НОВИНИ‎ > ‎

Проведено лекцію у Луцькому педагогічному коледжі

опубліковано 16 бер. 2018 р., 02:21 НСПП Волинь
 
12 березня 2018 року завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко провів лекцію для студентів Луцького педагогічного коледжу.
 Під час виступу було висвітлено такі питання:
 - основні функції Національної служби посередництва і примирення;
 - порядок реєстрації колективних трудових спорів (конфліктів);
 - практика вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
 Насамперед, Ю. Сиротенко проінформував про основні функції Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП). Зокрема, зазначив, що як постійно діючий незалежний державний орган НСПП є дієвим механізмом ефективного запобігання та врегулювання колективних трудових спорів, реалізації конституційних прав і гарантій людей.
 На жаль, практика роботи Відділення показує, що на сьогодні рівень правової культури як роботодавців, так і найманих працівників залишається низьким. Для зниження в майбутньому соціальної напруги в області, необхідно постійно підвищувати рівень правової культури усіх сторін соціально-трудових відносин. Саме це, є одним із пріоритетних завдань у роботі Відділення.
 Ю. Сиротенко зазначив, що, в основному, предметом колективного трудового спору (конфлікту) є невиконання вимог законодавства про працю та порушення колективного договору.
 За словами завідувача сектора правового забезпечення Відділення, громадяни звертаються з питань правового регулювання оплати праці, порядку отримання компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, не задоволення рівнем заробітної плати, порядку надання матеріальної допомоги на оздоровлення, застосування режиму неповного робочого дня, втрата робочих місць, укладання колективного договору, виконання умов колективних договорів, а також порядку надання відпусток. Однак, найчастіше до Відділення звертаються наймані працівники через несвоєчасну виплату заробітної плати зі сторони роботодавця.
 Крім того, представник Відділення роз’яснив що таке колективний трудовий спір (конфлікт) та за яких обставин він виникає, порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт), ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу, про хід примирних процедур, трудовий арбітраж та страйк відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Представник Відділення навів приклади вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на Луцькому підприємстві електротранспорту, в Управлінні Національного банку України у Волинській області та на Державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2». В результаті спільних дій, зокрема, роботи примирної комісії, проведення узгоджувальний зустрічей із сторонами колективних трудових спорів, вдалось задовольнити всі вимоги найманих працівників.
 По закінченню виступу завідувач сектора правового забезпечення поінформував, де знаходиться Відділення. Також зазначив, що у районах та містах обласного значення діють інформаційно-консультаційні центри НСПП, де здійснюється прийом громадян з виїздом працівників Відділення.
 Кожен громадянин може прийти до представників Відділення та проконсультуватись з того чи іншого питання. Ю. Сиротенко подякував за увагу та запевнив, що Відділення завжди готове надати відповідні роз’яснення та рекомендації з питань, що відносяться до компетенції служби.
Comments