НОВИНИ‎ > ‎

Тісна співпраця відділення НСПП у Волинській області з Волинською обласною радою

опубліковано 18 груд. 2013 р., 23:00 НСПП Волинь
    
17 грудня 2013 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович взяв участь у роботі постійної комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відбулась у малому залі Волинської обласної ради.
    На комісію були запрошені депутати обласної ради, керівники Волинського обласного центру зайнятості, обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, начальник головного управління Пенсійного фонду України в області, директор департаменту соціального захисту обласної державної адміністрації та жителі міста Луцька.
    Начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович поінформував з питання: «Про стан соціально-трудових відносин в області».
    На початку свого виступу він наголосив, що робота відділення НСПП в області спрямована на сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів); прогнозування їх виникненню попередження і врегулювання конфліктних ситуацій; здійснення посередництва при вирішені цих спорів на підприємствах, в організаціях, установах області.
    Також О.Клімович зазначив, що на громадських засадах відділення НСПП представляють трудові арбітри, незалежні посередники та завідувачі інформаційно-консультаційних центрів, які діють у містах та районах області. Він підкреслив, що, у разі виникнення конфліктних ситуацій на підприємствах, громадяни, які проживають на відповідних територіях, можуть отримати консультації на місцях.
    Аналізуючи стан соціально-трудових відносин в області начальник відділення НСПП в області відмітив, що найбільш конфліктогенними галузями є вугільна, будівельна та житлово-комунальна. Протягом 2013 року на соціально-трудові відносини в колективах області негативно впливав, в основному, такий конфліктогенний чинник, як заборгованість із виплати заробітної плати.
    О.Клімович навів порівняльну характеристику результатів діяльності відділення НСПП в області за 2012 рік та січень – листопад 2013 року щодо кількості перебування на обліку у відділенні підприємств; випадків дестабілізації соціально-трудових відносин, врегулюванню яких сприяло відділення, та зняття їх з обліку; суми погашеної заробітної плати, в результаті сприяння відділення; кількості проведених процедур.
    Крім того, начальник відмітив, що у відділенні НСПП функціонує система зв’язків зі сторонами соціального діалогу на усіх рівнях. Соціальними партнерами відділення НСПП є:
    - Обласне об’єднання організацій роботодавців;
    - Федерація профспілок області;
    - Департамент соціального захисту населення;
    - Волинський обласний центр зайнятості.
      Підсумовуючи О.Клімович наголосив, що для зниження в майбутньому соціальної напруги в області, насамперед, необхідно підвищувати рівень правової культури, як роботодавців так і найманих працівників і при цьому постійно пам’ятати, що правова культура – це не лише знання законодавства, а й усвідомлення його дотримання.
    За інформацією начальника відділення «Про стан соціально-трудових відносин в області», постійна комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків від Чорнобильської АЕС Волинської обласної ради прийняла відповідне рішення.

Comments