НОВИНИ‎ > ‎

Прочитано лекцію для студентів Луцького педагогічного коледжу

опубліковано 30 вер. 2018 р., 23:27 НСПП Волинь   [ оновлено 12 жовт. 2018 р., 00:15 ]
 21 вересня 2018 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко провів лекцію для студентів третього курсу Луцького педагогічного коледжу.
 Під час виступу було висвітлено такі питання:
 - основні функції Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП);
 - правове регулювання проведення страйків, як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору (конфлікту);
 - порядок проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності.
 На початку лекції Ю. Сиротенко проінформував про основні функції НСПП, зокрема, зазначив, що як постійно діючий незалежний державний орган служба є дієвим механізмом для сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення заходів із запобігання виникнення таких конфліктів, забезпечення розвитку соціально-економічних та трудових відносин в Україні.
 Заступник начальника Відділення розповів про правові підстави та форми співпраці Відділення з Федерацією профспілок області, обласним об’єднанням організацій роботодавців, органами виконавчої влади області та місцевого самоврядування.
 Питання правового регулювання проведення страйків, як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору (конфлікту), було розглянуте на прикладі проведення страйків найманими працівниками відкритого акціонерного товариства «Луцький картонно – руберойдовий комбінат», комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» через заборгованість із виплати заробітної плати та невиконання положень колективних договорів.
 Ю. Сиротенко наголосив, що в усіх випадках застосування страйків фахівцями Відділенням оперативно та своєчасно надаються необхідні роз’яснення Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», проводяться узгоджувальні зустрічі із сторонами соціально-трудових відносин.
 У ході зустрічі заступник начальника Відділення поінформував студентів, що відповідно до своєї компетенції НСПП здійснює оцінку відповідності критеріям репрезентативності згідно Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Слухачів було ознайомлено із Порядком оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців», затвердженим наказом НСПП від 21.07.2011 №73, в частині переліку документів, необхідних для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності.
 Заступник начальника також поінформував присутніх, що одним із напрямків роботи Відділення є розгляд звернень фізичних та юридичних осіб, представників об’єднань громадян без статусу юридичної особи, у задоволенні їх прав та інтересів з питань порядку отримання компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, не задоволення рівнем заробітної плати, порядку надання матеріальної допомоги на оздоровлення, застосування режиму неповного робочого дня, втрата робочих місць, укладання колективного договору, виконання умов колективних договорів, а також порядку надання відпусток.
 По закінченню виступу Ю. Сиротенко поінформував де знаходиться Відділення та запевнив, що Служба завжди готова надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, що відносяться до компетенції Відділення.
Comments