НОВИНИ‎ > ‎

Питання погашення заборгованості із заробітної плати – одне з ключових завдань органів влади Волинської області

опубліковано 25 трав. 2015 р., 05:08 НСПП Волинь
 
22 травня 2015 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат обласної державної адміністрації.
  На засіданні комісії були присутні керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, голови районних державних адміністрацій, представники міських (міст обласного значення) рад. Також було запрошено керівників підприємств-банкрутів.
  Присутні розглянули два питання порядку денного:
  1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці станом на 1 травня 2015 року.
  2. Про проведену роботу в області з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів.
  Засідання провів заступник голови Волинської облдержадміністрації С.Кошарук. Він наголосив, що питання виплати заборгованої заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій є одним з ключових завдань органів влади.
  За статистичними даними станом на 1 травня 2015 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області, в порівнянні до попереднього місяця цього року, зросла на 5,7 млн грн і становила 22,6 млн грн. У структурі загального боргу майже 21,0 млн грн, або 96,4 відсотка, становила заборгованість на економічно активних підприємствах. Збільшення заборгованості відбулося за рахунок підприємств вугільної галузі.
  Відбулось повне погашення заборгованісті на економічно неактивних підприємств. Заборгованість на підприємствах-банкрутах склала – 1,7 млн грн. Заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності становила майже 4 млн грн.
  Станом на 15 травня цього року значна сума боргу із заробітної плати припадала на підприємства вугільної галузі. За оперативними даними на 15 травня 2015 року заборгованість з виплати заробітної перед працівниками підприємств вугільної галузі складала 10,5 млн грн.
  Відділення НСПП у Волинській області тримає на особливому контролі стан соціально-трудових відносин у колективах, що входять до Державного підприємства «Волиньвугілля».
  Про проведену роботу в області з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів поінформувала завідувач сектора з питань банкрутства Головного управління юстиції в області А. Зарічанська.
  По закінченню роботи тимчасової комісії заступник голови облдержадміністрації наголосив, що завдяки напрацьованій дієвій взаємодії всіх членів комісії в області буде досягнуто зменшення заборгованості з виплати заробітної плати. Того ж дня у відділенні НСПП у Волинській області було проведено робочу нараду та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань.
Comments