НОВИНИ‎ > ‎

Стан виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах області обговорили на комісії у Волинській облдержадміністрації

опубліковано 26 черв. 2018 р., 01:09 НСПП Волинь
 
20 червня 2018 року начальник відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації.
 Засідання провела заступник директор департаменту соціального захисту Волинської обласної державної адміністрації населення О. Комар.
 На порядку денному розглянули питання: 1.Про проведену роботу в частині заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області станом на 1 червня 2018 року. 2.Про вжитті заходи та проведену роботу щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівниками ПАТ «Електротермометрія» м. Луцька. 3. Про стан погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України в області.
 Заступник директора департаменту соціального захисту населення О. Комар поінформувала, що за попередніми статистичними даними відбулось зменшення заборгованості з виплати заробітної плати в області до початку цього року на 7798,3 тис. грн та станом на 1 червня 2018 року становила 1372,7 тис.грн. У структурі загального боргу 8796,3 тис.грн. або 77,3 % становила заборгованість на економічно активних підприємствах.
 На державних підприємствах борг з виплати заробітної плати працівникам станом на 1 червня 2018 року становив 2174,9 тис.грн. або 24,7 % економічно активних підприємств.
 Заборгованість на комунальних підприємствах області становила 80,8 тис.грн.
 Значна сума заборгованості із заробітної плати припадає на акціонерні товариства, філії (інші відокремлені підрозділи та організаційно правові форми) та становить 6540,6 тис.грн. або 74,4 % економічно активних підприємств. Левова частка заборгованості перед працівниками підприємств припадає на ПАТ «Електротермометрія» м. Луцька, а саме - 2690,5 тис. грн.
 Начальник відділення НСПП у Волинській області проінформував учасників комісії, що на ПАТ «Електротермометрія» вивчено стан соціально-трудових відносин та встановлено, що основними причинами виникнення заборгованості із заробітної плати є зменшення обсягів виробництва, оборотних коштів, робота товариства в режимі скороченого робочого тижня, накладення арештів на усі банківські рахунки підприємства.
 За результатами вивчення економічних і правових передумов виникнення чинників дестабілізації сторонам соціально-трудових відносин направлено рекомендації щодо шляхів поліпшення стану соціально-трудових відносин. Також надано роз’яснення щодо вирішення проблемного питання у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 За результатами роботи комісії у відділенні НСПП у Волинській області проведено робочу нараду. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Comments