуть оптимізувати.
  Демидюк акцентував увагу на питаннях дотримання вимог чинного законодавства про працю під час оптимізації закладів освіти області.
  О. Матвіїшин повідомив, що оптимізація шкіл передбачає звільнення педагогів і не має гарантій, що всі вони будуть працевлаштовані. Декому буде запропоновано посаду у сусідніх школах та тих, що стануть опорними. Іншим, на превеликий жаль, необхідно буде визначатися. Наразі до профспілки не надходили повідомлення про порушення законодавства про працю при скорочені працівників.
  А. Лищук повідомив, що роль сільських і міської рад, громад у процесі оптимізації навчальних закладів велика. Відповідно до законодавства реорганізація та ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів відбувається за рішенням сесії місцевої ради. Саме на місцях приймають рішення про реорганізацію чи ліквідацію того чи іншого навчального закладу.
  А. Банера додав, що оптимізація – це можливість покращити своє освітнє середовище. Саме через малокомплектність класів проводиться оптимізація шкільної мережі. Утримувати неефективну освітню мережу не дозволяє обмежений бюджет територіальної громади. Наразі територіальні громади працюють над тим, щоб розробити план оптимізації для цього потрібно зібрати різні дані освітньої мережі, прорахувати видатки і зрозуміти наскільки освітньої субвенції буде достатньо, щоб утримувати школу, або в тому випадку, коли її не достатньо, чи спроможна територіальна громада зі своїх надходжень це забезпечити.
  По завершенню засідання «круглого столу» досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці всіх сторін спрямованої на збереження соціальної стабільності та попередження виникнення конфліктних ситуацій і спорів у трудових колективах Волинської області.
Comments