НОВИНИ‎ > ‎

У Луцьку відбувся семінар для працівників юридичних служб

опубліковано 13 черв. 2017 р., 01:11 НСПП Волинь
 
09 червня 2017 року завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області (далі – Відділення) Ю. Сиротенко взяв участь у постійно діючому семінарі для працівників юридичних служб органів державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій області з актуальних питань чинного законодавства, організатором якого є Головне територіальне управління юстиції у Волинській області.
 Семінар відбувся у приміщенні Волинської державної обласної універсальної бібліотеки імені О. Пчілки.
 Було розглянуто такі питання:
 - проблемні питання, які виникають в адміністративному судочинстві;
 - основні завдання Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) та робота Відділення щодо вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
 Під час свого виступу Ю. Сиротенко проінформував про діяльність НСПП в цілому та Відділення зокрема. Він роз’яснив, що таке колективний трудовий спір (конфлікт) та за яких обставин він виникає, порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт), ознайомив з порядком формування вимог найманих працівників та визначення їх представницького органу, про хід примирних процедур, трудовий арбітраж та страйк відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».
 Представник Відділення навів приклади вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на Луцькому підприємстві електротранспорт та в Управлінні Національного банку України у Волинській області. В результаті спільних дій, зокрема, роботи примирної комісії, проведення узгоджувальний зустрічей із сторонами колективних трудових спорів, вдалось задовольнити всі вимоги найманих працівників.
 Крім того, завідувач сектора правового забезпечення розповів, що громадяни звертаються до Відділення з питань правового регулювання оплати праці, порядку отримання компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, не задоволення рівнем заробітної плати, застосування режиму неповного робочого дня, втрата робочих місць, укладання колективного договору, виконання умов колективних договорів, а також порядку надання відпусток. Однак, найчастіше звертаються наймані працівники через несвоєчасну виплату заробітної плати зі сторони роботодавця.
 По закінченню Ю.Сиротенко зазначив, що Відділення завжди відкрите до плідної співпраці з трудовими колективами підприємств, готове до участі в семінарах та лекціях з метою кваліфікованого висвітлення питань, що входять до компетенції НСПП, спираючись на досвід їх практичного вирішення.
Comments