НОВИНИ‎ > ‎

Підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин – одне з пріоритетних завдань у роботі відділення НСПП у Волинській області

опубліковано 5 лют. 2014 р., 23:23 НСПП Волинь
    
З метою популяризації роботи Національної служби посередництва і примирення та підвищення рівня правової культури громадян 3 лютого 2014 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.М. Демидюк взяв участь у прямому ефірі телепередачі «Захищеність» на телеканалі «Аверс», де було обговорено тему «Індивідуальні та колективні трудові спори (конфлікти)». Завдяки цій програмі громадяни можуть отримати консультації юриста та інших спеціалістів щодо правового захисту найманих працівників на підприємствах.
    Для обговорення цієї теми також була запрошена заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці в області С.З. Авраменко. Ведуча програми – директор навчально-методичного центру профспілок Волинської області Г. Даниленко.
    Під час прямого ефіру заступник начальника відповів на запитання ведучої та телеглядачів. Зокрема, їх цікавили такі питання: процедура вступу у колективний трудовий спір; хто представляє інтереси трудового колективу і адміністрації в конфлікті; термін вирішення колективного трудового спору; хто включається до примирних органів; які дозволи слід отримати, чи процедури провести, перед початком страйку; чи є страйком ситуація, коли люди приходять на роботу і не працюють; хто визнає законність чи незаконність страйку; чи за час страйку нараховується заробітна плата; які міри може застосувати адміністрація до страйкарів під час страйку; скільки часу триває страйк.
    Насамперед, В.Демидюк роз’яснив телеглядачам що таке колективний трудовий спір та за яких обставин він виникає. Він зазначив, що, як показує практика роботи відділення, в основному, предметом колективного трудового спору стає не виконання вимог законодавства про працю та порушення колективного договору.
    За словами заступника начальника відділення НСПП у Волинській області, громадяни звертаються з питань правового регулювання оплати праці, порядку отримання компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, не задоволення рівнем заробітної плати, порядку надання матеріальної допомоги на оздоровлення, застосування режиму неповного робочого дня, втрата робочих місць, укладання колективного договору, виконання умов колективних договорів, а також порядку надання відпусток. Однак, найчастіше до відділення звертаються наймані працівники через несвоєчасну виплату заробітної плати зі сторони працедавця.
    В. Демидюк роз’яснив процедуру вступу у колективний трудовий спір, хід примирних процедур, трудовий арбітраж та страйк відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів».
    Заступник начальника відділення НСПП в області назвав конкретні приклади вирішення колективних трудових спорів впродовж 2013 року. Він поінформував, що відділення сприяло вирішенню 4 колективних трудових спорів, з яких, три вирішено. Зокрема, на Луцькому підприємстві електротранспорту, ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» та ТзОВ «Мрія». По цих трьох колективних трудових спорах в результаті спільних дій, зокрема, примирної комісії, проведення узгоджувальний зустрічей із сторонами колективного трудового спору, вдалось задовольнити 7 вимог, висунутих найманими працівниками. По закінченню прямого ефіру В.Демидюк наголосив, що для зниження в майбутньому соціальної напруги в області необхідно постійно підвищувати рівень правової культури усіх сторін соціально-трудових відносин. Звертаючись до волинян він зазначив, що відділення завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, які відносяться до компетенції служби.
Comments