НОВИНИ‎ > ‎

Соціальний діалог – один з головних чинників соціальної стабільності Волині

опубліковано 17 лют. 2014 р., 07:24 НСПП Волинь
    
13 лютого 2013 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович взяв участь у засіданні регіональної Тристоронньої соціально-економічної ради.
    На засіданні були присутні голова Волинської облдержадміністрації О.Башкаленко, голова Федерації профспілок Волинської області І.Карпомиз, голова Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців В. Цибульський, голови обласних галузевих профспілок та члени соціально-економічної ради.
    Присутні обговорили підсумки роботи у минулому році та намітили плани на 2014-й. Крім того, було обрано голову Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2014 рік.
    На початку засідання учасників привітав голова облдержадміністрації О.Башкаленко. Він зазначив: «Соціальний діалог з профспілками та організаціями роботодавців – один з головних чинників соціальної стабільності нашого регіону. За увесь час роботи ради було напрацьовано чимало спільних рішень та ініціатив для розвитку Волині».
    За його словами, завдяки сконсолідованим зусиллям соціальних партнерів в області вдається вирішити найгостріші соціально-економічні питання.
    Голова облдержадміністрації висловив слова вдячності співголовам Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради: голові Федерації профспілок області І.Карпомизу та голові обласного об'єднання організацій роботодавців В.Цибульському за конструктивний діалог, ініціативи і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
    Окрім того, голова облдержадміністрації О.Башкаленко вручив низку почесних відзнак. Зокрема, Почесною грамотою Волинської облдержадміністрації нагороджено виконавчого директора обласного об'єднання організацій роботодавців А. Сохацького та голову обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Р.Чернюка; Подяку облдержадміністрації вручили голові правління роботодавців Рожищенського району, директору ТзОВ «Хадеа Стіл Компанія» В.Безверхому; голові організації роботодавців ЖКГ, директору Луцького ЖКП № 7 М. Гарбарчуку та голові обласної організації профспілки працівників автомобільного і сільського машинобудування Р. Грушці.
    Потому, відкритим голосуванням головою Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2014 рік обрали І. Карпомиза , голову Федерації профспілок області. Він подякував за довіру та запевнив, що докладе максимум зусиль для плідної роботи на користь волинської громади.
    Також під час засідання заслухали ряд доповідачів. За їхньою інформацією, упродовж 2013 року облдержадміністрацією було реалізовано більшість прийнятих нею зобов’язань щодо виконання Територіальної Угоди між ОДА, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок області. Зокрема, завдяки сприятливому бізнес-клімату в регіоні, відбувся приріст виробництва у промисловості та сільському господарстві.
    Область нині перебуває на 6 місці серед регіонів України з найнижчим індексом споживчих цін. Минулоріч створено понад 18 тис. робочих місць. За темпами росту заробітної плати Волинь у колі лідерів. А середній її розмір нині становить 2580 грн.
    На засідання було затверджено План роботи Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2014 рік.
    По закінченню ради, присутні погодилися, що першочерговим завданням соціального діалогу і надалі залишається удосконалення економічних, виробничих, соціальних та трудових стосунків. Насамперед, це потрібно для покращення результативності виробництва, підвищення заробітної плати. Важливим є і дотримання прав працівників щодо своєчасної і повної оплати праці, соціального страхування, охорони, умов та режиму роботи.Comments