НОВИНИ‎ > ‎

Презентація шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні"

опубліковано 21 лют. 2012 р., 08:00 НСПП Волинь   [ оновлено 21 лют. 2012 р., 23:11 ]
14 лютого 2012 року начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович та його заступник В. Демидюк взяли участь у презентації шведсько-українського проекту «Вирішення трудових спорів в Україні», що відбувся в готелі «Редіссон Блю» м. Київ.
    В рамках проекту відбулась зустріч з представниками Національної служби посередництва Швеції (НСП Швеції). Швецьку сторону представляли посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, Заступник Генерального директора НСП Швеції - Старший радник з правових питань Курт Ерікссон, старший експерт з індустріальних відносин, консультант Трудового суду Швеції (Стокгольм) Йоран Труген, посередник, суддя Трудового суду Швеції (Стокгольм) Гунілла Руннквіст, керівник Проекту Ірина Бонч-Осмоловська та радник «SIDA» (Швецке агенство з міжнародного розвитку) Міря Еікке Петерсон. На презентацію проекту були запрошені перший заступник Міністра соціальної політики України В. Надрага, заступник голови Федерації профспілок України С. Кондрюк, заступник голови Федерації роботодавців України О. Мірошниченко, трудові арбітри Національної служби посередництва і примирення (НСПП) та інші.
    Захід відкрив голова НСПП О. Окіс. Він привітав учасників проекту та наголосив на важливості співпраці української та шведської сторін.
    Ідея Проекту включає такий вкрай важливий чинник, як залучення організацій соціальних партнерів шляхом їм безпосередньої участі в усіх проектних заходах. З цією метою в Україні буде створено Наглядову раду проекту, до якої увійдуть представники НСПП і НСП Швеції, а також представники щойно консолідованої Федерації роботодавців України і Федерації профспілок України.
    Результатом впровадження проекту має стати розбудова нової української моделі ефективного вирішення трудових спорів, що ґрунтується на найкращих європейських стандартах і практиці, з урахуванням шведської системи як орієнтиру.
    Проект включатиме два взаємопов’язані компоненти:
    1. Законодавча ініціатива, з якою виступить Група експертів, щоб посприяти наближенню законодавства до стандартів ЄС. В основі цієї ініціативи буде нова модель вирішення трудових спорів в Україні, що передбачає внесення необхідних змін до законодавства, а також коригування ролі й повноважень НСПП. Змінюватимуться також роль і відповідальність соціальних партнерів і колективних договорів між ними.
    2. Нарощування інституційного потенціалу основних зацікавлених сторін, здебільшого НСПП, у сфері трудових спорів. Мова йде про такі питання, як надійна статистика щодо колективних договорів і спорів, сприяння ефективному формуванню заробітної плати, виконання мандату, координація зусиль і співпраці між іншими зацікавленими сторонами та підготовка посередників і арбітрів. Спеціально розроблені семінари допоможуть вдосконалити і врівноважити знання і навички фахівців у сфері вирішення трудових спорі, в тому числі й співробітників НСПП, посередників і арбітрів, підготовлених НСПП, і представників роботодавців та профспілок. Двері будуть широко відчинені для представників судової системи та інших зацікавлених осіб, які можуть відіграти ключову роль у популяризації нових стандартів у згаданій сфері та в донесенні цих стандартів до відповідних осіб, які ухвалюють рішення.
Comments