НОВИНИ‎ > ‎

Співпраця відділення НСПП у Волинській області з органами місцевого самоврядування – поліпшує соціальну стабільність в регіоні

опубліковано 17 жовт. 2013 р., 07:19 НСПП Волинь
    
15 жовтня 2013 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович побував з робочою поїздкою у місті Ковелі, в рамках якої зустрівся з міським головою О.Кіндером та провів спільно з завідуючою інформаційно-консультаційного центру НСПП в м. Ковелі прийом громадян.
    Під час зустрічі з Ковельським міським головою обговорили стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях міста Ковеля. Зокрема, начальник відділення НСПП у Волинській області звернув увагу О.Кіндера на напружену ситуацію, що склалася в колективі Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал». Стан соціально-трудових відносин цього підприємства перебуває на обліку у відділенні НСПП з початку 2013 року. Конфлікт між директором підприємства та найманими працівниками виник через не укладення колективного договору та недотримання норм Галузевої угоди. Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» відноситься до комунальної власності міста. 
    О.Кіндер зауважив, що стан соціально-трудових відносин на підприємстві постійно знаходиться на контролі у міської влади і на даний час ситуація стабілізувалась. У Ковельському управлінні водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» новий директор, з яким підписано контракт. 
    О. Клімович наголосив, що на сьогодні спільним завданням відділення НСПП в області і міської влади є недопущеня виникнення колективного трудового спору на цьому підприємстві. 
    Начальник відділення НСПП У Волинській області нагадав, що в місті працює інформаційно-консультаційний центр НСПП, метою діяльності якого є наближення консультативних послуг НСПП до представників соціально-трудових відносин, поширення правових знань з питань соціально-трудових відносин та практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення правосвідомості роботодавців та найманих працівників, запобігання порушенням законодавства в процесі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), підвищення поінформованості громадськості про діяльність НСПП. Діяльність Центру здійснюється у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями, іншими зацікавленими органами. 
    У ході зустрічі також були обговорені питання щодо можливості поглиблення співпраці між відділенням НСПП в області та органами місцевого самоврядування. Начальник відділення підкреслив, що «…всі ми працюємо на загальний результат – це стабілізація соціально-трудових відносин на Волині». 
 
Після зустрічі з Ковельським міським головою О.Клімович провів спільно з завідуючою інформаційно-консультаційного центру НСПП в м.Ковелі, а також начальником управлінні праці та соціального захисту населення Ковельської міської ради прийом громадян з питань врегулювання соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів на підприємствах, в установах, організаціях м. Ковеля. Прийом відбувся в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Ковельської міської ради. 

    Під час проведення прийому громадян звернулось близько 12 осіб, а це свідчить про високий рівень інформаційної роботи в районі та популяризації Національної служби посередництва і примирення. В основному громадянами порушувались питання, що стосувались порушення норм трудового законодавства, особливо – проблеми заборгованості із заробітної плати. Піднімались також питання правового регулювання оплати праці, порядку отримання компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, не задоволення рівнем заробітної плати, порядку надання матеріальної допомоги на оздоровлення, застосування режиму неповного робочого дня, втрата робочих місць, укладання колективного договору, виконання умов колективних договорів, а також порядку надання відпусток. Всім громадянам були надані роз’яснення та рекомендації щодо положень законодавства, правових шляхів врегулювання колективних трудових спорів, конфліктних ситуацій, а також запобігання їх виникненню.
Comments