НОВИНИ‎ > ‎

Співпраця відділення НСПП у Волинській області з органами місцевого самоврядування

опубліковано 29 квіт. 2014 р., 02:31 НСПП Волинь
    
28 квітня 2014 року в.о. начальника відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у спільному засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста.
    На засідання були запрошені керівники підприємств міста, у яких є проблеми із виплати заробітної плати та підприємств із рівнем середньої заробітної плати, нижчим гарантованої державою мінімальної заробітної плати.
    На порядку денному розглянули три питання:
    1. Про стан виплати заробітної плати та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати, сплати податків і внесків до соціальних фондів підприємствами міста.
    2. Про фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення.
    3. Про проведену Луцькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області роботу щодо запобігання мінімізації сплати окремими роботодавцями сум податків до бюджету шляхом оплати праці у розмірі, меншому за розмір мінімальної заробітної плати та не оформлення трудових відносин із найманими працівниками.
    Про стан виплати заробітної плати, виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати, фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників та шляхи його підвищення поінформував присутніх заступник голови міської ради Т. Яковлев.
    Він повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 1 квітня цього року сума заборгованості із заробітної плати у місті становила 5421,8 тис. грн, із яких 3821,1 тис. грн заборгували своїм працівникам 9 економічно активних підприємства і 1600,7 тис. грн – заборгованість 3-х підприємств-банкрутів міста.
    У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах збільшилась і кількість боржників (із 3-х до 9-ти), і сума невиплаченої вчасно заробітної плати – станом на 01.01.2014 складала 2164,0 тис. грн.
    У порівнянні з попереднім місяцем сума заборгованості з виплати заробітної плати економічно активних підприємств міста дещо зменшилась: на 01.03.2014 вона складала 5503,0 тис. грн. Кількість підприємств-боржників в порівнянні з попереднім місяцем не змінилась.
    Перебувають під особливою увагою питання забезпечення належного рівня оплати праці найманих працівників. У числі основних завдань Програми економічного і соціального розвитку міста на 2014-2015 р.р. передбачено забезпечити рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників економічно активного сектору в 2014 році не нижче 2780 грн. та зменшити кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати.
    Відповідно до проведеного моніторингу рівня середньої заробітної плати найманих працівників міста встановлено, що у березні 2014 року 18 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату в розмірі, середній рівень якої менше ніж 1218 грн. Ймовірною причиною низького рівня оплати праці є неповна зайнятість працівників.
    Керівники окремих підприємств із рівнем середньої заробітної плати, нижчим гарантованої державою мінімальної заробітної плати, не прибули на засідання робочої групи, для з’ясування причин та визначення шляхів виходу із ситуації, що склалась. На підприємствах, які проігнорувати запрошення комісії, буде проведена перевірка відповідними службами.
    Т. Яковлев закликав присутніх представників суб’єктів господарювання, які мають заборгованість або заробітну плату нижчу за мінімальну, привести її до відповідної норми. Також доручив комісії провести виїзні засідання на підприємства, з керівниками яких попередньо було проведено роз’яснювальну роботу, та вони не виправили недоліків.
    Про стан сплати податків і внесків до соціальних фондів підприємствами міста поінформував перший заступник Луцької об’єднаної державної податкової інспекції І. Найвар. Доповідач проаналізував проведену Луцькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області роботу щодо запобігання мінімізації сплати окремими роботодавцями сум податків до бюджету шляхом оплати праці у розмірі, меншому за розмір мінімальної заробітної плати та не оформлення трудових відносин із найманими працівниками.
    За результатами роботи спільного засідання у відділенні НСПП проведено робочу нараду з метою визначення підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності для попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments