НОВИНИ‎ > ‎

У відділенні НСПП у Волинській області відбулась зустріч із представником найманих працівників ДП «Луцький КХП №2»

опубліковано 13 лют. 2018 р., 04:24 НСПП Волинь
 
9 лютого 2018 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення у Волинській області (далі – Відділення) відбулась робоча зустріч із представником найманих працівників державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів № 2» (далі – ДП «Луцький КХП №2») А. Прокопчук з метою обговорення стану соціально-трудових відносин на підприємстві.
 Як проінформувала А. Прокопчук, після задоволення вимоги найманих працівників у колективному трудовому спорі (конфлікті) між найманими працівниками ДП «Луцький КХП №2» та ДП «Луцький КХП №2», який був знятий з реєстрації 18.08.2017 року (розпорядження НСПП № 226-р), більша частина трудового колективу розірвала трудові відносини з ДП «Луцький КХП №2» та працевлаштувалась на ДП «Чортківський КХП» Держкомрезерву України, яке орендує цілісно майновий комплекс ДП «Луцький КХП №2».
 Причиною звернення до Відділення стало те, що після розірвання трудових відносин роботодавець ДП «Луцький КХП №2» не провів належних розрахунків з працівниками, які звільнились.
 Начальник Відділення надав роз’яснення А. Прокопчук відповідно до норм чинного законодавства.  Зокрема, відповідно до статті 47 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпПУ) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення (стаття 116 КЗпПУ). Відповідно до ч. 1 статті 117 КЗпПУ, у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинна виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Працівниками Відділення були підготовлені рекомендації керівнику ДП «Луцький КХП №2» щодо проведення належних розрахунків із звільненими працівниками.
 По закінченню зустрічі А. Прокопчук подякувала начальнику Відділення за проведену роз’яснювальну роботу.
Comments